Sněžní přátelé (2008)

Ach ten Disney, ten to na deti vie. No a obsadiť do hlavných úloh "hovoriace" šteniatka a preteky psích záprahov urobiť v takom peknom prostredí to proste zaberá. Pekne vyzerajúca roztomilá rozprávočka!

VALL-I (2008)

Pri návšteve kina som očakával originálne milé postavičky, zaujímavý dej, a kúsok ponaučenia pre mládež a deťúrence(možno aj pre mňa) na záver. Všetko som tam našiel..wall-e je silný sympaťák od prvého momentu asi tak isto ako robot Čislo5(žije) ,velké modré oči, dobrota sama idúca od srdca,a jeho "konverzacie" so švábom naozaj nemali chybu :) videl som snímok sice len raz ale niektoré pasáže mi doteraz utkveli v pamati..vhodné pre deti aj dospelých. Svet a význam animákov sa opäť o kúsok posunul. Teda určite bude urobených ešte kopec slabých kreslených či animovaných filmov no Wall-e medzi ne určite nepatrí!

96 hodin (2008)

PLUSY: Hlavný hrdina(herec), sympatická dcérenka, prostredie Paríža, zimomriavky pri únose(fakt real zahrané), žiadna nuda-neustály ťah na bránku, ideálna minutáž! MÍNUSY: nezraniteľný hlavný hrdina(uhýbanie pred strelami pouho pouhým prikrčením), miestami dosť nereálne akčné scény. V globále svižná strielačka, ktorá je viac dobrá, ako zlá.

Beowulf (2007)

Mňa ten film dostal, mal náboj a miestami mi zimomriavky naozaj behali po chrbte. Dobrý animovaný akčnák aj keď k dokonalosti ešte nejaké tie kúsky chýbajú.

Holky na hlídání (2007)

Kto si chce užiť menej nahých ceckov ako v prcičkách, no za to väčšiu seba vážnosť a pseudo "kontroverznosť", tak nech sa páči. Akože vážna téma spracovaná akože realisticky ma akože mala baviť? Nabavila!

Já, legenda (2007)

Will Smith dobrý, zdá sa mi že sa už naučil hrať a je mi celý film moc sympatický. 3/4 filmu brutálne hustá atmosféra, napätie a scény.Boha a tých lakačiek som si už dlho tolko neužil. Naozaj fantázia a lahoda pre divácke oko! No posledná 1/3 bullshit. To sa nedá ani opísať to sklamanie! Tak výborne rozohratú partiu s diváckimi nervami a gulami privretými v škripci, ukončiť takým trapným spôsobom. Škoda, obrovská škoda..

Juno (2007)

Och!! Podľa ostatných hodnotení som čakal niečo fakt svieže, zaujímavé, ale bola to neskutočná nudaaaaa. Trpel som fakt. Ale za to soundtrack výborný. Takže 3/10.

Sunshine (2007)

Partička rôznych ludí (väčšinou ich treba aspoň 5kusov), sa chystá zachrániť svet pred apokalypsou, či mimozemšťanmi. Zhody náhod, nehôd, úmrtí, riešenie morálnych diliem a hrdinských prejavov sú tak predvídateľné a toľko krát videné, až mi to prišlo parodické. Pár záberov bolo síce efektných a diváka určite zaujmú, ale to nemôže film zachrániť od podpriemernosti. Pre mňa trapne armagedonovsky okukané.

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Priznam sa, ze na muzikaly moc nie som ,ale kedze som dostal od priatelky hraciu skrinku Tima Burtona( a jeho filmy mozem) nedalo sa inak ako sa do toho pustit. bol som plny ocakavania lebo som sa stretol z vacsiny iba z dobrymi recenziami no......urobil som si nazor vlastny. Obsadenie filmu je obligadne Burtonovske,co vsak nezazlievam. Kulisy mesta sa takisto vydarili a clovek uveri ze sa ocita v londyne v 19.storoci, kde na kazdom rohu ciha morova nakaza a s kanalov vyskakuju potkany. Velmi dobre posobili aj farebne sceny, ilustrovane predstavy pani Lowettovej. To co mi vsak cely film prekazalo boli spievane pasaze ktore mi trhali usi,velmi slabo posuvali dejom a doplnene aspon ciastocnou choreografiou by myslim tiez neuskodilo. To som naozaj musel pretrpiet a takisto aj privela nasilia a krvi ( asi vhodnejsej skor k Tarantinovi). Jednoducho scitane podciarknute, plusy aj minusy vychadza mi priemer..takze 3*.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Každá z postáv je odlišná originálna a mierne absurdná(teda hlavne u mužského zloženia), Velmi dobrý výber hercov, ktorých faces sú same o sebe k smiechu! "Sarcasm" a hláškovanie sa väčšinou sype jedna radosť takže neni problém sa niektoré diely smiať celých 25 minút. Outfity hlavných hrdinov ,len dopĺňajú na ich komičnosti, a problémy káždého jedného vedátora sú naozaj velmi originálne a vtipné. A okrem toho musím povedať, že divák má šancu sa aj niečo nové dozvedieť, síce nie životne dôležité,ale prinajmenšom zaujímavé. Samozrejme nájdu sa aj slabšie diely, ale myslím si,že tak isto ako u každého jedného seriálu Simpsonovcami počnúc a Adamsovcami končiac. Takže určite zaslúžený plný počet 5*.