Dialógy o závislostiach (2011) (pořad)

Asi neznáma vec, no tí, ktorých baví téma o drogách a závislostiach si prídu na svoje a dvakrát si rozmyslia, či sa to oplatí alebo neoplatí :)

Diktátor (2012)

Striedanie lepších a slabších pasáží. V konečnom dôsledku ale pôsobivý snímok, kde netreba vôbec rozmýšlať a len sa nechať baviť s akými ďalšími blbosťami na vás prídu. Škoda Anny Faris, ktorá mi v celom filme vadila a brzdila 5 hviezdičiek. Mini záber na Eddieho potešil :)

Divergence (2014)

Keď si odmyslím, že som sa zo začiatku vo frakciách mal problém zorientovať, som bol nadmieru spokojný. Vynechajúc knižnú predlohu, ktorá by ma do deja vtiahla pomalšie, no o to viac podrobnejšie, je to vlastne môj problém. Sfilmované to bolo avšak excelentne, vyzdvihujúc akčné scény a silný scifi náboj, som ostal v pozore a plnom očakávaní. Som veľmi prekvapený, a vraj je na to aj pokračovanie, takže neváham a vhupnem v blízkej dobe na to.

Dívka ve vlaku (2016)

Dlho som tento snímok odkladal. Dôvod? Absurdný. Názov filmu ma absolútne nedokázal osloviť a ja som sa bál, že čo to bude zač. Avšak hviezdne krásne zložené ženské obsadenie poteší. Snímok je pozeratelný aj po technickej stránke. Miestami som sa strácal v chronológii deja, hlavne pri retrospektívnych flashbacoch. Záver na mňa moc natiahnutý, hlavne keď sa už dala dlhšiu dobu detekovať podstata celého scenáru. Ale k filmu sa znova vrátim kvôli hereckému zloženiu, nie snímku, prekvapivo.

Divoši (2012)

Brutálny, avšak priemerný snímok, so skvelým hereckým obsadením. Vyzdvihujúc Johnyho a Tora, ktorí podávaju výkony nad rámec obyčajnosti.

Doktor Spánek od Stephena Kinga (2019)

Už len samotný úvod navodil zimomriavky, kedď sa nostalgicky kamerou a prostredím vracia o niekoľko dekád dozadu k prvému snímku. To musí oceniť každý fanúšik shinningu. Zachované prvky kvality udržiavajú atmosféru po celú dobu. Príbeh nám odkrýva viac zákutí príbehu k celkovému porozumeniu. Aj bez knižnej predlohy a dokonca bez zhliadnutia prvého snímku sa v deji nestráca. Luxusná Kingovka, hor sa na knižku.

Drogy a.s. (2010) (seriál)

Jeden z naj dokumentov k tejto problematike v širokom okolí. Reálny obraz ako to na odvrátenej strane svetla chodí, bez servítky, pekne natvrdo. Neviem, či je to tým, že som tak ponorený do sveta drog sám a táto oblasť ma nikdy neprestane baviť alebo je to skutočne objektívne hodnotenie.

Dunkerk (2017)

Efektne prázdne natočená podívaná s hviezdnym obsadením. Obrovské sklamanie je rola Toma Hardyho, ktorého by som ako na čele hrania tipol do výraznejšej role a nie po chvíľkových scénách nastrihaných v roli cockpiťáka. Cillian v podstate jeho jediným zaujímavým príbehom bojuje o priazeň diváka, no celé to na mňa pôsobí zmätene a v závere až moc triviálne. Celé to zaklincoval Zimmer, ktorý si počas natáčania ujíždel na nejakom speede, lebo hudba je preafektovaná, niekedy zbytočne pridávaná a z tej stálosti, keď sa konečne hodila, sa vytratila z jedinečnosti. Jediná scéna, ktorá mňa vytrhla z trápenia bolo odhalenie Francúza. Pre mňa sklamanie tohto roka.

Dva a půl chlapa (2003) (seriál)

Niekomu sa to môže zdať moc prehnané, uchýlne, dehonestujúce prízemné, ale mne táto komédia sedí ako na mieru šitý oblek. Spĺňa všetky moje parametre nebol ani jeden slabý diel (nerátam poslednú 9.tu sériu, ktorú považujem za prepadák). Kultová záležitosť s Charliem, ktorá prirástla k srdcu a možem to kukať dookola stále :). Jeden z naj komediálnych seriálov vôbec

Dva muži ve městě (1973)

Na úvod musím pochváliť kameru.. Sám som bol ohromený kvalitou kamery, ktorá sa vyrovnáva filmom z konca minulého storočia. Nevraviac o hereckých výkonoch, ktorý robia tento snímok nezabudnuteľným. Treba sa viac zamerať na Delonove filmy. Vypadá to tak, že si pečlivo vyberá role a zaručuje to kvalitu. Mimochodom ma pobavil mladý Gerard Depardieu :D