Sinn

Sinn

Nina Adlerová

okres Jablonec nad Nisou
lost soul swimmin´ in a fish bowl

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 26.3.2019  10:19

Místy laciný klišé, ale je to tak krásný. Posílám tvůrcům pusinky a srdíčka. A ten patriarchy hate, ach.

• 6.1.2019  00:04

Poezie vztahu dvou silných žen. Není to ani zdaleka tak krásné jako knižní předloha, ale povedlo se. Oproti předloze to však celé působí tklivějším a dusivějším dojmem, možná kvůli osekaným vnitřním monologům Eleny, možná na mě jen silněji působí vizualizace všudypřítomného násilí, chudoby a zmaru.. nevím, jen je mi ze seriálu smutněji než z knihy. Také netuším, jestli je kulisovité zobrazení čtvrti záměr, na mě působilo rušivě a některé záběry mě tím pádem zbytečně vytrhávaly z děje. Ale i tak je to krásné.

• 2.10.2018  09:30

Velmi velmi velmi dlouhý videoklip. Od původního nadšení a vtažení do děje jsem po cestě někde zabloudila a ke konci mě už vůbec nezajímalo, co se s nimi stane. Nevím přesně, kdy mě ztratili, ale rozhodně tomu pomohla změna k Why did do you that in SNL. To byl jeden velký lol. Chápu, proč změna stylu, ale nemuseli snad doplavat až ke dnu. Pak už je to jen nuda a zmar a nekonečné čekání na konec, který btw mohl přijít mnohem dříve, ale ne, ještě si musíme dát dojemný song.

• 18.7.2018  14:53

Posledních 10 minut odstřihnout a bylo by to top.

• 18.2.2018  19:49

Two positions, much wow.

• 28.1.2018  19:20

Nelze očekávat víc, když samotná knížka stojí za vyližprdel. Vzhledem k absenci ubohoučké sondy do myšlenek hlavní hrdinky působí Ana malinko sympatičtěji než v knize, Christian není obsazen špatně a ani herecký výkon není z nejhorších. Jenom je to všechno tak strašně, strašně hloupé...

• 28.12.2017  21:16
    Bright (2017)

Slibně nápaditý temný rockenrol bohužel skončil nedostatečně využitý. I tak je to fajn jízda.

• 28.12.2017  21:02

Milá zápletka, ale nudné a fádní provedení. Trojan s Dvořákem nebaví ani zdaleka tak jako v prvním díle, vtipy se prvoplánově opakují a velmi rychle omrzí (za Kladivo na čarodějnice palec nahoru). Hlavní postavy se chovají stejně jako v jedničce, což u čerta nevadí a je vlastně zábavné, u anděla je to dost otrava a o to víc působí jako pitomec. Navíc proč by se probartošku v pohádce pro děti (!!!) měl čert sázet s andělem o to, kdo sbalí ženskou?! Celkově velké zklamání.

• 10.11.2017  09:40

Nevím sama proč, ale na mě tohle nefungovalo. Fajn smysluplný příběh (byť trochu otravně přímočarý a předvídatelný), skvělý vizuál, emoce i pořádná akce... Ale mě to dost nudilo. Nic mě nevtáhlo do děje a v důležitých momentech jsem si uvědomovala, že mě vlastně nezajímá, jak to s "dobráky" dopadne. Na akční scény běžně koukám s otevřenou pusou a autistickým kýváním, u těchto bych si šla klidně uvařit čaj.

• 29.10.2015  21:36

Bylo mi nesmírně ouzko. Perfektní.

• 23.10.2015  23:55

Hloupě neohrabané. Škoda.

• 21.2.2015  11:04

Izraelské osady nemají na západním břehu co dělat. Ovšem tato homevideo prezentace daného konfliktu mě velice zklamala. Čekala jsem alespoň náznak objektivity, i když v tomto případě to asi možné není, když autorem je osoba tak silně zainteresovaná. Každopádně jisté promluvy mě dokázaly vyšponovat a jsem ráda, že jsem toto video viděla až doma a ne na projekci Jednoho světa. Domnívám se, že nejspíš kvůli téměř neustálým konfliktům s vojáky je zde nahlíženo na smrt a nebezpeční trochu jinak než je tomu běžné v západní společnosti, ale i tak, vodit děti na demonstrace? Vážně? Poslat skupinku děti demonstrovat ke zdi samotné? Nechat je pokřikovat na vojáky a házet na ně věci? Vážně?! Pro izraelské vojáky je to povinnost a nezdá se mi z daných záběrů, že by se v konkrétních střetech chovali násilněji, než by se dalo očekávat. To, že celé jejich působení na daném místě je špatně, je věc jiná. Jen se mi nechce věřit, že se proti tomu nedá bojovat jinak, legálně a legislativně, prostě jinak, než neustále ohrožovat vlastní děti. Kdo se pak může divit, že při ozbrojeném střetu je to většinou dítě, kdo je zabit, když dospělí lépe poznají, kdy hrozí skutečné nebezpečí a umí se lépe schovat nebo utéct nebo cokoliv...

• 19.2.2015  09:52
    Kdyby byly ryby (TV film) (2014)

Původní nízké hodnocení musím po čase a opětovném zhlédnutí výrazně navýšit. Zprvu jsem byla zklamaná, protože od pohádky nasazené na Vánoce očekávám něco zcela jiného, než na mě vykouklo z tohoto díla. Ovšem v jakoukoli jinou dobu si ji pustím ráda, vlastně dokonce raději, než pohádky klasické. Řada povedených vtípků, které již v komentářích jmenují jiní, nebudu tedy opakovat (ale windows error musím, to bylo nejbáječnější!). Víc takových!

