Avatar (2009)

S podobným rozpočtem by něco podobného natočil jakýkoliv americký režisér. Neohánějme se prosím jménem Cameron. Po shlédnutí Avatara jsem rád, že nerežíroval nového Terminátora. Avatar mě zklamal. Ze žlutých očí fakt neměknu a základní zápletka až podezřele podobná japonským kresleným pohádkám. O.F.E. - Only For Effect. A povedlo se. Cameron udělal kýčem kariéru a já jsem spokojenej, protože jsem na to nešel ani do 3D ani do 2D kina, takže jsem se na tý komerční mašinérii nepodílel. :-D 1 hvězda. Viděl jsem i horší filmy.

Zkurvenej pátek (2000)

Úleva přišla až s titulky. Nevím, jestli je Ice Cube horší raper nebo herec. A to jsem myslel, že v ničem horším než XXX 2 už hrát nemůže. Za to je ta jedna hvězdička. Za to, že mě překvapil. I když strašně. Blbeček. To jeho prosazování ve filmech je trapný jak ta snaživka Electra. Nejlepší, v čem hrála, byl Joey. :-D

Ocelový muž (2008)

Účelem filmu nebylo nic jiného, než komerční zátah k fenoménu jménem Ironman. Prostě natočili něco, co se podobně jmenuje a podle obrázku i podobně vypadá. Ale obsahem je sr..čka. 1 hvězdička za 2 pěkný holky. Na ty se celkem dívat dalo. 7%

Expendables: Postradatelní (2010)

Klasické akční filmy, jak je známe, už se dneska netočí. Proč ? Odpověď máte přímo před sebou: Klasický akční film už dneska nemá moc co nabídnout. Lidi vyžadují originalitu a nové nápady. Co nabídli Expendables ? Příběh, jak se několik nesmrtelných sešlo a šli kopat zm..dy do p..dele. Ale každému, kdo zapřemýšlí, je už po patácti minutách jasné, jak film dopadne. Osobně nemůžu dát větší hodnocení. Ta hvězdička je za Stathama. Ne že by byl nějak extra dobrej. Ale dostal už se do áčkovýho filmu. I když do jakýho ?

Transmorphers (2007) odpad!

Jistě že se zase Asylum zase jednou rozhodlo okrádat lidi...

Zpívánky (1984) (pořad) odpad!

Jak já to nesnášel. Tvůrci se pomstili mě, bratrovi i bratrancům. DĚKUJEME !

Čarodějky z předměstí (1990) odpad!

Nebavilo mě to, když jsem byl malej a NIC se nezměnilo. Existujou lepší pohádky prakticky z každého roku před touhle hovadinou i po ní. Velmi tmavě šedej podprůměr..

Lidice (2011) odpad!

Naprostej propad. Následně odpad. Patetická sračka o chybě československých atentátníků (ano - mohli čekat následky za zabití Heidricha). Zpracování je skvělé, jenže nevypráví ani moc o pravdě. Hele a mám nápad: Teď udělejte film o tom, jak češi stříleli prchající civilní němce do zad, stavěly vlaky a popravovali. Ano: Češi zabili 99% němců až po skončení války. A může se to třeba jmenovat... chvíle napětí... Česká povaha.

...a bude hůř (2007) odpad!

Dnes jsme si s přítelkyní pustili film, jehož předloha vypráví na desítkách stran o demenci, demenci, demenci a debilitě. Amatérská kamera je někdy dokonce u určitých záběrů výhodou. Ovšem ne v kombinaci s amatérskými výkony Karla Žídka. Je to sice sympaťák, ale hrát moc neumí. Každopádně tváří v tvář absenci profesionálních herců, není dávno ani náhodou sám. Některým slovům prostě rozumět není. Když už to ty bukvice dělaly černobíle, mělo jim dojít, že tenkrát se filmy předabovávaly. Kvůli kvalitě zvuku. Jinak se ale film celkem hezky drží své předlohy: Hlavně v tom že stojí taky za hovno a nedá vám N.I.C. I splachování hajzlu má větší pointu. Ale tohle přirovnání by se jistě spisovateli líbilo a určitě by souhlasil. Takže - S jistojistým souhlasem debilního dementa Honzy Pelce - ODPAAAD. PS: Za co má tahle plichta 77% mi asi nikdo nevysvětlí. Takže zase jednou stádovitost dementů na CSFD.