Perníkový táta (TV seriál)

Breaking Bad

Perníkový tatko

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2008–2013, 49 h 14 min (Minutáž: 43–58 min)

Tvůrci:

Vince Gilligan

Dave Porter

Bryan Cranston, Aaron Paul, Anna Gunn, Dean Norris, Betsy Brandt, RJ Mitte, Steven Michael Quezada, Raymond Cruz, Max Arciniega, Tess Harper, Jessica Hecht, Danny Trejo, Sam McMurray, Grizelda Quintana, Adam Godley, Seri DeYoung, Dale Dickey, Louis Herthum, Loren Haynes, Lora Martinez-Cunningham, Nate Mooney, Caleb Landry Jones, Maurice Compte, Blake Berris, Frederic Doss, Carmen Serano, Matthew Page, Juliet Lopez, Steven Bauer, Carl Savering, Drew Waters, Kyle Bornheimer, Paul J. Porter, Damon Herriman, Jolene Purdy, Julia Minesci, Keith Jardine, Matt Jones, Michael Bofshever, Charles Baker, Marius Stan, Ray Campbell, Jeremy Howard, David Ury, James Martinez, Kevin Wiggins, Eddie J. Fernandez, Geoffrey Rivas, Tom Kiesche, Cesar Garcia, Dennis Keiffer, Carrie Anne Fleming, Myra Turley, Aaron Hill, Franc Ross, Jacob O'Brien Mulliken, Judith Rane, Kristen Loree, Edward A. Duran, Mark Vasconcellos, William Sterchi, Michael Bryan French, Richard Barela, Debrianna Mansini, Stoney Westmoreland, Michelle MacLaren, David House, Ryan Lee, Mark Margolis, Nigel Gibbs, Harry Groener, Michael Shamus Wiles, Todd Terry, Krysten Ritter, Christopher Cousins, Bob Odenkirk, DJ Qualls, John Koyama, Rodney Rush, Larry Hankin, David Costabile, Giancarlo Esposito, Jeremiah Bitsui, John de Lancie, Mike Seal, Jonathan Banks, Jere Burns, Luis Moncada, Daniel Moncada, Angelo Martinez, Dean Norris (a.z.), Jesse Plemons, Laura Fraser, Lavell Crawford, Emily Rios, Tina Parker, Ian Posada, Michael Bowen, Kevin Rankin, Patrick Sane, Bill Burr, Kaija Bales, Tait Fletcher, Matt Metzler, Morse Bicknell, Julie Dretzin, Jesus Payan Jr., Louis Ferreira, Mike Batayeh, Javier Grajeda, Gonzalo Menendez, Chris Freihofer, Ashley Kajiki, Mary Sue Evans, Jason Douglas, Antonio Leyba, Christopher Dempsey, Jim Beaver, Dan Desmond, JB Blanc, James Ning, Russ Dillen, Jonathan Ragsdale, Sam Webb, Catherine Haun, Virginia Montero, Eric Steinig, Pedro García, Phil Duran, Miguel Martinez, Lou Pimber, Joe Nemmers, Monique Candelaria, Beth Bailey, Pierre Barrera, Anna Felix, Marc Mouchet, Benjamin Petry, Isaac Kappy, Gregory Chase, Shauna McLean, Carlo Rota, Rob Brownstein, Norbert Weisser, Mark Harelik, Christopher King, Jason Byrd, Jeff Fenter, Jennifer Hasty, Marcus M. Mauldin, Cyd Schulte, Carole Gutierrez, Bill Allen, Jon Kristian Moore, Vic Browder, J.D. Garfield, Tony Whitecrow, Shannon McCormick, Rutherford Cravens, Melissa McCurley, Jamie McShane, Wolf Muser, Bruce McKenzie, Mike Miller, Vivian Nesbitt, Cocoa Brown, John Lawlor, Carrington Vilmont, Myk Watford, Rio Alexander, Drew Pollock, Jason E. Hill, Fran Martone, Guy Wilson, Saginaw Grant, Brennan Brown, Hank Rogerson, Chad Brummett, Robert Forster, Kristin Hansen, Steve Stafford, Martin Palmer, Noah Segan, Tish Rayburn-Miller, Manny Rey, Cynthia Ruffin, Robin Dearden, Michael Showers, J. Michael Oliva, Tank Jones, Rafael Herrera, Dave Colon, Kat Sawyer, Ben Bray, Steve Corona, Fernando Escandon, Ralph Alderman, Keith Meriweather, Stephen Eiland, Mark Hanson, Billy Lockwood, Eric Price, Lawrence Varnado, Jesus Mayorga, Toby Holguin, Amanda Fresquez, Mark Sivertsen, Delana Michaels, Jack Burning, Norma Maldonado, T.C. Warner, Daniel D. Halleck, Chris Ranney, Eddie Perez, Ryan Begay, Wayne Dehart, Richard Christie, Ramsey Williams, Frank Bond, Kathy Rose Center, Steve Cormier, James Espinoza, Mario Moreno, Sarah Minnich, Michael Sheets, Trine Christensen, Merritt C. Glover, Maria Bethke, Alex Knight, Craig Nigh, Mike Ostroski, Ashleigh Banfield, Ken Thomas, Kevin Owen McDonald, Charlie Rose, Karen M. Hudson, Andrea Good, Rodger Larance, Lawrence Gilligan, Jamie Haqqani, Tavia Schwartz, Sergio Kato, Cliff Gravel, Clark Sanchez, Tina Borek, Z. Ray Wakeman, David T. Quan, Angela Blake, Erik Beacham, Ricardo Andres, Marco Morales, Anthony Molinari, Anthony Martins, Tenaya Torres, J.T. Richardson, Michael E. Stogner, Taber Cross, Rick Anglada, Jyl Murray, Moira Walley-Beckett, Taylor Dearden