• 8.2.2015  21:25
    Případ pro exorcistu (TV seriál) (2015)

Když pominu fakt, že samotný krimi případ i cesta k jeho objasnění stála za vyližprdel, musím přiznat, že je to vcelku zábavné, některé scény dokonce velice povedené. Ovšem pomíjet u krimiseriálu právě samotný případ a vyšetřování, to nám toho už moc nezbude, že. Zbytečně slabé.

• 31.1.2015  15:20

Multikulti westsidestory pohádka s tanečky. Vcelku milý kýč.

• 25.12.2014  22:56
    Princezna a písař (TV film) (2014)

Nepovedené a na vánoční pohádku neskutečně slabé. Princezna nesympatická, nudná a charakterově dost plochá, Matouš Ruml roztomilý, ale mnohdy přehnaný, jeho akrobatické kousky směšné. O dalších postavách zbytečné mluvit, snad jen kromě Nárožného, ten byl naopak nejzajímavější, nejvtipnější a nejpohádkovější postavou. Velké zklamání.

• 4.8.2014  07:44

Neznám původní komiks, možná proto mi spousta scén připadala jako vykrádačky jak předchozích adaptací komiksů, tak jiných úspěšných filmů. Humorných scén mraky, ale všechny poněkud laciné a nepříliš originální, navíc roztomilý společníček, který dělá hlouposti, už začíná být trochu otravnou postavou díky všem těm animáčům. Přesto jsem se výborně bavila a i přes pomalé tempo si film udržel mou pozornost celé dvě hodiny. I přes všechny námitky nemůžu hodnotit méně, když jsem se celou dobu usmívala jak dement.

• 12.7.2014  19:21
    Home (2009)

Takový to, když na konci přemýšlíte, jestli si rovnou nehodit mašli. Působivé.

• 1.7.2014  17:14
    Colette (2013)

Trapný kýč. Námět relativně originální (nemyslím tím samotné šoa, pochopitelně, ale zpracování strategií přeživších - ne pouze vláčených obětí, ale i mnohdy autonomních hybatelů vlastním osudem). Zpracování bohužel otřesné. Kýčovité obrazy a neuvěřitelné dialogy. Autorům však nelze upřít vskutku osobitý úkon. Toto je totiž první film (potažmo kniha) z druhé světové, kdy mi bylo dost lhostejné, co se hlavním hrdinům i ostatním vězňům v KT přihodí, zda přežijí, umučí je, zastřelí, ... Vyprávět příběh z takto vypjatého a nabitého prostředí a přitom předvést takovou plochou a prázdnou podívanou, to klobouk dolů.

• 9.6.2014  22:30
    Dr. House (TV seriál) (2004)

Považuji za významný úspěch, že jsem během osmi řad seriálu i se zhlédnutím závěrečného dílu snížila původních pět hvězd pouze o jednu. Výjimečně vyrovnané díly, výjimečně povedený český dabing.

• 8.6.2014  09:13

Milé, místy vtipné, kouzelné, ale přeci jen poněkud nuda. A příběh podezřele povědomý.

• 4.4.2014  08:53
    Tatínek (2004)

Milý a laskavý dokument o oblíbené české osobnosti. Nic závratného ani objevného se tu neodehrává, ale na mě působil kouzelně, že prostě nemůžu dát méně.

• 29.3.2014  19:43
    Rock of Ages (2012)

Ultimátní zlo. Pobavil jen duet "I love rock´n´roll".

• 11.12.2013  21:47

Škoda těch hostů, kteří se snaží být vtipní až na půdu a příliš jim to, bohužel, nejde. Kdyby si to vzal do parády sám Pohlreich, byla by to větší hitparáda. Ale i tak jsem se bavila na české poměry překvapivě dobře. Jak může někdo tak hláškovat v živém přenosu, tomu nerozumím...nádhera!

• 17.10.2013  21:11
    Gravitace (2013)

Nemám ráda S. Bullock a nemyslím si, že je to dobrá hérečka. V Gravitaci mě příjemně překvapila, leč o nějaké úžasném výkonu bych zrovna nemluvila. Film jsem zhlédla v 4DX a nejspíš to za to stálo, protože vidět to jen jako 2D, byla by to tak jedna hvězda. Pěkná prácička takových těch šmudlů, co si hrají s počítačem, to je celé. Kdyby to alespoň neskončilo tak, jak to skončilo. A těch pět hvězd nemyslíte všichni vážně, že ne?

• 30.4.2013  16:31

Vztahy na dálku stojí za hovno, tak proč by filmy o nich měly být lepší?! Začátek docela povedený, ale pak už jen nuda a klišé a nuda a klišé...Btw. připadala jsem si jak ti strejdové u večeře...díky za další film, co mě nutí zpochybňovat vlastní vztah.

• 30.4.2013  10:02

Nádherná psycho-čarodějnická-satano-paranoia, úchvatná Mia Farrow a v závěru fotografující Asiat, co víc si přát?

• 29.4.2013  14:46
    Bez kalhot (2012)

Ploché. Mazlavá podívaná s primitivním příběhem, jehož konec je jasný po prvních pěti minutách. Že to o tom není? A o čem teda? Psychologii postav a nitru striptérů? Bitch please, ani hovno. O nahých zadnicích, to možná.

• 22.3.2013  01:30

Až mi bylo znovu smutno..

• 18.3.2013  23:24
    Ceny Anděl 2012 (TV pořad) (2013)

Aha, už i při předávání cen akademie si budeme hrát na zahraniční šou? Malej českej rybníček prostě obří sál nezaplní...raději bych se dívala na neprofi scénu (kde nebude polovina hlediště prázdná), a neprofi moderátory (kteří jsou i přes to vtipnější, pohotovější a schopnější než Mareš) jako v minulých ročnících než na tuhle letošní nestydatost. Tak třeba zase za rok...

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10