Memento (2000)

Atypicky spiatockovito vedena dejova kanonada, v ktorej si treba najst system a poriadok. Po prvom zhliadnuti je dost nepravdepodobne to dosiahnut. Krasny soundtrack, ktory sa vryje do koze ako jeho testovania. Dej, ktory vas bavi skladat a chapat. Jednoducho Nolanovci vo vyznamom pocine, podla kniznej predlohy, ktora rovnako ako film sklada ovacie po celom svete.

Miley Cyrus: Wrecking Ball (2013) (hudební videoklip)

V záberoch kde jej nedrbká na puberťácku hlavu a netočí sa na demolizačnej guli nahá a neoblizuje kladivko, ale seriózne spieva to sa dá zniesť. Asi to bude na ten director ´s cut verzia. Pesníčka, napriek moju predsudkom k týmto celebritám, je treba uznať dobrá a chytľavá.

Millerovi na tripu (2013)

Má to šťavu! V kine som sa zasmial a nebol tam žiaden trpký úsmev ako sa mi stáva často pri komédiách novej generácie. Jennifer Aniston válí a ukazuje, že aj v takom veku je schopná zahrať uveriteľnú striptérku so sexi postavou. Zápletka a dej je klasicky klišé ale gagy a scénky majú tú potrebnú atmosféru a u mňa spĺňa všetky parametre a príjemne som ostal prekvapený.

Milujem Slovensko (2013) (pořad)

Prináša to na našu obrazovku dosiaľ nepoznaný formát relácie, ktorá je v určitých momentov zaujímavá... jediné, čo mi však vadí a nedokážem prekúsnuť naše slovenské "celebrity", z ktorých ma už od pohľadu napína (Akurát kapitáni teamov sa dajú - Dano s Adelou sú srdcovky). Ich prehnané afektované reakcie a zápal do hry zhoršuje výrazne kvalitu u mňa. Pozrem to radšej ako TV reklamy, čo ale v konečnom dôsledku nie je až taká výhra.

Místnost sebevrahů. Hater (2020)

Poľská briliancja. Film není moc propagovaný a mainstreamový, vďaka streamovacej platforme som ho objavil čírou náhodou. Za mňa žiaľ až desivo realistické, hodiace sa do dnešnej doby fake news, manipulácii, konšpirácií, digitalizácie a sociálnych sietí. Že je hlavný hrdina čistý dissociál s psychopatickými rysmi nie je pochýb, spočiatku je jeho vyčíňanie ešte v relatívne únosnej miere, dostane sa však do kontaktu s ľuďmi podobného razenia, ktorý svoj potenciál využívajú nie práve šťastným smerom. Vychovajú však naprosté monštrum, ktorému nesiahajú ani po päty. Pán Ripley bol velikán tohto formátu (podobnosť v krstnom mene oboch protagonistov je čiste náhodná), Poľský Tom to povýšil na inú, ďaleko viac desivejšiu formu, kde motivácia za mňa zostáva naďalej záhadou. Realistickejší typ diskreditácie osobnosti pomocou online internetového sveta dosiaľ nikdo lepšie nesfilmoval. Verejná mienka je veľmi vrtkavá a ovplyvniteľná záležitosť.

Moneyball (2011)

Based on true story - vidim kamen urazu. Za kazdu cenu podat hodnoverny pribeh bez vynechania najmensieho detailu trpia postavy samy o sebe. Cele sa to toci okolo baseballu, kopu mien a spleti udalosti, ktore siroke publikum toboz divaci co nevidia do pravidiel ani historii mien a klubov, nemaju sancu preniknut. Napriek hereckym vykonom to na mna posobilo zmatocne, v deji som sa stracal, no napriek tomu to posobilo putavo. Velmi rozporuplne pocity, co si myslim je na skodu a nemalo takto fungovat.

Mr. Jones (1993)

Evidentne nie moc známy snímok s celkom zaujimavým životným osudom. Po medicínskej stránke boli symptomy aj vývoj choroby zachytené dokonale, vyzdvihujúc aj skvelý počin Gera v hlavnej úlohe. Režisér nám moc nedovoľuje poznať hrdinu bližšie, či už jeho minulosť, blízkych. Zrejme aby tak zvýraznil prítomnosť, čo mi miestami trocha vadilo, že som si k hlavnej postave nestihol vytvoriť intímnejší vzťah, ale v globále snímok určite neurazí.

Mrtvý sníh (2009)

Asi by som to nazval jedným z tuctových béčkových filmov, nebyť trička jedného aktéra s odkazom na legendárny Braindead, ktorý prednaznačil, akým smerom by sa chcel film uberať a komu by sa chcel priblížiť. Žáner komédia/horor nie je moc ohraná a pritom stále tak vtipná. Preto prihodená hviezda, s partiou pripitých ľudí celkom dobrý program na neskorý večer.

Mumie (2017)

Herci staršej generácie nám predstavili po 18 rokoch diametrálne odlišnú múmiu. Vytratila sa romantickosť, rozprávkovosť, v podstate sa zmenilo všetko. Je to celé venované starším, s pár výbornými lakačkami a napätou atmosférou. Nebyť pár fakt absurdne smiešnych prehnaných scén, ktoré už boli aj na fantasy žáner veľa, by bol celkový dojem viac než chválihodný. Ako do scenáru zapadá Mr. Hyde síce netuším, asi mal len pridať na sledovanosti, čo nakoniec ale menším spestrením naozaj bolo. Či bude pokračovanie je otázka pre tvorcov, či budú chcieť si relatívne ľahko zarobiť, lebo Múmia sa dá podľa mňa točiť donekonečna.

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Naozaj neni čo vytknúť. Film sa kúsok po kúsku odkrýva ako plynie čas, dej má grady, logičnosť, postupnosť, herecké výkony sú zvládnuté. Ako ubehlo mi to ako voda a s napätím som to sledoval, veľký úspech pre seversko-nemeckú produkciu