V moci ďábla (2005)

Perfektně zpracovaný film o exorcismu a souního pohledu na něj. Nevím, co napsat dál. Mrkněte se na to a uvidíte. Rozhodně je ve filmu vše do posledního detailu vysvětlené. Stoprocentně.

Kick-Ass (2010)

Kick-Ass je dokonalý protimluv. Polovinu filmu vám vysvětluje, jak jsou nějací hrdinové úplná pitomost a druhou povinu vypráví o těch hrdinech. Ale nemá to chybu.

Simone (2002)

Přečetl jsem spoustu názorů a spoustu různých pohledů na film. Za sebe ale musím říct: Film ukazuje přesně o to, o co mu šlo : Je pravda, že režiséři dělají slavné herce a ne naopak. A je pravda, že moc herců to ocenit neumí. Nacíc poukázání ne to, že člověk věří tomu, co vidí v televizi a podobně, byla podle mě v dnešní době dost na místě. Výstižný snímek ukazující chyby dnešní doby jak v postupu času ohledně filmu, tak právě v důsledku na obyčejné lidi. Rachel Roberts působila děsně uměle a bylo to schválně. To se mi taky moc líbilo. Film byl stoprocetněl na místě a stoprocentně mě nezklamal. Za mě 100%.

Bez soucitu (2010)

Říkal jsem si: Akční film s Travoltou ? Co to sakra bude ? Ale musím říct, že jsem byl moc mile překvapen. To co se ze začátku tvářilo jako další reklama na americkou dokonalost, změnilo směr a následovala naprosto skvělá, vtipná, ujetá a dobře podaná jízda. Akční / Krimi / Thriller - to všechno je pravda. Ale ještě chybí žánr Komedie. Protože jsem se u filmu dost nasmál. Nechápu ale ten překlad. Jak mohl někdo přeložit anglické - From Paris with Love (Z Paříže s láskou) jako Bez soucitu ? ? Každopádně po tom, co jsem viděl, jakým způsobem jsou tady hodnocený reklamy na nesmrtelnost ve stylu Ramba a Postradatelných, musím tomuhle filmu dát stoprocentně 5*. Protože nadhledem překypuje, je vidět, že je to z legrace a celkové vyobrazení filmu jako takového je něco, co jsem od XXX s Vinem Dieslem postrádal: Akční nakládačka s osobitým stylem, ujetým humorem a slušnou dávkou přestřelek.

Pixely (2010)

Opravdu vynikající úvaha krásně zpracovaná. 100%

Univerzální uklízečka (2005)

Miluju britskej humor. I když nechápu, že o něm leckdo říká, že je suchej. Já bych spíš řekl, že je naturaličtější a přirozenější než ten anerickej. Univerzální uklízečka je toho příkladem. Rowna Atkinson a Maggie Smithová v roli, kterou bych do ní nikdy neřekl. Rozhodně 100%. Jdu si to teď pustit znovu :-D

Casshern: První samuraj nového věku (2004)

Pro mě naprosté číslo jedna: Vynikající film. Možná si i z něho vzal Cameron pěknej kus do svého Avatara. Perfektní od začátku do konce. Japonci jsou citliví k filmům. Klika, že to nedělalo USA. Spojení efektů, efektivity, hluboké myšlenky, výborných dialogů a dokonalého hudebního doprovodu. 100%. Pro mě osobně tak 250%. Pořád jsem si říkal, jestli přesně něco takovéhodle už existuje. Jen nechápu, že má tady ten film pouhých 67%. Zasloužil by si minimálně 85%. Ten film má v sobě totiž VŠECHNO. Pokud ho dovedete správně příjmout, máte pocit, jako byste několikát zemřeli. Neuvěřitelný snímek. Řeší otázku života, smrti, dobra, zla, lidské povahy a válek. Ovšem pro uživatele CSFD je často nepochopitelný, což je zapříčiněno jejich... ehm... jednoduchostí... bohužel......... 5* edit: Zapoměl jsem dodat: Když jsem viděl tento film poprvé, upřímě přiznávám, že mě rozbrečel. A při závěrečných titulcích mi došlo.. Sakra... Všechny mé povídky už nemají smysl... Přes měsíc jsem nebyl schopen napsat absolutně NIC. K dnešnímu dni (28.11. 2014) jsem film viděl pětkrát. A pokaždé na mě působil ještě silněji. Je to novými zkušenostmi, které v životě získáte... A pak... Na vás celý film působí ještě silněji...

Gauneři (1992)

Vynikající snímek. Inspirativní a hlavně skvělá podívaná za pár tisíc. Mazec. Tarantino ukázal, že peníze nejsou všechno, když člověk ví, co chce. Doporučuji začínajícím režisérům a scénáristům.

eXistenZ (1999)

Ostrej filmek. Dost zajímavých nápadů připomínajících mi Matrix, abych pravdu řekl. Ne... jinak. Matrix mi připomíná eXistenZ, protože eXistenZ je starší. Ostrá byla zbraň z kostí a hlavně perfektní konec.