• Pohádka

Láska podle předlohy (2007)

O knihách Jane Austen to nakonec tak úplně nebylo, ale i přesto jsem dostala chuť si je znovu přečíst :) Čtenářský klub Jane Austenové tvoří 5 žen a jeden muž - Jocelyn, která se bojí zamilovat, Bernadette, která se mužům rozhodně nevyhýbá, Sylvia, kterou právě opustil manžel, její dcera Allegra, která se do vztahů vrhá po hlavě, upjatá Prudie a scifi fanda Grigg. Jejich setkání nad knihami Jane Austen a vlastní milostné peripetie pobaví a potěší.

Mezi řádky (2007)

Možná, že je to padesátý šestý film na téma, jak učitel(ka) dokázal(a) pohnout své žáky ke změně a vzájemnému přátelství a respektu. A kdyby nebyl natočený podle skutečnosti, pravděpodobně by každý křičel, jaký je to uslazený hollywoodský nesmysl. Ale já se občas potřebuju podívat na podobný film. Film, ve kterém je naděje a důvěra v to, že se lze zlepšit/mít se lépe/zkvalitnit vlastní život, pokud existuje snaha. A taky motivace, protože ta je hrozně důležitá.

Moje borůvkové noci (2007)

Přidala bych i pátou hvězdičku, ale nejsem si jí tak úplně jistá. Líbilo se mi to. A nejen proto, že tam hraje Jude Law :) Mělo to takovou zvláštní atmosféru - pustíte si to, když se večer stmívá, vezmete si misku zmrzliny a je vám z toho zvláštně hezky.

Na doživotí (2007) (seriál)

Člověka to začne bavit, líbí se mu vtipy, líbí se mu Charlieho záliba v nejrůznějším ovoci a v zenu, netrpělivě čeká jak to dopadne a pak to samozřejmě zcela a naprosto pokazí poslední epizoda. Doporučuji dívat se bez posledního dílu, rozuzlení nestojí za nic a zkazíte si dojem. (P.S. Možná by to celé bylo lepší jako film, ty kriminální případy jsou tam stejně jenom omáčka.)

Vdáš se, a basta! (2007)

Na zamračené sobotní odpoledne ideální. Není to náročné, přiměje vás to zamyslet se, jak báječné rodiče vlastně máte :)) I přesto - nebýt hnědých očí a nakažlivého úsměvu Gabriela Machta, tak nevím nevím... (Ale ty oči a úsměv musíte vidět! :) P.S. Co to je za pitomý americký zvyk, aby se všichni začali jako na povel líbat zároveň s hlavními hrdiny, nebo jim minimálně zatleskají... fuj!

Babel (2006)

Dlouhé, nudné a o ničem. Příběh, který se tváří na první pohled syrově a netradičně, ale ve výsledku je to jen několik uměle propojených, nijak zvlášť objevných příběhů. Nejsilněji působí ten marocký, naopak japonská dívka mi neuvěřitelně lezla na nervy (a to byla celou dobu mlčky).

Dokonalý trik (2006)

Nějak se nemůžu rozhodnout, jestli se mi to líbilo nebo nelíbilo. Herci byli perfektní, atmosféra, scénář,... - všechno v pořádku, ale přesto jsem z toho rozpačitá. Možná jsem jen neměla tu správnou náladu.

Prázdniny (2006)

Copak dělá tuhle průměrnou romantickou komedii z mého pohledu naprůměrnou? 1) přítomnost Juda Law :)), 2) kouzelná chaloupka v Surrey, 3) milý humor. Když je před Vánoci a venku je zataženo a vy máte čas a hrnek horké čokolády, tak tohle je přesně to, co vám chybí ke štěstí :))

Láska v bílém pekle (2004) (seriál)

V zajímavostech se píše, že v "závěrečné scéně na nádraží prochází kolem Margaret Haleové (Daniela Denby-Ashe) a Johna Thorntona (Richard Armitage) celkem jedenáctkrát jedna a ta samá žena v hnědém klobouku a kabátku". Ale upřímně, kdo by si toho všimnul?

Amazing Race: O milion kolem světa (2001) (pořad)

Pět důvodů proč sledovat Amazing race: 1) Podíváte se do celého světa (byť jen skrze televizi). 2) Je to zábava. 3) Můžete sledovat, co s lidmi dělá příslib jednoho milionu $, stres, napětí a to, že spolu tráví všechen čas pohromadě. 4) Můžete se bavit přemýšlením, co byste udělali vy. S kým byste jeli, jak byste to zvládli lépe,... 5) Pokud máte zájem, můžete sesbírat spoustu argumentů o tom, jak jsou Amíci hrozní, jak mluví jenom jedním jazykem, atd. Nebo si můžete vyděšeně představovat, jak by to vypadalo, kdyby takhle závodili Češi :) Season 2: Ukazuje, že takový závod se dá úspěšně zvládat i s úsměvem na tváři a slušným chování (Blake a Paige) a že se nemusíte pořád jenom stresovat (Osvald a Danny). Season 3: Strašně mě rozčilují ty párečky, co si vybraly dvojčata jako hlavní soupeře a pořád proti nim něco mají. Proč? Jenom proto, že jsou hezcí? Protože to zvládají? P.S. Zach by měl dostat zvláštní cenu pro nejtrpělivějšího parťáka.Season 4: Celkem nuda. Nikdo, komu bych fandila. Nikdo výrazně nesympatický. Žádné velké konflikty. Season 5: Konečně nadupanější řada. Bohužel všechny moje oblíbené týmy vypadly a ze závěrečné trojky vyhrál tým, který mi byl snad úplně nejméně sympatický. Pokud bych chtěla závodit v TAR, tak bych chtěla výběr zemí, jaký byl v této řadě. Season 6: : Dvě speciální ceny - pro Lenu jako největšího dříče s největší smůlou a pro Jonathana jako největšího idiota, jakého TAR dosud spatřila. Season 7: Proč musí vždycky vypadnout týmy, které jsou mi sympatické? Nesnáším Roba a Amber, nevadí mi, že jsou ambiciózní, vadí mi, že na to jdou křivácky. Season 8: Rodinná edice. Původně to bylo takové hlučné a moc se mi to nelíbilo, ale v druhé polovině se to opravdu dobře rozjelo. Týmy byly vesměs sympatické, konflikty přiměřené a nevím, jestli mi ty hádky ve dvou teď nebudou připadat nudné :) Season 9: Jedna z nejlepších sérií, jaké jsem kdy viděla! Sympatické týmy, dostatek soupeření, ale žádní ve stylu "půjdeme přes mrtvoly, abychom to vyhráli". Konečně se moje oblíbené týmy přestaly vypadávat v první půli série. TTOW! Season 10: Jen o malinko méně zábavná než season 9. Podivné vyřazování hned v prvním díle. Poprvé, co jsem si ve finále přála, aby nevyhrála žena. Trochu mě štvalo to podivné spojenectví mezi slabšími týmy. S vítězným týmem jsem spokojená. Můj výběr dvojic do Amazing race: Vražedná mise: Tara & Will, Teri & Ian, Colin & Cristie, Jonathan &Victoria, Rob & Amber.