• Krátkometrážní

Kmotr (1972)

Myslím si, že kdybych měla jmenovat všechny kvality tohoto filmu, tak budu opakovat, co bylo už řečeno. Je to Klasika s velkým K a určitě se nikomu nepodaří natočit lepší mafiánský film.

Válka světů (2005)

Za 4... Sci-fi fakt ráda nemám, Toma Cruise taky ne, ale film mě dostal skvělým zvukem a efekty. Obdivovala jsem hlavně výkon malé Rachel - Dakota Fanning je vážně talent! Avšak konec byl hrozný... vůbec jsem nepochopila, co jako ty potvory zabilo? Bylo tam spoustu nelogických věcí, nad kterými jsem musela jen kroutit hlavou. Všechno zachraňovala napínavá atmosféra.

Skutečné mládí (2003) odpad!

Je to ostuda české kinematografie... o nějakých hereckých výkonech se vůbec nedá mluvit! Vše je natolik amatérské, až to bolí! Scénář je příšerný, je to plýtká fraška. Pokud chce někdo točit film o závislosti a problémech, tak by o tom měl aspoň něco vědět. Vše je tak nepřirozené, ani vzdáleně to nepřipomíná "skutečné mládí". Celé je to blbost. Při sledování "filmu" si pořád musíte říkat: tohle by se nikdy nestalo, tak by se nikdo nezachoval, tohle je hrozně zahrané, tahle scéna je trapná a vzdálená realitě atd. atd.

Tip a Tap (1971) (seriál)

Dokonalý, nejmilejší a snad i nejlepší večerníček!!!

Pýcha a předsudek (2005)

Pýcha a předsudek si je hodně podobná filmu Rozum a cit, jak jinak, když oba filmy jsou natočeny na motivy románů Jane Austen, avšak režie tyto snímky naprosto odlišila. Musím říct, že Ang Lee se s předlohou popral lépe. V Pýše a předsudek mi chybělo vykreslení citů a charakteru hlavních postav. Celé to mělo být o silné lásce, která byla potlačována pýchou, jenomže z filmu to moc nevyznělo. Joe Wright moc dobře zachytil kouzelného ducha Anglie. Líbilo se mi, jak lesk a honosnost plesu kontrastovala s klidem a krásou venkova. Prostředí filmu je nádherné, kamera je dokonalá, jen mi chybělo vykreslení hloubky celého příběhu.

Absolvent (1967)

Nevěra je klíčovým momentem mnoha filmů, ale co se týče Absolventa, byla zpracována velmi neobvykle. Začátek filmu je úsměvný, zajímavé sváděcí techniky paní Robinsonové určitě každého pobaví. Závěr je naopak naladěn na romantické vlny. Vše bylo dokonale dokresleno krásnou hudbou. Nevím, co dodat!

Krtek a orel (1992)

Tak tohle je jediný krteček, u kterého jsem jako malá plakala:)

Kult hákového kříže (1998)

"Zakousni se..." Moc dobrý film, jen nevím, zda není moc zidealizovaný - napravený "nácek"? Každopádně je postavený na skvělém výkonu Edwarda Nortona a jeho působivost je taky v jeho realistickém zpracování. Film je tvrdý, brutální a hlavně nekompromisní.

Intimita (2001)

Celé je to o nevyrovnaných lidech, co se neustále za něčím ženou, něco hledají, ani neví co. Zkoušejí experimentovat, nedokáží přijmout své vlastní životy, vše chtějí jinak, ale vlastně ani neví jak. Tvůrci filmu asi neví, že překvapit, či přímo šokovat diváka nezaručuje úspěch filmu. Život není jen o fyzickém kontaktu, život je divný a tento film taky.

Milujte svého zabijáka (2002)

Zajímavý scénář, dobří herci... film se ale táhl jako nudle, chtělo to větší spád a více střihu. Nudné dialogy by nikomu nechyběly.