Milujem Slovensko

Vlado Valko

Hudba:

Viktor Hazard

Účinkují:

Martin Nikodým (moderátor), Adela Vinczeová, Dano Dangl, Stanislava Kašperová, Juraj Šoko Tabaček, Samo Tomeček, Andrea Gabrišová, Romana Orlická (více)

Moderátor Martin Nikodým, kapitáni tímov a šestica súťažiacich nás prostredníctvom zábavných súťaží prevedú svetom slovenského filmu, televízie, športu, hudby, jazyka a iných zaujímavostí Slovenska. (STV)

Marek1991

01.04.2013 - Pozitívny zábavný a súťažný program o Slovensku. Otázky, ktoré sa tu pokladali boli totálny mix všetkého súvisiaceho nejakým zmyslom so Slovenskom. Súťažiaci boli na oboch stranách mix známych ľudí z televízie, ale pri mnohých otázkach sa mohli radiť s divákmi, čiže tam vznikali prekrikovania, vrieskania. Jednotlivé súťaže boli síce interaktívne, ale vôbec som celú dobu nechápal prečo práve toto, aký to malo zmysel, čo chceli kde docieliť, keďže všetko bol len mix, ktorý aj vyvrcholil síce šťastne, ale nakoniec som mal pocit, že mohli rovno usporiadať párty, lebo to k nej smerovalo neustálym tancom a spevom všetkých a tie štatistiky si mohli nechať na nejaký miniprogram, lebo ich aj tak väčšina pri tom chaose zabudne. Všetci sa akože spontánne zabávali, až to bolo prehnané, že som im to neveril, no my Slováci sme niekedy takí blázniví, najmä ak máte hostí ako Nikola Weiterová, mimochodom krásne a vôbec nie trápne dievča, aj keď si to mnohí myslia, Otto Weiter, Petra Polnišová, Daniel Dangl, Adela Banášová, Peter Kočiš, Kristína Farkašová a Miňo Kereš, no najmä Martin Nikodým ako moderátor, miešajú sa tu nevtipní a vtipní ľudia, čo vyplynulo v pekný prvý diel, zatiaľ môžem hodnotiť len ten. Bol plný hlášok, no najmä bláznivej zábavy, pripomenulo mi to reláciu Bumerang, no na divokejší štýl. Zaráža ma, že niektorí tu svoje hodnotenia dali už pred odvysielaním prvej časti, respektíve jej koncom. Prvý diel ako chuťovka môže byť aj takáto, všetko bude záležať od ďalších častí a nejakej zmysluplnosti tohto celého, zatiaľ takto. 05.04.2013 - Mením svoj názor po druhom diely. V ťažkých časoch je tu zrejmá snaha zlepšiť náladu ľuďom, síce za ich veľké peniaze, ale je. Tentokrát to nabralo ešte silnejšie rozmery v silenej zábave a preháňaní, súťaže sú rovnaké, navyše tá s tým vybuchujúcim darčekom už nie je tak zaujímavá, keďže sa vie ako to vybuchuje, čo to spraví. Tentokrát okrem Nikodýma, Banášovej a Dangla pribudli Zuzana Haasová, Gabriela Marcinková, Richard Stanke, Katarína Brychtová, Andrej Bičan a chlap, ktorého celé meno neviem, niekde som ho už ale videl, prvé meno má tuším Juraj, ale vlastne tam je ešte aj Samuel Tomeček ako spevák. Takto zrejme budú pribúdať, možno sa aj opakovať takzvane verejne známi ľudia, no neviem, či to ešte budem sledovať, veci čo tu hodnotím dvomi a menej hviezdami už skôr opäť, či ďalej nepozerám. Sklamalo ma to, je to nenáročné, silené a nenapredujúce. 19.04.2013 - Opäť a zrejme posledný krát mením svoj názor. Po pozretí starých filmov som si uvedomil, že im často dávam aj tri a viac hviezd a pritom som sa pri mnohých ani tak nezabával a ani toľko z toho nezobral ako z tohto programu a preto musím uznať, keďže som to opäť pozeral a upútalo ma to napriek mnohým chybám a podivnostiam, že je to pohodový program. Tentokrát som sa potešil krásnej ženskej sesterskej dvojici Petre a Lucii Molnárovým, šarmantnej Diane Mórovej, konečne normálnemu Jozefovi Pročkovi, ale ani Mário Kollár a Tomáš Kovács to nepokazili, takže popri tradičných účinkujúcich som mal z toho príjemný pocit, miestami stále rozpačité, Nikodým mi tým jeho tancom pripomína bývalého spolužiaka zo strednej školy, ale dalo sa. Myslím, že už viac k tomu nebudem musieť písať a toto budem môcť považovať za konečné hodnotenie. () (méně) (více)

