Power/Rangers (2015)

Zvláštní věc.. SPOILERY: Už si nevzpomenu, kde jsem viděl podobně skládací meč. Každopádně to už někde bylo. Výslech je dělaný ve stylu kratasu - Mortal kombat - Rebirth. Vyvraždování hrdinů připomíná zase Strážce - Watchmen. Každopádně navzdory těmto faktům by zfilmování staré věci v tomto stylu nemuselo dopadnout špatně. Stačí se ohlédnout - Batmana, Supermana ani Spidermana jsme nebrali v kreslených podobách nijak vážně. A v té samé době jsme se dívali na Power Rangers, které jsme žrali i s chlupama. :-D :-D

Annabelle (2014) odpad!

Výčet chyb ? To by byl seznam na pomalu každých pět minut filmu. SPOILERY: Takže veškerý nelogický chování který začalo prakticky s filmem, dám bokem. Vyčtu tomu hnusu to, že Chuckie je nejen napínavější, ale i vtipně udělanej námět, kterej i pobaví a člověk nemá pocit, že se dívá na plichtu od Mattela. Samozřejmě neznámí herci. Kdo by do toho taky šel ? I když Afleka mohli po Argovi klidně ukecat. Navážení do satanistů a nádherný honění u církve nebylo cool co vím snad nikdy a jako satanistu mě to po všech těch tunách sraček v jiných filmech už prakticky ani nezaujme. Charles Manson byl sice defacto kokot, ale vzít takhle jeho jméno a jen tak na blind použít, je horší než zneužívání názvů jako jsou "démon" nebo "ďábel". Aneb - my už si zvykli. Vy na nás nikdy. Nazdar.

Babovřesky 2 (2014)

Hokejsti stáli sice co do herectví slušně za hovno, ale ty ostatní. To byl nášleh. "Tohle je naše planeta !!" :-D :-D

Na hraně zítřka (2014)

Naprosto otevřený konec si říká provokativně o druhý díl. Věděl bych i, jak ho pojmout, aby se trapně neopakoval a dovyprávěl vše do zdárného konce. Tak snad na to přijdou i tvůrci. Cestování časem v tomto slova smyslu má již za sebou pěkných pár desítek let. Vždyť právě Adolf Hitler chtěl časový přístroj za účelem vítězství. Takže zde je předloha celkem jasná. A stejně jako ve druhé světové ani zde nechybělo UFO. :-) Každopádně souhlasím s tím, co zde píší mí dobří kamarádi: "Po transfuzi to ztrácí tempo." Jenže já se přiznám, že jsem už byl z toho tempa celkem ztahanej a ten oddych bodnul. ***** - PS: Prosím, prosím dvojkuuu. :-)

Robocop (2014)

Upozorňuji, že komentář může a asi i bude obsahovat SPOILERY !!! Ze 20% je lepší nežli originál. Z 80% je ovšem horší. V první polovině ve které se právě nachází oněch 20%, sledujeme technologii, budoucnost, roboty a Alexe Murphyho. Nechybí ani první akční scény, které už ale bohužel po snímcích jako Pacific rim, Iron man a Transformers nemají moc co nabídnout, jelikož místo vypracování původního engimu robocopovy práce - kráááásně si zamířit a pal, se rozhodli, vše změnit. Bohužel ne k dobrému. Jeho motorka mě také nezaujala. Líbilo se mi, když jezdil poškrábanou policejní kraksnou jako všichni ostatní. "Živej nebo mrtvej půjdeš se mnou." Ano, hezký. Odkaz na originál. Jenže v tom to řekl Alex jednomu chlapovi nejdřív jako živý a později jako Robocop - takže v remaku už to nemělo ty správný koule. Tvůrci se měli pravděpodobně držet více předlohy - vzít víc původních scén a vylepšit je. Příklad: Střelení chlapa mezi nohy skrze sukni ženské, jíž drží nůž pod krkem. Výměna kolegyně za černého kolegu ? Jistě. Všichni víme, proč to udělali. Trapné... No: Výsledné hodnocení 3* je možná i lehce nadsazené. Film je opravdu VELMI průměrný. A teď se jdu podívat na původní verzi. Filmu zdar.

