96 hodin: Zúčtování (2014)

Akčné scény strúhané v sekundovej kadencii napomohli akurát k nevoľnosti z filmu ako celku 😒

Bourák (2020) odpad!

Od Pelíškou k Bourákovi. Z nebies do sračiek. Film bez logiky, zmyslu a vtipu. Toľkej škody.

Pokémon: První film (1998)

Tento film je sklamaním po pribehovej stránke aj po stránke vhodnosti pre detského diváka. Väčšina filmu sa odohráva v ponurom svete a myšlienkach zapor nej postavy (Meowth Two), zápasenie medzi pokemonmi nemá zmysel a je skôr zobrazené ako utrpenie. Veľa negatívnych myšlienok, nezmyselného násilia a absencia humoru tento animák uplne diskvalifikuje. Neodporúčam pre deti!

Hurá za Kájou! (1997) (seriál)

Animácia je na tomto seriály veľmi zvláštna či uz výberom farieb alebo neustálym snovým okrajom obrazu. Čo je ale prínosom, to je tempo, príjemné pre detského diváka, takisto zvolené témy, ktoré otvárajú a odpovedajú na otázky malého diváka. Čo je čo? Prečo sa niečo môže a niečo nie? Citlivo vysvetľuje vztahy medzi deťmi. Či objasňuje prečo sa chodí lekárovi do múzea či ako sa správať na ihrisku. Poučné a vhodné pre deti od 3-10 rokov.

Rozmarné léto (1967)

Akosi som tomu ani po 45 minútách neprišiel na chuť. Staročeština mi pekne motala hlavu :)

Havel (2020)

Čo nám priniesol Havel (film, nie Václav)? Pre človeka, ktorý by rád spoznal Havla ako prvého prezidenta a vedúcu osobnosť Charty 77 a sametovej revolúcie, tak spozná osobnosť nanajvýš slabú, nestálu a nevedno prečo povedzme submisívnu. Nedozvie sa nič hodnotné. Film je po umeleckej stránke zvládnutý dobre (priemerne) a herecké výkony takisto spadajú do českého štandartu, aj ked teda za výber herca Viktor Dvořák dávam palec hore. Havel (film, nie Václav) pravdepodobne upadne do zabudnutia archívov českej kinematografie.

Čarodějnice (2020)

Pre koho? Pre deti? Dost desivé miestami. Dospelých? Dost plytké miestami. Mládež? Moc detských hrdinov a myšičiek. Ok, herecké výkony boli obstojné, efekty detto, ale v globále to nebola ani ryba, ani rak 😔 Ale úvod do príchodu na hotel super 👍🏻

Sladké hry minulého léta (1969) (TV film)

Premiérny, ba az podpriemerny film rokov 70.tych. Tazko je v ňom niečo pochváliť.

Atlas mraků (2012)

Maskérska práca a casting odvedený výborne, avšak, ostatné akosi pokulhavalo. Dramaturgia, réžia.. Tempo veľmi pomalé, postavy nesympatické a keď aj v nejakom momente zaujili, tak sa prestrihlo do iného časového obdobia. Jednoducho guláš síce s dobrými prísadami, ale nedochutený a nedovarený. S božou pomocou 3*.