Legenda o slavném návratu (2000)

S takou hebkostou a jemnostou sa nas zlahka dotyka pribeh vojnovej problematiky. Kedy stopa moze byt silna a prezit castokrat nestaci. Vsetko je obalene do cukrovej vaty, sympaticke postavy, kde si snad kazdy prial stastny koniec, putavy dej. Hratka kamery so sceneriou golfoveho ihriska je kombinacia, ktora pohladi telo i dusu.

Legenda o vášni (1994)

Veľmi pekný, no troška dlhý snímok podľa knižnej predlohy s veľmi pekným dejom o láske, bratstve a utrpení. Hornen + Hopkins + Pitt = 5* :)

Let (2012)

Brilantnosť a dokonalosť po všetkých stránkach. FIlm sa na nehrá na niečo, čím nie je. A hviezdička v podaní Johna je ozajstnou lahôdkou pre všetkých, čo radi drsný a nekompromisný sarkastický humor. O alkoholikovi nehovoriac.

Let číslo 93 (2006) odpad!

Myslím, že problém nebude len v sci-fi scenári, ktorý podporuje neuveriteľnú konšpiračnú teóriu a najväčšie klamstvo v dejinách. Problém je aj v hercoch, kamere, prostredí a budovaní napätia, nezvládnutie charakterov záporných postáv, ktoré sa ťahá ako sopeľ. Nuda, striktné odmietnutie opakovného pozretia a odchádzam rýchlo z tohoto filmu nechápajúco krútiac hlavou nad veľmi nadpriemerným tunajším hodnotením.

Letec (2004)

Ďalšia show Leonarda se vším všudy. OCD (Obsedantne kompulzívna porucha) je závažné ochorenie, ktorého symptomy sú perfektne zachytené nevynímajúc kostru hlavného scenára génia a šialenca zároveň. Ale ruku na srdce, či by bez toho defektu ostal takým pedantom a perfekcionistom a dotiahol všetko tak ďaleko.

Let Fénixe (2004)

Asi budem musieť súhlasiť s väčšinovým komentárom, ktoré už bol spomenutý nižšie. Príbeh zápasí na hranici udržania pozornosti, spolu s lenivosťou a nádejou dostať sa odtiaľ preč. Postava Giovannni Ribisi spolu s Dennis Quaid zachraňuje čo sa dá, medzi nimi to iskrí, že v podstate ostatok hrá totálne nevýrazný komparz. Zvrat u postáv vedľajších s vami ani nehne, no mne spomínaná dvojička na večernú pohodičku ako tak stačila.

Lion (2016)

Zábery na Indiu a jej "bohatstvo" nám v prvej polovici dávajú na frak a človek si uvedomí, že môže byť rád za všetko, čo má. Malý chlapček čoby prototyp bežného indického dieťaťa krajiny tretieho sveta si získava sympatie diváka od prvopočiatku. Jeho zraniteľnosť a bezbrannosť nás sprevádza prvú hodinu. V druhej s odstupom času ako sa vyvinuli okolnosti sa vyvíja aj dej, takže márne hľadáte stabilitu deja. Režisér vedel, čo robí ,keďže ešte ten rok, čo vyšla kniha sa pustil do sfilmovania. Záver je pre mňa jedným z najväčších dojákov poslednej doby, kedy aj to najtvrdšie srdce z kameňa sa roztaví. Filmy s takouto stopou by si zaslúžili osobitnú kategóriu, lebo vlhké oči mávam iba sporadicky.

LokalFilmis (2015)

Skalným fanúšikom tohto žánru si táto sfilmovaná podoba získa oblubu. Autori sa hecli a niet sa čomu čudovať, keď popularita Lokalu dosiahla vrcholu a trebalo z toho ťažiť. Ale áno, prvá polka bola super, druhá o dosť slabšia, čo je škoda, ale na druhú stranu vytvoriť vyše hodinu trvajúce dielko je aj pre autorov, niečím novým. Každopádne palec hore o pokus spopularizovať tento žáner a bohvie, možno sa hecne aj niekto iný a vznikne animománia, prečo nie. :)

Lokal TV (2011) (seriál) odpad!

cele zle.. každý o tom kecá jak je to super, ale ja sa nenechám ovplyvniť a mám na to svoj názor a to že je to totálna sračka, nič horšieho som snáď nevidel, to si radšej už pozrem ten panelák jak toto.. a to je už čo povedať, Pišta Lakatoš to celé nezachráni.. vy ostatní ludia otvorte oci a este dodavam na posledny dych co to vyrastie z nasich deti ked ich krmime samymi nadavkami, ja im budem radsej pustat 50 rokov stareho Toma a Jerryho

Loupež po italsku (2003)

Strhujúci a sofistikovaný úvod (rozumej lúpež) je jak filmársky tak profesionálne zlodejsky zmáknutý a sľubuje si veľa. Avšak časom upadá do priemernej záležitosti s pár vtipnými scénami a akciami, no na úvodné majstrovstvo sa to nechytá. Hviezdna zostava z toho robí veľmi známy a populárny snímok, ku ktorému sa diváci radi vracajú, aj keď v kútiku duše a snahe o objektívnosť vedia, že sa z toho dalo vyťažiť viac.