• Pohádka

Anastázie (1997)

Na první pohled to vypadá dobře, ale příběh příliš nefunguje. Snaha zabalit historické události do pohádkového obalu se příliš nevyvedla, Rasputin je spíš otravný než děsivý a příliš jsem nevěřila ani té náklonnosti mezi Dimitrijem a Anastázií. Nejsympatičtější byl Punťa :)

Tohle je válka! (2012)

Předvídatelná oddychovka na jedno zkouknutí. Jeden z těch filmů, co se pohybuje na hranici mezi zábavností a trapností a naštěstí se drží na té horní hranici.

Sherlock - Unaired Pilot (2010) (TV film)

Výsledná verze prvního dílu je přeci jen lepší. Ale když už máte zkouknuté obě série a trápí vás nedostatek Benedicta Sherlocka Cumberbatche, tak vezmete zavděk i tímto :)

Sherlock (2010) (seriál)

Perfektní! Nemám co bych vytkla - herci jsou skvělí, lehce asociální Sherlock rozdává nepříjemné poznámky na všechny strany, s Watsonem se skvěle doplňují a třešničkou na dortu jsou Lestrade v podání mého oblíbeného Ruperta Gravese a Irene Adler (Lara Pulver). Prostě a jednoduše: Brainy's the new sexy. P.S. První série byla opravdu výtečná, ale to druhá to rozjela ještě lépe. Už se nemůžu dočkat třetí! EDIT + Spoiler: Po třetí sérii už mám, co bych vytkla. První dva díly ok, ale ten třetí?! Udělat z Mary nájemnou supervražedkyni, z Johna hlupáka a ze Sherlocka vraha? Ne díky. Doufám, že čtvrtá série se vrátí na úroveň těch prvních dvou. EDIT 2 + Spoiler: Čtvrtá série přinesla obrovské zklamání. Je to jako by se od třetí série jednalo o jiný seriál. Některé díly vysloveně nudily (Šest Železných dam, divné plnění úkolů z Posledního případu - jako z počítačové hry), o důsledné promyšlenosti se nedá vůbec hovořit (nevíte, jak si poradit se zamotaným scénářem? Použijte magickou scénáristickou BERLI a vytáhnětě s šuplíku tajného sourozence! Ze psa udělejte dítě, z Mycrofta hlupáka a ze Sherlocka citlivého mladého muže - hlavně aby tam byly ty citečky!)

Glee (2009) (seriál)

První série mě bavila - bylo to vtipné, svěží a zpívalo se tam... Druhá série už taková zábava nebyla, Sue Sylvestr se začala opakovat a několikrát jsem se přistihla při kontrole, jak dlouho ten díl bude ještě trvat. Na třetí sérii jsem se asi třikrát chtěla začít dívat, ale pokaždé jsem zjistila, že na to nemám vůbec, ale vůbec chuť.

Ledové ostří 4: Oheň a led (2010) (TV film)

Klasika - seznámili se, nesnášeli se, začali spolu bruslit, zamilovali se, pohádali se a nakonec se zázračně usmířili před tou nejdůležitější soutěží, zajeli svoji životní jízdu a zakončili to polibkem :) Na tohle se člověk nedívá kvůli filmařským kvalitám či scénaristickým překvapením, ale protože si chce oddychnout (a podívat se na vysokého Brendana Fehra s pěknými svaly na rukou :)

Vdáš se, a basta! (2007)

Na zamračené sobotní odpoledne ideální. Není to náročné, přiměje vás to zamyslet se, jak báječné rodiče vlastně máte :)) I přesto - nebýt hnědých očí a nakažlivého úsměvu Gabriela Machta, tak nevím nevím... (Ale ty oči a úsměv musíte vidět! :) P.S. Co to je za pitomý americký zvyk, aby se všichni začali jako na povel líbat zároveň s hlavními hrdiny, nebo jim minimálně zatleskají... fuj!

Strážce pořádku - Město strachu (2023) (série)

Mimořádně špatné. Tvůrci opustili vše, co dělalo předchozí série Justified zajímavé a co je odlišovalo od běžných kriminálek. Prostředí Kentucky, westernový nádech, slovní přestřelky Raylana s dalšími postavami... na to vše zapomeňte. Nahradil je scénáristicky odbytý padouch, jehož motivace byla nahrazena – překvapení – vyšinutým chováním a nevýrazné či otravné postavy okolo Raylana. Potěšila mne v podstatě jen závěrečná scéna s drobným návratem do Harlanu.

Seveřan (2022)

Vikingové na tripu. Podivný mix mezi vikingskou řežbou, existenciálním filmem na způsob The Fountain a estetikou 300: Bitva u Termopyl. Postavy nemají žádné charaktery, prostě jen chodí a říkají věci. Spolu s vrzavým soundtrackem a Anyou Taylor-Joy, která vypadá, jako kdyby hrála v úplně jiném filmu, než všichni ostatní, to bylo prostě velmi dlouhý a velmi útrpný zážitek. Přiznávám však, že shodou nešťastných náhod jsem film viděla v českém dabingu, což mu vůbec neprospělo.

Agatha Christie: Plavý kůň (2020) (seriál)

Úplně by stačil jeden díl. Nedostatek děje je bohužel nahrazován opakujícími se snovými vizemi a nedostatek napětí dramatickou hudbou.