• Krátkometrážní

Little Black Sambo (1935)

Vtipný animovaný snímek o malém černouškovi, kterému maminka klade na srdce, aby si dával pozor na zlého tygra. Černouškův pes ho chce postrašit a za tygra se přestrojí. Legrace ale netrvá dlouho, opravdový tygr se za nedlouho objeví a na černouška a psa si už brousí zuby. Vše končí dobře, tygr je zahnán a maminka má radost, že se nikomu nic nestalo;)

The Pink Phink (1964)

Růžový panter obtěžuje natěrače, který na modro natírá stěny, dveře, schodiště atd. Panterovi se to nelíbí a vše přetírá na růžovo. Je velmi vynalézavý a v konečné fázi je růžový nejen dům;)

Play (2001)

Film na motivy hry Samuela Becketta. Tři hlavy - muž, jeho žena a milenka - vykukují z uren a rytmicky, drmolí a vzájemně překrývavě vypravují příběhy o mužově aférách a reakcích jeho ženy na ně.

Cíl (2004) odpad!

Nedomyšlený rádo by akční film plný chyb, které bijí do očí. Je normální dívat se do budovy ze satelitu z boku? atd. atd. Hlavní "hrdina" Stephen Baldwin celou dobu působil jako by byl na procházce, jen šel a šel, pak někoho zastřelil a to byl konec filmu. Hrůza, horší thriller jsem ještě neviděla.

Lucas the Ear of Corn (1977)

Vyprávění o kukuřičce Lucasovi, který poznává, jak to ve světě chodí... nakonec je snězen;)

Sexuální rekonstrukce (2003)

Překvapivý závěr, který se vyklubal z dlouhatánských rozhovorů o citech a vztazích! Nečekala jsem takovou pointu. Je lepší se na film podívat a nevědět, že námět je inspirován antickou látkou - Pygmalionem. Je pravda, že kdybych to věděla předem, asi by se mi film tolik nelíbil.

Koncert pro jednoho (2005)

Krátký příběh od pixaru, ve kterém se dva muzikanti předhánějí v tom, kdo toho ukáže víc, aby získali peníz od malého dítěte.

How to Kiss (1989)

Líbání v podání Billa Plymtona je opravdu velmi originální a netradičí... vlastně nechutné!!! ;) vzájemné nafukování hlav, ukusování rtů, žužlání, atd.

Rychle a zběsile: Tokijská jízda (2006)

S výběrem hlavního hrdiny tvůrci pohořeli... Lucas Black má 24 let a hrál 17ti letého kluka, co miluje rychlou jízdu a závody. Vůbec mi to nesedělo. Hlavní příběh je taky špatný tah - jednoduchý, předvídatelný... Na tento film se dá dívat jen kvůli autům. Takové nádherné káry se jen tak nevidí. Adrenalinové závody si milovník aut taky určitě užije. Mě se ta motorová část filmu líbila, ta druhá je o ničem. Takže když to shrnu: Kdo nemá rád auta, tak ať se na to raději nedívá.

25 Ways to Quit Smoking (1989)

Jediné, co by mi z 25ti rad pomohlo, je ta poslední. Jenže bohužel neumím strčit hlavu do plic a podívat se tam;)