Uvnitř tančím (2004)

CHCELO TO režisersky cit a kumšt? Bol tam. CHCELO TO zahrať prirodzene a bez afektov? Podarilo sa. CHCELO TO zobraziť vážne aj s nadsázkou? Pekne fifthy-fifthy. Krásne vyvážený film o chuti žiť a pohľade na svet z nie ľahko predstaviteľnej perspektívy.

V kůži Johna Malkoviche (1999)

Na každý pád je to kus originálnej filmárskej roboty. Zo začiatku som sa moc tešil, že sa dostávam do sveta, o ktorom nemám ani páru. Chvíľkami som sa cítil až tak rozprávkovo unesený ako by ma viedla Alica do krajiny zázrakov a stretával ľudí ako vo Veľkej Rybe, no postupom času som bol skôr pomotaný a nenaplnený z možností vzťahov medzi mužom a ženou, ako keby som sa dostával do hlavy Woodyho Allena. Miž-Maž, u ktorého som sa nedočkal pointy ani zmysluplného pochopenia.

Velké nesnáze v Malé Číně (1986)

Pri prepínaní Tv stanic som natrafil náhodou na Joj plus na ukážku z tejto srandičky z detstva. Kedže som mal ten večer čas pozrel som si Veľké problémy v malej číne a neolutoval som. Nie každý film alebo seriál z detstva ma baví aj v dospelosti ale toto je fakt taká milá blbostička na odpočinutie, že ma to fakt baví. No jo niekedy mi stačí málo...

96 hodin (2008)

PLUSY: Hlavný hrdina(herec), sympatická dcérenka, prostredie Paríža, zimomriavky pri únose(fakt real zahrané), žiadna nuda-neustály ťah na bránku, ideálna minutáž! MÍNUSY: nezraniteľný hlavný hrdina(uhýbanie pred strelami pouho pouhým prikrčením), miestami dosť nereálne akčné scény. V globále svižná strielačka, ktorá je viac dobrá, ako zlá.

Memento (2000)

Film, ktorý som mal chuť pozrieť si hneď a zaraz znovu od začiatku. To predsa nieje možné,aby takýmto štýlom natočený thriller nemal niekde skrytý kiks. Je to bravúrne zahraný a spracovaný príbeh. Už som sa naozaj dlho s niečím podobným nestretol! Smekám môj niekde zabudnutý klobúk! Škoda že nemám aspoň jeho fotku...

Futurama: Benderova hra (2008) (video kompilace)

Juj. keby vytvorili film, ktorý by bol celých 90minút taký ako posledná tretina, tj. Benderova fantázia, Benderov svet, to by bolo niečo. Mám však blbý pocit že filmové Futuramy už neprokročia svoj tienň a budú sa stále niesť v duchu 25minút srandy a zbytok už nejako doklepeme :( V Benders Game boli 2/3 ako príliš pretiahnuté intro alebo úvod k podstate filmu. Vláčne a nie moc energické! Zato finálna polhodinka parodovania Narnie a Pána prsteňov jednoducho celé to nadupané fantazírovanie tvorcov bola pre mňa pecka. Celkový dojem sú však slabšie 4 hviezdičky.

Gulliverovy cesty (2010)

Byť či nebyť kritický k filmu, od ktorého som moc ani neočakával? To je otázka! zhrniem to stručne: * množstvo logických chýb *zlé a nepochopiteľné presuny a zvraty v rámci svetov *výlet medzi obrov,to mala byť akože čo? 5minutová pauzička od liliputov *finálový song War what is it good for v dabingu *blbeček čo sedel vedla mňa v kine a rehotal sa pri každej hovadine jak zmyslov zbavený mi tiež moc na zážitku nepridal *Veľké plus však dávam za výber Chrisa O´dowda a Jasona Segela *zopár vydarených Gulliverových copyrightov známych hitov a výrobkov! Prižmúrim oči a dám Gulliverka do mora priemeru.

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Mám rád takéto, a podobné machomanské a hrdinské filmy, viem čo od nich očakávať a vždy sa pri nich zrelaxujem. Wolverine mi dal vizuálny zážitok na slušnej úrovni, herecké obsadenie malo takisto šmrnc(Liev Schrieber-výborný záporák), ale pri tom final battle už som mal dosť tých nakopených nelogičností a fyzikálnych anomálií(ale tak už to vo fantasy chodí), škoda! Posielam preto tento "pilotný" x-menovský film do trojhviezdového priemeru.

Zahulíme, uvidíme (2004)

Ako teenage weed-road comedy žáner a ako film určený len pre obmedzenú časť publika, si možno nezaslúži plný počet, ale ja som si užil fakt srandy nadštandardne mnoho, dvojica to bola fakt vydarená a "karaoke" scénka v aute mi vyčarí úsmev aj po rokoch! Plnohodnotný zásah na moju bránicu = five stars :D

Carlitova cesta (1993)

Neviem prečo, ale mal som pocit, že podobne príbehy už som videl viackrát. Prišlo mi to tak klasicky mafiánsky prerozprávané o tom ako sa (ne)dostať do starých koľají, ako si to (ne)posrať so starými známymi a ako býva cesta za slušným životom tŕnistá a veľakrát zarúbaná vplyvom minulosti. Al Pacino i Sean Penn podali však herecký nadpriemer takže pridávam jednu hviezdičku navyše! Určite to oni dvaja ocenia =)