Nikdy mi žiaden seriál nedal to, čo mi predložil Mr. White a to na hóódně vyblýskanom tácu.. Vyšpekulované twist odstavce v priebehu těch heartbeat epizód sa prostě nedajú popsat. Po dopozeraní všech sezón s nadupanými epizódami som mala pocit, že ten "blue crystal meth" požívam už dlhú dobu. Brilatná chemopračka schovaná pod obyčajným klobúkom. Dejte mi lidi, já to udělám. Jednoznačný break v histórii TV seriálov a pár ich teda nakučkaných.mám. Po tomto môže prísť už len vynikajúci seriál. U mňa sa ale aj ten veľmi rád schová pod Heisenbergov dáždnik (klobúk). Rešpekt a Poklona !(22.2.2015)

Tamtamy nelhaly. První série je pouze rozjezdem. Tvůrci si vyšlapali cestičku, okoukli terén a zkusili, co diváci vydrží. Až v té druhé šlápli na plyn. Ve třetí sérii tempo občas poleví, ale o nějakém snížení laťky nemůže být řeč. V polovině nám totiž tvůrci připomenou s kým máme tu čest a v posledních dvou dílech nás zarazí do sedačky tak hluboko, že rovnou můžeme koupit novou. Čtvrtá série znovu zvedá laťku o kousek výš. Ještě než vydýcháte pozdní vyústění té předchozí, tak zjistíte, že řeka plná sraček teče dál a fetka Jesse se spolu s Waltem ženou do dalšího průseru. Druhá polovina série se nese až v apokaliptickém duchu a nejedno slabší srdce to neunese. Démonický Gus, mlčenlivý Mike, hláškující Saul, ale i osudem zkoušený Hank jsou zárukou, že ani minuta vám nepříjde zbytečná. Nekorunovaný král seriálové sezóny 2011, jehož absence ve zdejší Top 20 je jen dalším z řady trapných excesů této databáze. (Po dvou letech přeci jen došlo na moje slova.) 1. série: 90%, 2. série: 95%, 3. série: 95%, 4. série: 100%, 5. série: 100%.(24.9.2011)

