Perníkový táta (TV seriál)

Breaking Bad

Perníkový tatko

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2008 - 2013, 49 h 43 min (Minutáž: 62x48 min)

Dave Porter

Bryan Cranston, Aaron Paul, Anna Gunn, Dean Norris, Betsy Brandt, RJ Mitte, Steven Michael Quezada, Raymond Cruz, Max Arciniega, Tess Harper, Jessica Hecht, Danny Trejo, Sam McMurray, Grizelda Quintana, Adam Godley, Seri DeYoung, Dale Dickey, Louis Herthum, Loren Haynes, Lora Martinez-Cunningham, Nate Mooney, Caleb Landry Jones, Maurice Compte, Blake Berris, Frederic Doss, Carmen Serano, Matthew Page, Juliet Lopez, Steven Bauer, Carl Savering, Drew Waters, Kyle Bornheimer, Paul J. Porter, Damon Herriman, Jolene Purdy, Julia Minesci, Keith Jardine, Matt Jones, Michael Bofshever, Charles Baker, Marius Stan, Ray Campbell, Jeremy Howard, David Ury, James Martinez, Kevin Wiggins, Eddie J. Fernandez, Geoffrey Rivas, Tom Kiesche, Cesar Garcia, Dennis Keiffer, Carrie Anne Fleming, Myra Turley, Aaron Hill, Franc Ross, Jacob O'Brien Mulliken, Judith Rane, Kristen Loree, Edward A. Duran, Mark Vasconcellos, William Sterchi, Michael Bryan French, Richard Barela, Debrianna Mansini, Stoney Westmoreland, Michelle MacLaren, David House, Ryan Lee, Mark Margolis, Nigel Gibbs, Harry Groener, Michael Shamus Wiles, Todd Terry, Krysten Ritter, Christopher Cousins, Bob Odenkirk, DJ Qualls, John Koyama, Rodney Rush, Larry Hankin, David Costabile, Giancarlo Esposito, Jeremiah Bitsui, John de Lancie, Mike Seal, Jonathan Banks, Jere Burns, Luis Moncada, Daniel Moncada, Angelo Martinez, Dean Norris (a.z.), Jesse Plemons, Laura Fraser, Lavell Crawford, Emily Rios, Tina Parker, Ian Posada, Michael Bowen, Kevin Rankin, Patrick Sane, Bill Burr, Kaija Bales, Tait Fletcher, Matt Metzler, Morse Bicknell, Julie Dretzin, Jesus Payan Jr., Louis Ferreira, Mike Batayeh, Javier Grajeda, Gonzalo Menendez, Chris Freihofer, Ashley Kajiki, Mary Sue Evans, Jason Douglas, Antonio Leyba, Christopher Dempsey, Jim Beaver, Dan Desmond, JB Blanc, James Ning, Russ Dillen, Jonathan Ragsdale, Sam Webb, Catherine Haun, Virginia Montero, Eric Steinig, Pedro García, Phil Duran, Miguel Martinez, Lou Pimber, Joe Nemmers, Monique Candelaria, Beth Bailey, Pierre Barrera, Anna Felix, Marc Mouchet, Benjamin Petry, Isaac Kappy, Gregory Chase, Shauna McLean, Carlo Rota, Rob Brownstein, Norbert Weisser, Mark Harelik, Christopher King, Jason Byrd, Jeff Fenter, Jennifer Hasty, Marcus M. Mauldin, Cyd Schulte, Carole Gutierrez, Bill Allen, Jon Kristian Moore, Vic Browder, J.D. Garfield, Tony Whitecrow, Shannon McCormick, Rutherford Cravens, Melissa McCurley, Jamie McShane, Wolf Muser, Bruce McKenzie, Mike Miller, Vivian Nesbitt, Cocoa Brown, John Lawlor, Carrington Vilmont, Myk Watford, Rio Alexander, Drew Pollock, Jason E. Hill, Fran Martone, Guy Wilson, Saginaw Grant, Brennan Brown, Hank Rogerson, Chad Brummett, Robert Forster, Kristin Hansen, Steve Stafford, Martin Palmer, Noah Segan, Tish Rayburn-Miller, Manny Rey, Cynthia Ruffin, Robin Dearden, Michael Showers, J. Michael Oliva, Tank Jones, Rafael Herrera, Dave Colon, Kat Sawyer, Ben Bray, Steve Corona, Fernando Escandon, Ralph Alderman, Keith Meriweather, Stephen Eiland, Mark Hanson, Billy Lockwood, Eric Price, Lawrence Varnado, Jesus Mayorga, Toby Holguin, Amanda Fresquez, Mark Sivertsen, Delana Michaels, Jack Burning, Norma Maldonado, T.C. Warner, Daniel D. Halleck, Chris Ranney, Eddie Perez, Ryan Begay, Wayne Dehart, Richard Christie, Ramsey Williams, Frank Bond, Kathy Rose Center, Steve Cormier, James Espinoza, Mario Moreno, Sarah Minnich, Michael Sheets, Trine Christensen, Merritt C. Glover, Maria Bethke, Alex Knight, Craig Nigh, Mike Ostroski, Ashleigh Banfield, Ken Thomas, Kevin Owen McDonald, Charlie Rose, Karen M. Hudson, Andrea Good, Rodger Larance, Lawrence Gilligan, Jamie Haqqani, Tavia Schwartz, Sergio Kato, Cliff Gravel, Clark Sanchez, Tina Borek, Z. Ray Wakeman, David T. Quan, Angela Blake, Erik Beacham, Ricardo Andres, Marco Morales, Anthony Molinari, Anthony Martins, Tenaya Torres, J.T. Richardson, Michael E. Stogner, Taber Cross, Rick Anglada, Jyl Murray, Moira Walley-Beckett, Taylor Dearden