Maslord

Nedavno som svoje hodnotenie odpad! prehodnotil a davam relacii **. Myslim si, ze sa momentalne, resp. odkedy je riaditelom STV V. Mika verejnopravna televizia ubera spravnym smerom. Namiesto tupych reality show je to celkom dobry format, ktory ma mladej generacii co ukazat a sice: nie sme tu na tom az tak zle. ()

VojinRyan

Po dlhej dobe konečne niečo z našej produkcie, čo má svoju originalitu. Výborne ma prekvapil nápad urobiť šou, ktorá nás prevedie históriou Slovenska zo všetkých kútov a rohov, ako sa len dá. A to som rád, pretože sa človek dozvie niečo nové a opäť si pripomenie, čo už kedysi dávno vedel. A v podaní kapitánov Adely a Dana si to drží dobrú úroveň. Čo hodnotím kladne je nápad, originalita a kupodivu vtipnosť programu a s ľahkým nadhľadom, kde nechajú občas aj nepodarené zábery. Hostia niekedy vtipný niekedy ani nie. Ale nato, že je to s našej produkcie tak klobúk dole. 70% - 4*. ()

Santino7

Všeobecne síce takéto "zábavné" šou takmer vždy a bez výnimiek ignorujem, no táto ma predsalen niečím zaujať dokázala a skoro zakaždým, keď v danom čase nemám čo na práci a v televíznom programe nenájdem nič lepšie, táto alternatíva je pre mňa relatívne prijateľnou (a občas aj vyložene vítanou). Jasné, vo svojej podstate je to fraška ako hrom, to som zaregistroval hneď (to pretvarovanie sa a úsmevy nasilu na každučkú stranu v podaní Nikodýma, Banášovej, Dangla a spol. moc nemusím, irituje ma to, rovnako ako i doprovodná zvučka a pesnička, ktorá v závere odznieva žiaľ so železnou pravidelnosťou), no samotné súťažné otázky/úlohy zamerané výlučne na veci týkajúce sa našej krajiny (všeobecný prehľad, zaujímavé informácie, kultúrne okienka atď.) predsalen majú čosi do seba, sú podľa mňa zaujímavé, niektoré dokonca náučné, a teda mi už spomínané mínusy celkom solídne kompenzujú. Čiže aj keď to možno vyznie zvláštne, mne osobne táto šou aj so všetkými svojimi neduhami vcelku vyhovuje a jej občasné absolvovanie v rodinnom kruhu je pre mňa takou príjemnou zmenou. ()

JohnyD

Televíziu zapínam len výnimočne, ale ak som v piatok doma, tak si nezabudnem pustiť Milujem Slovensko. Konečne niečo pri čom sa človek zabaví a niekedy niečomu aj priučí z histórie/geografie/.... Slovenska. Naviac je to bez reklám a rýchlo to utečie. A fandím mojej platonickej láske Adele Banášovej, škoda toho nedotiahnutého formátu. 6/10. ()

• V jednom z dílů, který byl v roce 2018 věnován výročí vzniku ČSR, se jako host objevil Martin Dejdar, který jako kapitán působil v několika sériích české verze pořadu Máme rádi Česko (od r. 2013). (fabecc1222)
  • Jako Mikuláš vystupuje v mikulášských dílech bývalý scenárista tohoto pořadu, Pavel Graus. (fabecc1222)