|| Scenár: Vince Gilligan | Hudba: Dave Porter | Produkcia: Stewart A. Lyons, Sam Catlin, John Shiban, Peter Gould, George Mastras, Thomas Schnauz, Bryan Cranston, Moira Walley-Beckett, Karen Moore, Patty Lin | Distribúcia: AMC | Štúdio: High Bridge Entertainment, Gran Via Productions, Sony Pictures Television || Seriál, ktorý sa nikam neponáhla. Žiaden pocit ustríhanej epizódy z dôvodu predpísanej metráže. Rýdzo naturalistický koncept, s civilným, superprecíznym herectvom. Takmer plnohodnotný zážitok. Môj jediný problém je, že na ten prirodzený vývoj hlavnej postavy nemám 62x48 minút. Bude mi to trvať dlho. Zatial takto: 1s: 85%, 2s: 90% 88% | HD, THX, EN DTS |(24.11.2013)

1. série - 80 %, 2. série - 90 %, 3. série - 100 %, 4. série - 100 % - Dokonale napsaný a zahraný přerod postavy. Jedno z nejlepších season finale všech dob. --- Pátá řada je zatím neskutečná jízda a nemůžu se dočkat léta, až bude dílo dokonáno. --- A je to. Konec jednoho z nejlepších seriálů, kterému se dostalo skvělého zakončení, jaké mu může chudák Dexter jen tiše závidět. A tomu srovnání se prostě nelze vyhnout už kvůli určité "podobnosti" závěrečné scény, v níž vynikne ten propastný rozdíl mezi kvalitou zakončení Breaking Bad a Dextera. Walter White si takhle parádní konec rozhodně zasloužil. 5. série - 100 %(28.6.2012)

Jsem závislá. Když přinejmenším jednou do týdne nevidím "Perníkového tátu", dostanu absťák - jsem podrážděná, nervózní, musím na něj pořád myslet! Na další dávku musím čekat až do pátku, ale pak mi dealer, Nova Cinema, šlehne rovnou dvojitou. Ještě nejsem úplně přesvědčená, že jde o drogu naprosto dokonalou, ovšem kvalitní teda je: má grády, má potenciál, má zajímavé postavy (především hlavního hrdinu - chemikáře s rakovinou a potřebou zabezpečit rodinu). Kdy už, sakra, bude ten zatracený pátek?! 85% EDIT: Dealer mě fakt nasral, začal nabízet dvě dávky až od půlnoci - to se na něj můžu vyflatulovat a začnu nakupovat přes jiné obchodníky. Šlehnu si z torrentů! EDIT2: Zabiju dealera! Nevíte někdo, kde sídlí HovNova CypNema? Vyvinu nějakou hnusnou biologickou zbraň, po které chlapům upadnout klacky a ženským kozy a pošlu to tam! Hajzli, jeden díl dají o půlnoci, pak nějaký film a POTOM ve 2:45 další díl "Perníkového táty"! Dva díly po sobě po půlnoci se ještě zvládly, ale tohle?!! Mám absťák a chytá mě amok, jdu dotyčnému zasranému TV kanálu napsat nějaký hodně sprostý e-mail... EDIT 3: V průběhu třetí série můj zájem přece jen upadá, s Waltem je čím složitější ztotožnění, takže zůstanu na čtyřech hvězdičkách, ovšem zatraceně silných!(28.2.2011)

• - Jesse v seriálu konzumuje alespoň jednou všechny nejznámější drogy - cigarety, alkohol, marihuanu, pervitin, kokain, heroin. (jerry12)

• - Bob Odenkirk v rozhovore prezradil, že postava Saula Goodmana je čiastočne inšpirovaná hollywoodskymi agentami Robertom Evansom a Ari Emmanuelom. (WalterIK7)

• - Bryan Cranston má na prsteníčku tetování s motivem odkazujícím na Breaking Bad. (jerry12)