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)

Robert Rodriguez se na filmu podepsal tak důkladně, že v Sin city 2 můžete najít podobnost se sérií Grindhouse i s Od soumraku do úsvitu. Bohužel už to není takové Sin city, jaký byl první díl. Absence Tarantina byla tak moc znatelná, že by mě to ani ve snu nenapadlo... Navzdory skvělé kameře a vynikajícím hercům je film zbytečně brutální, nechutný a už to prostě není ONO. Takže zase jednou řeknu: "Co se sakra stalo?! Jednička byla lepší!" 3*

TGM: Talkshow Geni a Míši (2014) (pořad)

Talkshow, na kterou člověk prostě může narazit. Pokud nemáte rádi pořady Genzera, Suchánka a Ondry Sokola, vyhněte se mu v zájmu svého dobra. Pro ty ostatní jedna poznámka a varování zároven: Suchánek a Genzer zde svůj osobytý styl umocnují do nových rozměrů. Pro někoho neúnosné, pro mě pecka. :-) *****

Kameňák 4 (2013)

Tak po velmi pomalým začátku přišel celkem slušnej nášleh. Škoda, že tak 2/5 filmu jsou zabité scény. Ovšem zbylých 60% je skvělých. A závěrečná scéna mě přesvědčila o zvýšení mého hodnocení ze tří na 4* :-)

Kryštof: Inzerát Tour (2013) (koncert)

Naprosto vynikající koncert, který na českých pódiích nemá obdoby. Řádění, místy komorní atmosféra, bůh pódia Krajčo a jako naprosto skvělý host Jaromír Nohavica, který kurde ukáže, že do starýho železa se ještě následujících minimálně 50 let zcela určitě nechystá. A víte co ? "Baník p..čooo !"

Mládeži nepřístupno (2013)

"Pulp fiction nového tisíciletí..." To myslíte vážně ? Nestavělo se na ničem jiným než na krvi a nechutnosti. Častěji trapné než vtipné. Častěji nechutné než ujeté. "I babe" byl horkým kandidátem na největší trapárnu celého filmu. Dopadlo to ale jinak: Jakejkoliv vtip byl ve filmu zbytečně nastavovanej a natahovanej tak, že přestal být vtipem... SPOILERY: Ztrapňování Robina Batmanem mělo trvat maximálně 7 minut. A ne asi tak dvacet. Že holka dostala poprvé své dny... Mně jí bylo líto a nepřišlo mi to nijak extra k smíchu. Ale dalo se to podat i vtipně. Jenže rozhodně ne tím způsobem, jakým to udělali tvůrci... Unesenej Leprikon, kterej řekne jen sprostou dávku sr..ček na téma "kopání do koulí" - to už je fekální úroveň vtipnosti. Seznamkové "vadí, nevadí" taky trvalo zbytečně dlouho. Poslední byla animovaná kočka. Tedy - kocour. A to už bylo přes čáru více než 80% příběhu. Moje hodnocení je 20% plus další hvězda za neuvěřitelný talent tvůrců, překecat do takový sračky slavný herce. A nakonec teorie vzniku příběhu: To se vám sešli takhle jednou Steve Baker, Will Carlough, Patrik Forsberg, Matt Portenoy, Greg Pritikin, Rocky Russo a Jeremy Sosenko nad flaškou kyanidu a vyprávěli si o příbězích, které kdo z nich nedopracoval, nebo zprznil. A pak přišel nápad: Dát ty jejich hovadiny dohromady ve filmu. Jenže ty nápady vycházeli na půl hodiny. Ale co ? Roztáhnout to na hodinu a půl, nebude takový problém. Tím spíš když se filmu ujme 11 režisérů. Jenže kvantita neznamená kvalitu. A co se týká srovnávání kvalit s Pulp Fiction: Pulp fiction mělo 2 scéníristy, jednoho režiséra a stalo se synonymem kultu. Na Movie 43 si za deset let nevzpomenou ani tvůrci. 2*. Nazdar...