My děti ze stanice Zoo (1981)

Drasticky ale pravdivo vyobrazená doba 70tych rokov, v ktorej sa kedysi takto žilo. Mládež vo veľkom počte prepadáva drogám až v epidémií. Silný snímok, nie pre slabé žalúdky nám ukazuje odvrátenú stranu Berlína použitím výbornej kamery a hudby. Tá ponurosť, patetickosť a beznádej je cítiť na každom rohu. S tým ide ruka v ruke aj morálny úpadok a prehlbujúca sa závislosť. Neskutočné herecké obsadenie, ktoré z vás blbca spraví obyčajného diváka mysliac si, že sa jedná o dokument s reálnymi postavami. Tlieskam vtedy len 15 ročnej herečke za predvedený výkon, plus som ohromený v akých záberoch sa vôbec vyskytla. Zanechalo to vo mne naozaj veľkú a hlbokú stopu, čo je dobre a message sa týmto naplnil. Vrelo odporúčam všetkým, ktorí si myslia, že drogy nepredstavujú reálne nebezpečie. Povinnosť klasický originálny nemecký dabing (je škoda brať hercom na autentickosti, keď sa do toho tak krásne vložili). Asi čas vrhnúť sa na knihu, ktorá je vraj 10x lepšia. Edit 2.8.2017: Po názoroch, že film je 40% knižnej predlohy, som sa do nej pustil. Určite odporúčam všetkým, ktorých film nadchol. 30% je presnejšie čislo, a napriek tomu sa podarilo tvorcom zachovať kostru príbehu. Knižka Vám odkryje toho určite viac aj o príbehoch ešte malej Christiane, Stelly, Babsi a ďalších, ktorí vo filme priestor už nedostali + niektoré veci boli trošička ináč. :)

Na hraně zítřka (2014)

Technologická lahôdka ponímajúc film do určitej roviny ako počítačovú hru, kde ide o záchranu ľudstva ako takého. Sci-fi nabité akciami a snažiac saa udržať v konštantnom napätí sa nepodarilo u mňa na 100 ale tých 80%, keby som v tej roli ja to by bolo o inom :)

Najväčšie kriminálne prípady Slovenska (2006) (seriál)

Ťažko hodnotiť a vysvetliť, čo sa mi na tomto páči, keď je to samo o sebe ohavnosť. Výpovede vyšetrovateľov, psychológov, psychiatrov vám čo najbližšie priblíži príbeh, zmýšlanie, konanie jednotlivcov, ktorí sa čiernymi písmenami zapísali do histórie Slovenska

Naked Attraction (2016) (pořad) odpad!

Princíp celej rádoby (sex)zoznamky spočíva v postupnom odhaľovaní zakrytých nahých tiel od dola nahor. (1.meta vagína, 2.prsia). Pri každom odhalení je priestor na komentovanie a hodnotenie kvality genitálií. V mid session nastupujú animované dokrútky zo zvieracej ríše s porovnávaním genitálií a sexuálneho chovania. Myslel som, že to nás od zvierat odlišovalo a od zvierat sme sa evolučne posunuli. Nechápem, kto to vymyslel. Len som neveriacky krútil hlavou na čo, sa to pozerám, a začal filozofovať, akým smerom sa ľudstvo uberá. Toto chystáme pre ďalšie generácie? Zvrátené, ponižujúce, choré. Podotýkam prvú vagínu som videl 22:03. To už môjmu synovi radšej pustím poctivé porno jak túto vymývareň mozgov.

Narcos (2015) (seriál)

1. séria na mňa pôsobí dosť zbytočne zrýchleným tempom, kedy postavy nedostávajú priestor akoby si zaslúžili. Autentickosť aj spracovanie avšak ostáva na vrcholovej úrovni, no kľudne sa to dalo natiahnuť aj na dvojnásobný počet dielov. Escobarov scenár je vskutku zaujímavý a preto je veľká škoda, že to tak nebolo aj poňaté. Porovnávajúc Breaking Bad, ktorý si na psychológií postáv a chronologií dal tak záležat to proste za 5 dať nemôžem, aj keby som si to veľmi prial. Teším sa na dvojku, ktorý by aspoň podľa histórie mala ponúknuť ešte viac dynamickosti s nádychom thrilleru.

Na samotě u lesa (1976)

Milé, autentické a kultové. “Zuzanko, dýchej zhluboka, ať se ti roztáhne hrudní košíček.” Nezabudnuteľné hlášky z dedinského prostredia, kam sa Pražáci vydali. Kemr na to, že v tej dobe mal 54 rokov to zahral vskutku bravúrne, 2 deti boli príjemným spestrením. Miestami je cítiť hluchšie miesta, čo je zrejme spôsobené prostredím. V závere sejúci pan Komárek ma presvedčil o 4 hviezde. 🙂

Něco na té Mary je (1998)

Jeden z mála ako tak pozerateľných snímkov Bena Stillera. S kočkou Cameron s pár vtipnými scénkami to robí priemernú komédiu, ktorá nepoteší, ani neurazí.

Nejvyšší nabídka (2013)

V prvej polke otvoreny, no napriek tomu putavy dej, ktory sa moze rozvinut naozaj vsemozne. Britska anglictina dodava tomu ten spravny smrnc, pri ktorej hlavna postava vynika. V nasich koncinach nie velmi popularny snimok, aj ked sa Praha spomina, plus sa tam tocilo. Pri zaberoch prazskeho orloja mi skoro aj nostalgicka slzicka ukapla. Kazdopadne v Taliansku, Francuzsku dostal film niekolko prestiznych oceneni vediac preco. Odporucam

Nelítostný souboj (1995)

Nádhera. Filmová lahôdka, ktorá nenechá človeka dýchať. 170 min ubehlo ako voda a s takým filmovým osadenstvom sa hanbím, že som si to zhliadol až teraz. 5* bez mihnutia oka