Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Ako hovorí Juro ´Cervenak´, naozaj vtipný a jedinečný seriál. Vždy keď idem na internet pozriem sa či už nie je nová epizóda a s chuťou si ju vždy pozriem, inak výborný liek na zlé nálady. Určite 5 hviezdičiek :-)

Asterix a Vikingové (2006)

Tak toto ma sklamalo. S komiksom sa to nepodobá skoro vôbec a nie je to ten Asterix aký býval...

Prázdniny pana Beana (2007)

A čo že scenár a réžia neboli výborné... dobré... no a čo, mne sa to páčilo a Rowan Atkinson je proste fakt dobrý. Ja som sa bavil.

Kniha přežití (2010)

Book of Eli sa mi ohromne páčil, rozhodne najviac zo všetkých "post apokalyptických" filmov. Veľa ľudí má na tento film síce iný názor, ale ako vravím páčil sa mi. Denzel Washington to nemohol zahrať lepšie a iný herec by sa tam asi ani nehodil. Bolo to podobné, najviac asi "I am legend" kde hral Will Smith. Dej nebol až taký rozmanitý ako by sa aj dalo spraviť ale tak to aj malo byť a kvôli niektorým (väčšine) scénami na tento film naozaj stál za to ísť naň do kina. Síce bolo blbé ako Eli "vstal z mŕtvych", no proste už mohol zomrieť, ale čo iné by sa stalo... A na záver ma najviac pobavila knižnica Alcatraz. Ak mám byť úprimný, tak tie happy endy sú niekedy fakt lepšie :-).

District 9 (2009)

District 9 sa mi nesmierne páčil. Dejovo je to prepracovaný film a na čele s akčnými scénami naozaj "špica". Vikus van der Merwe (Sharlto Copley) bol fakt výborný a s kamarátmi sme po filme hovorili ako sa od prostého juhoafrického úradníka stal hotový Iron-Man - to bolo skvelé. Dej sa dobre vyvýjal a konečné minúty mali grády. Ako prešiel bodovou s mimozenšťanom a všetko to tam rozstrelia na márne kúsky, proste fakt dobré. Takýchto filmov by malo byť viac.

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Síce písať recenzie na Gilliamove filmy je dosť zložité, dám aspoň svoje dojmy :-). Film ako taký, dejovo, sa mi ohromne páčil. Terry Gilliam má naozaj obrovskú kreativitu a výborne sa mu ju darí preniesť na filmové plátno a dojem z filmu bol naozaj dobrý. Animácie boli samozrejme výborné (Monty Python) a veľmi sa mi na nich páči ta extravagancia a surrealizmus. A smrť Heatha Ledgera vynahradil Gilliam výborne. R.I.P. Výborný film.