Nejlepší vysílaný seriál současnosti a jeden z nejlepších seriálů všech dob. To nejlepší, co se na seriálovém poli urodilo. Najlepší seriál, aký som kedy videl. Tato superlativní hodnocení jsem si dovolil vypůjčit od svých kolegů. Měl-li bych dát k dobrému něco z vlastní dílny, bylo by to zřejmě "vztahové drama z drogového prostředí" či "metamfetaminová rodinná pouta". Není snad potřeba předesílat, že jsem k BB přistupoval s krajním (r/d)espektem. I s přihlédnutím k téměř astronomickému hodnocení (97%) nejen poslední série. Ale tak chtěl jsem se konečně dovzdělat a tento "skvost" si doplnit... Je to můj odvěký problém. Pokud se postavy chovají iracionálně, nelogicky (dementně, pokud chcete), jsou mi nesympatické či se s nimi nedokáži ztotožnit (v ideálním případě vše najednou), nemá u mne dílo, ať už filmové či seriálové, velkou šanci na úspěch. Toto se dá aplikovat na celou řadu postav Breaking Bad. A když si k tomu přičteme, že tak od třetí série už to v podstatě není o ničem jiném než o vzájemném obviňování a lhaní libovolných dvou postav (případně jejich seskupení), tak už vám vážně nasranej ksicht Skyler, věčné Jesseho "Yo, Mr. White" či Waltovo "Honey, we are safe" doopravdy začne lézt na nervy... Skrz všechny série jsem nejprve prolézal ze zvědavosti, jestli další série bude stejně slabá jako ta předchozí, po zjištění že lepší už to nebude, ze setrvačnosti. A celé noci jsem kvůli Breaking Bad prosnil o vaření a prodávání metamfetaminu... 70% (1. série - 70%, 2.-3. série - 80%, 4. série - 70%, 5. série - 60%)(14.2.2017)

Teprve, když Vás polije horko z diagnózy a Smrtka začne klepat a dveře, uvědomíte si jakou cenu lidský život má. Začnete dělat věci jiné, nestandardní, až ilegální, začnete si "užívat" zbytku života... A o tom je Breaking Bad, nijak zvláštní námět, přesto výjimečné zpracování s vynikajícími hereckými výkony, především Bryana Cranstona v hlavní roli.(21.11.2008)

