Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Na tento film som sa tešil od vtedy, čo som videl asi posledných 20 minut v TV. Zostal som z toho fakt vyvalený.. Po už kompletnom dopozeraní som si vravel , že si to musím pozriet ešte minimálne raz aby som z toho vyždímal naozaj všetko čo ponúka. Fantastické prelínačky Jimových spomienok s realitou a boj zamilovaného srdca s utrápením rozumom ma naozaj úplne pohltili. Jim Carrey podal opať emocionálny silný výkon a takéto dramatické roly typu Muž na mesiaci alebo Truman show sú preňho naozaj ako šité. Ešte dlho po filme som premýšlal nad zmyslom a odkazom tohto premakaného diela. Fantázia!

Zahulíme, uvidíme (2004)

Ako teenage weed-road comedy žáner a ako film určený len pre obmedzenú časť publika, si možno nezaslúži plný počet, ale ja som si užil fakt srandy nadštandardne mnoho, dvojica to bola fakt vydarená a "karaoke" scénka v aute mi vyčarí úsmev aj po rokoch! Plnohodnotný zásah na moju bránicu = five stars :D

Dva a půl chlapa (2003) (seriál)

Pecka! Frajer(Charlie Sheen), loser brácho(Jon Cryer), malý štupel(Angus Jones) a nespočetne veľa krásnych báb +12 minút sarkazmu, 6 minút sexizmu a 2minúty ženského a detského humoru. Kto to má rád tak ma pred sebou zatial 8 sérii fantastického seriálu. Apropo Angus najlepšie platený detský seriálový herec(200.000 USD/diel) a Charlie najlepšie platený seriálový herec vôbec!!! Nie je moc vhodný pre deti do 15 rokov.

Marci X (2003)

Bola to plytká hlúposť jak sviňa a slovenský dabing tomu ešte k úpadku dopomohol! Ťažko však úplne odsúdiť bo si myslím , že svojich divákov si to našlo, teda určite takých nenáročných :)

Pečeť vraha (2003)

TOPKA..viacvrstvá kriminálka s myšlienkovými presahmi a skvelou kamerou.

Trio z Belleville (2003)

Ja som sa neskutočne nudil!! Animácia bola super, ale to je jediné pozitívum. Jednoducho tu absentujú základné veci, čo by film mohli robiť pútavým, a to je vtip, dialógy, príbeh. Nič, zhola nič.

Velká ryba (2003)

Na Burtona nečakane "ružové" dielko, ktoré však myšlienkou a rozprávaním pohladí na duši. Trochu mi to pripomína Hladanie krajiny-nekrajiny asi hlavne dôležitou ideou,že človek by nikdy nemal prestať snívať a žiť tak ako sa mu páči , len kvôli tomu, že ostatní sú na to už moc dospelí. Veľmi jemné,citlivé, miestami až rozprávkové spracovanie. Za inšpiráciu do života 9/10 :)

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Leonardo DiCaprio, Tom Hanks, Christopher Walken- traja ťahúni filmu. A vedzte že tých 132minút bez problémov zvládajú. Výborný príbeh podčiarknutý fantastickými hereckými výkonami a skvelými dobovými kulisami. Leovi som tu rolu zožral aj s navijákom! Klobúk dole.

Má mě rád, nemá mě rád (2002)

Pre mňa zlatý stred, neurazí - nenadchne, Príbeh celkom zaujímavý, no nebyť presvedčivého výkonu Aurey, hodnotenie by bolo nižšie. Prvá polovica nuda, v druhej už o napätie núdza nebola, aj keď "odhaľovanie skutočností" zaváňalo trošku psychom.

25. hodina (2002)

Ukecaná a príliš monotónna dráma. Niekto by síce ocenil mnoho múdrosloví na minútu štvorcovú, no na mňa to pôsobilo skôr ako plýtvanie slovami. Palec hore však pred skvelým Nortonom, a hviezdičky trochu vylepšilo aj posledných a zmysluplných asi 10 minút filmu.