Otec (2020)

bez komentara

Chlast (2020)

Zatial za styri, ale uz teraz citim, ze film bude este dlho plynut a dozrievat v hlave. Prehodnotim s odstupom casu. Herecke vykony vsetkych boli excelente, ale Oskara moze ziskat, len jeden. ))) a to Vigo Mortensen.... sorry Mads Mikkelsen. No, ale ako dvoch nezmieritelnych a zaroven oddanych bratov, si ich v nejakom paradnom bijaku viem predstavit.

Výjimeční (2019)

Wau Wau Wau. Vincent Cassel je borec a starý pán Jean Pierre by mohol byť naňho právom pyšný. Úžasný, silný kúsok s akurátnou dynamikou, vďaka ktorej vás film vcucne do sveta, ktorý je bežným ľudom vzdialený, ale je dobré vedieť, že existuje, má problém a potrebuje pomôcť. Možno niekedy len stačí podporiť a dať možnosti tým z nás, ktorý sú ochotný pomáhať. Vďaka im za to.

Yesterday (1984)

Tak toto bola paráda. Sólo amatérskeho "Ringa" za bubnami si pamätám, ako by to bolo dnes. Krásna pocta "Beatles".

Ženy v běhu (2019)

Práve som po dllllhej dobe, videl budúcu klasiku medzi českými komédiami, ktorú si pozriem vždy, keď budem chcieť zažiť príjemný pocit pohody a relaxovať.

Big Lebowski (1998)

Klasika nesklamala ani po 25 rokoch. Výborný scenár. Dokonca potešila viac než akákoľvek novinka a nestratila sa v tom všetkom modernom a neočakávanom. Obstála skúšku časom a aj preto zvyšujem na 5 hviezd.

Trpaslík (2017) (seriál)

Stalo sa nemožné. Prušinovský s Kolečkom sú pre mňa prirodzený, regulérny, novodobý a moderný pokračovatelia pánov Macourka a Vorlíčka. A toto je krásne uletená komédia, ako za starých dobrých časov klasík ako: Pane Vy jste vdova alebo Což takhle dát si špenát alebo Jak utopiť doktora Mráčka alebo Křeček v noční košili alebo Létající Čestmír alebo Hop - a je tu lidoop alebo Arabela alebo Návštevníci alebo.......... Jediné čo "postrádám" je pjekna písnička/melódia....... ale to nevadí snáď sa dočkám.... LEN TAK DALEJ PANI

Avengers: Infinity War (2018)

Dávam plný počet, pretože nikdy by som neveril, že pocítim pri marvelovkách, čo i len za mak z pocitov ako strach, ľútosť, súcit, obavu v súvislosti s postavami navlečenými v prapodivných kostýmoch, strielajúcich čokoľvek farebné a znova a znova donemlátom ožívajúcich. Tomuto kúsku sa to podarilo s bonusom navyše, keď ma prinútil zamyslieť sa nad konaním záporaka, o ktorého by som na niekde na obrázku ani nezakopol. Z vedľajšej postavy je hlavný hrdina a z hlavných hrdinov sú vedľajšie postavy. Veľa paradoxov pokope a ono to navyše aj funguje.

Až na Severní pól (2015)

Pekný dobrodružný príbeh, ktorý dospelých vtiahne do detstva a deti do sveta dospelých. Nechce poučovať ani vysielať nejaké silné posolstva. Stoji na výbornom scenári, ktorý ešte vyzdvihuje jednoduchá, ale zručná animácia a filmárčina v jednom. Vyspelé dialógy, ktoré nie sú jednoduché (infantilné) ani komplikované (intelektuálne). Sú vlastne presne vhodné, pre príbeh určený deťom aj dospelým. Ladí tu úplne všetko aj so zaujmavou a príjemnou hudbou. A vôbec nechýbajú živý herci. Len by to celé kazili. V podstate tu nie je čo vytknúť. Dokonalé.