LokalFilmis

• Slovensko LokalFilmis

Staré cikánské proroctví předpovídá příchod mesiáše z rómské osady, který změní svět. Narodí se Rytmaus a postupně se z něj stane najznámější rapper v Evropě. Rytmaus se rozhodne kandidovat na prezidenta Slovenské republiky. Proti němu se ve volbách postaví Pišta Lakatoš. Ze Slovenska se díky prodeji čisté pitné vody stává světová velmoc, která spolurozhoduje o budoucnosti lidstva s největšími velmocemi jako je USA, Rusko či EU. Do hry o planetu se zamíchá i ďábel Moloch... (A-Company CZ)

flegmos

Malo siuacii kde som sa schuti zasmial, ostatne skece trosku viac nasilu, riedke dialogy, privela ciganskej a cernosskej hudby a la funky, chvilu uvazoval ci to nie je nejaky utajeny po****ny muzikal. Slabucky scenar, katastrofalny koniec. Ak niekto povie ze to na zaciatku malo drive a potom sa to spomamlilo tak to vobec nie je pravda lebo filmis sa vlece od zacatku do konca a nezacharanil to nikto zo zucastnenych ani melisko ani fetak dusan. Za odvahu a chut dotiahnut to do konca davam 3 hviezdy len kvoli tomu ze to robili slovenski tvorcovia. Napriek mojej tvrdej kritike to jeden z najlepsich top slovenskych filmov roku a urcite lepsi ako posledne Jakubiskove filmy takze napriek velkemu ocakavaniu posielam odkaz Kubovi Kronerovi a jeho tvorivej skupine odkaz: Respekt, hlavu hore, a zostat cinorody aj nadalej. - mier :) ()

peteriko

60% ... Vtipné momenty sa neustále striedajú s nudnými. Tvorcovia mohli ešte jeden alebo dva roky venovať príprave scenára a bolo by to dokonalé. Lenže prostredie slovenskej kinematografie nie je moc naklonené animovaným snímkam a niekde bolo treba začať. Určite sme o partičke z InOut nepočuli poslednýkrát a zaslúžia si obdiv, že dokázali do kín dostať projekt robení doslova na kolene. ()

honajz2

Dal jsem tomu neschopnému Kronerovi, který natočil tuhle blbost, ještě jednu poslední šanci. Stejně jsem se ve finále přesvědčil, že prostě talent nemá. Tenhle film totiž naprosto postrádá nějaký smysl a příběh je naprosto zmatený. Už z prvních pár vteřin je jasné, čím se Kroner inspiroval. Bohužel, vytáhl si z toho to nejhorší. Co se týče zábavy, prvních pět minut to vypadalo, že by to za něco i stálo a pak už bylo jasné, že jsem se mýlil. Vtipy buď trapné, nebo založené na tom, že někdo řekne "p*ča" nebo "ko*ot". Ha ha ha, inteligentní humor pro lidi na úrovni, hned jsem si vzpomněl na filmového Blaníka. Za celý film jsem se totiž tak jednou pousmál (EU rozebírá jednotný tvar šunek) a byl tam jeden dobrý nápad, to je asi všechno. Animace je dobrá - tak na úroveň internetové zábavy, poslat tohle do kin je největším vtipem celého filmu. Postavy všechny nezajímavé, škoda že se víc nepracovalo s tou rybou, možná by tu nudu a trapnost trochu oživila (Proč nemohla na konci ovládnout svět? Pořád by to bylo zajímavější, než ten konec, co to má...). Jo, konec je taky dost velkej úlet. Tady už asi byl chudák Kroner naprosto bezradný, tak tam nacpal vše, co se mu honilo hlavou, bez ladu a skladu. Mezi žánry chybí muzikál. Tady se vlastně pořád zpívá a je to strašně otravné, snad jenom jedna píseň se tu dá nějak poslouchat, zbytek je odpad. Jako tenhle film. Celkový dojem - jedna hvězdička. A je to škoda, podle obsahu by to mohla být zajímavá satira. Až na pár nápadů to k ní má na míle daleko. ()

mr.twizta

Slovenský South Park na celovečerním půdorysu trpí úplně stejnými neduhy jako jeho americký předchůdce (nebo snad předobraz?) - při delší stopáži se prostě nedaří udržet nastolenou kadenci a rozhodnutí vyprávět nějaký ten příběh utne počáteční nadšení. Kontrastně k tomu ovšem působí uspěchaný konec a nebojím se tvrdit, že čtvrthodinka navíc by neublížila. Jinak ale Lokalfilmis nabízí nějaké to poselstvíčko, chytlavé songy (třeba ten o koních) a hlavně plejádu oblíbených postaviček, kterým je na plátně dovoleno prakticky všechno a rating je tu ždímaný na maximum. Jsem fanda vulgarit a obscénností, proto jsem z kina odcházel s úsměvem od náušnice k náušnici. KDO BY SE NA TO NEMĚL DÍVAT? Rasisti, děti a Vladimir Putin. ()

Shredo

Skalným fanúšikom tohto žánru si táto sfilmovaná podoba získa oblubu. Autori sa hecli a niet sa čomu čudovať, keď popularita Lokalu dosiahla vrcholu a trebalo z toho ťažiť. Ale áno, prvá polka bola super, druhá o dosť slabšia, čo je škoda, ale na druhú stranu vytvoriť vyše hodinu trvajúce dielko je aj pre autorov, niečím novým. Každopádne palec hore o pokus spopularizovať tento žáner a bohvie, možno sa hecne aj niekto iný a vznikne animománia, prečo nie. :) ()

• V rámci udržania ratingu do 15 rokov museli vo verzii pre kiná cenzurovať nahotu. Režisér Jakub Kroner sa vyjadril, že je prekvapený, že pre tento rating nie sú problémom vulgarizmy. (toi-toi)
  • Viacero postáv z filmu sa neskôr stalo tvárami rôznych reklamných kampaní. Napríklad banky, telekomunikačného operátora alebo značky minerálnej vody. (toi-toi)
  • S filmom bolo spojené chybné promo, že ide o prvý slovenský dlhometrážny animovaný film. V skutočnosti prvým celovečerným animovaným snímkom zo slovenskej produkcie bol Zbojník Jurko z roku 1976. (toi-toi)