Na to sa nedalo nepozerať. // Teraz napíšem niečo k poslednej časti, upozorňujem, že to bude obsahovať SPOILERY. To, že Jesse nakoniec prežil mi nevadí. Viem, že ešte tri časti dozadu, by som bol rád, ak by ho v tej púšti zastrelili. Ale to ako ho držali v otroctve, to ako mu pred očami zastrelili frajerku a to, že musel znášať reťaze, len aby neublížili Brockovi, to celé mi potom prišlo ľúto. A scéna s tou drevenou truhličkou bola veľmi pekná. Nemyslím si, že záverečná časť bola predvídateľná. A to aj napriek tomu, že ešte na začiatku série nám ukázali guľomet. Dobre vieme, že tento seriál bol plný zvratov, a tak som si fakt nebol istý, či to skončí tak, ako by som si prial. Nakoniec to tak skončilo a ja viem len to, že ešte pri žiadnej epizóde nijakého iného seriálu mi tak nebilo srdce ako pri tomto. 99,9 %(27.5.2013)

Co všechno je člověk schopen obětovat a podstoupit pro zabezpečení rodiny a čím vším si musí projít, aby toho těsně před svojí smrtí dosáhnul? Mnou dlouho přehlíženej seriál konečně zdrtil mojí obrazovku. Breaking Bad není nutně nejlepším seriálem všech dob, co se stylu a režie týče, viděl jsem už i lepší. Rozhodně je to ale scénáristicky/příběhově nejpromyšlenější výtvor v historii televizní tvorby. Tady se zkrátka nečekalo na úspěch první řady, tady byl jistej základ na celej příběh hned od začátku, takže nic nepůsobí, jakoby si to tvůrci museli vycucávat z prstu (že jo, Dextere?!). Představitel hlavní role Bryan Cranston si navíc roli vychutnává plným dechem a předkládá skrze hlas a mimiku snad všechny emoce, který dokážete vymyslet (jeho přerod napříč všemi řadami je naprosto fenomenální). Seriál je ke všemu i hodně naturalistickej a drsnej, stejně jako černo-humornej (první dvě řady jsou místy skoro až "tarantinovsky" vtipný). Takže pokud jste to z nějakýho důvodu stejně jako já odkládali, už nemusíte. Tímhle nelze šlápnout vedle! PS: Tohle je jeden z mála seriálů, kterej byl po první řadě postiženej komercí a „vyhajpovanej“ až do háje, ale jako jeden z mála si to fakt zasloužil (že jo, Hro o trůny?!)(4.2.2016)

Genialita, konečně pořádný seriál a škoda, že jsem ho objevil až takhle pozdě. Walt, Jesse a amfetamin a nekonečné problémy, které tohle řemeslo přináší. Příběhy na sebe perfektně navazují a napětí se dá jen krájet. / Viděné epizody z 1-5 série *62.dílů / Zhlédnuté vše ( Hodnocení: 10/10)(5.2.2016)

• - Vince Gilligan měl původně nápady minimálně na jednu další sérii, ale chtěl seriál zakončit v tom nejlepším, aby nehrozilo, že bude výrazně klesat kvalita. (jerry12)

• - Ve scéně, kdy Hank (Dean Norris) v kanceláři pronese větu: "Anyone, anyone, Bueller?" jedná se o odkaz na klasickou komedii Johna Hughese Volný den Ferrise Buellera (1986). (Baltazzar)

• - Spoiler: Souřadnice N34 59 20 W106 36 52, kde byly skryty Waltovi (Bryan Cranston) peníze a kde jsou pohřbeni Hank (Dean Norris) s Gomezem (Steven Michael Quezada), jsou ve skutečnosti souřadnicemi filmových studiích v Albuquerque. (Polinecka)