Darth Revan

Darth Revan

Ondřej Novotný

okres Praha
jedi a sith v jednom


28 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

  Sice nejstarší, ale příběhem fascinující příběh Hvězdných Válek, ve kterém hrají prim Luke a Han, kteří společně dokáží hned tu nejneuvěřitelnější věc...

 • poster

  Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

  Pro mě rozhodně nejlepší díl Hvězdných Válek. Souboj Dartha Vadera a Luka Skywalkera v Bespinu je pro mě krásný vrchol tohoto úžasného filmového díla.

 • poster

  Dobyvatelé ztracené archy (1981)

 • poster

  Jako zabít ptáčka (1962)

 • poster

  Příchozí (2016)

 • poster

  Kmotr II (1974)

  Sequel, který překonal originál. Robert De Niro nahradil Branda a v roli mladého Vita Corleoneho podal asi nejlepší výkon své kariéry. Skvěle jej doplňují Al Pacino jako Don Michael a Robert Duvall alias Tom Hagen. Prolínání dvou časových linek je perfektní a přehledné a nehrozí, že by se divák ve filmu ztratil. Navíc konec filmu vyvolává ještě větší emoce, než závěr jedničky. Jasných 5*.

 • poster

  Temný rytíř povstal (2012)

  Nejlepší film z celé trilogie a dost možná nejlepší Batman vůbec. Příběh je naprosto strhující a nenechá člověka vydechnout. K tomu všemu je ve filmu mraky easter eggů, vrací se všechny oblíbené postavy (i Ra's al Ghul), k nimž přibývají i nové charaktery. Mé srdce plesá. 5* a vstup do mé top 10 zajištěn

 • poster

  Thor: Ragnarok (2017)

 • poster

  Logan: Wolverine (2017)

  Díky bohům, že má Hugh tolik peněz, díky čemuž si mohl dovolit natočit tento film za nižší mzdu, čímž zajistil rating R. Při představě neerkového Logana mi totiż běhá mráz po zádech. Brr! Pokud studio uvažuje nad Wolverinovým recastem, mělo by si někam zalézt a prostřelit palici, protože nahradit Jackmana nejde. Jeho derniéra je absolutně nejvíc srdcervoucí komiksárna posledních let. I když komiksárna... Logan je spíš než komiks jakási směs westernu a akční road movie, ve které cestujeme napříč Státy a dostáváme jednu nostalgickou herdu za druhou. Absolutně všemu kraluje ústřední trojice hrdinů. Hugh Jackman si na tento film schovával všechny neslušné výrazy, proto hlavně v první polovině filmu neustále "fuckuje". Jeho role zlomeného chlapa je ale nesmírně působivá a kdyby nebyla Akademie parta zakomplexovaných čuráků, měl by díky ní šanci na oscarový triumf. Zdatně mu sekunduje Patrick Stewart, který nám zase jednou potvrdil, že pravý Profesor X je jen a jen on. A mladičká Dafne Keen sice nemluví, ale člověk si ji musí oblíbit. K této trojici musím ještě připojit jedno jméno: Boyda Holbrooka. Tento herec by měl napsat návod na téma "Jak hrát zmrdy", protože tyto typy rolí mu evidentně jdou, a po Jane Got a Gun si i v Loganovi zahrál opravdové hovado. A příběh Logana? To je jedno velké dobrodružství, které vás pevně přikope do sedadel a nepustí. Australane, dokázals to! Odcházíš na vrcholu! Odcházíš jako největší filmová legenda Marvelu, na kterou se chudáci typu Downeyho nechytají! Děkuji ti za to, žes mě provázel komiksovým světem od mého dětství až po dospělost! Tvoji poslední jízdu si rozhodně pustím ještě xkrát. Nejradši bych dal tak 10*.

 • poster

  Souboj Titánů (1981)