Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Dokumentární
  • Animovaný

Jako v bavlnce (2020)

Herecky spotless, ale vlastně nechápu, proč jsem to měla vidět. Všichni jsou více či méně svině, takže mi je dost jedno, co se jim děje a jak to s nima dopadne.

Captain Marvel (2019)

Místy laciný klišé, ale je to tak krásný. Posílám tvůrcům pusinky a srdíčka. A ten patriarchy hate, ach.

plakát

Geniální přítelkyně - Série 1 (2018) (série)

Poezie vztahu dvou silných žen. Není to ani zdaleka tak krásné jako knižní předloha, ale povedlo se. Oproti předloze to však celé působí tklivějším a dusivějším dojmem, možná kvůli osekaným vnitřním monologům Eleny, možná na mě jen silněji působí vizualizace všudypřítomného násilí, chudoby a zmaru.. nevím, jen je mi ze seriálu smutněji než z knihy. Také netuším, jestli je kulisovité zobrazení čtvrti záměr, na mě působilo rušivě a některé záběry mě tím pádem zbytečně vytrhávaly z děje. Ale i tak je to krásné.

Zrodila se hvězda (2018)

Velmi velmi velmi dlouhý videoklip. Od původního nadšení a vtažení do děje jsem po cestě někde zabloudila a ke konci mě už vůbec nezajímalo, co se s nimi stane. Nevím přesně, kdy mě ztratili, ale rozhodně tomu pomohla změna k Why did do you that in SNL. To byl jeden velký lol. Chápu, proč změna stylu, ale nemuseli snad doplavat až ke dnu. Pak už je to jen nuda a zmar a nekonečné čekání na konec, který btw mohl přijít mnohem dříve, ale ne, ještě si musíme dát dojemný song.

plakát

Padesát odstínů šedi (2015)

Nelze očekávat víc, když samotná knížka stojí za vyližprdel. Vzhledem k absenci ubohoučké sondy do myšlenek hlavní hrdinky působí Ana malinko sympatičtěji než v knize, Christian není obsazen špatně a ani herecký výkon není z nejhorších. Jenom je to všechno tak strašně, strašně hloupé...

Bright (2017)

Slibně nápaditý temný rockenrol bohužel skončil nedostatečně využitý. I tak je to fajn jízda.