Návrat idiota (1999)

Geniální film, geniální Lišák. 5 hvězdiček a navíc ještě + za profesora z gymplu ve zlatým saku

(Ne)obyčejný kluk (2017)

Prvoplánová nuda a neuvěřitelná ždímačka. Myslela jsem, že to nikdy neskončí, pořád nové a nové minizápletky.. uff. Jo, je to milý a na nedělní kocovinu nenáročný emo porno, ale kdykoli jindy z týhle cukrové vaty musí rozbolet zuby.

New Yorku, miluji Tě! (2008)

Milé, ale nevýrazné. Chybí poetika. New York určitě není "horší" a nudnější město než Paříž, ale tady jsou ty příběhy tak nějak plytké, nezáživné, nudné. Scéna s veverkama parádní a starý pár milý, that´s all.

Něžný barbar (1989)

Krásně Hrabalovské. Z celého filmu dýchá, podle mě krásně vystižená (protože takhle jsem si to při čtení předlohy představovala) atmosféra pražské Libně padesátých let. Herecké obsazení si pan Koliha snad nemohl vybrat lépe, pánové své postavy krásně vystihují a půvabná, ale především vysoká Ivanka se k dvoumetrovému Bolkovi výborně hodí. Kurva fix, doktore, to se povedlo!

Nirvana Unplugged In New York (1993) (koncert)

Nirvanu jsem na střední žrala, ale poslední roky měknu a některé desky jsou na mě už trochu "uřvané". Tady je ale všechno takové jemnější, Kurtův unplugged zpěv je procítěnější a pro mé současné já i příjemněji poslouchatelný. Neznám lepší koncert (kohokoliv). Nádherná hudba i atmosféra.

Noc je ještě mladá (2011)

Relativně povedená komedie, ale zasazená do hnusně blejskavých osmdesátek, což opravdu nemusím. Jeden večer, jedna párty, spousta změn pro bývalé spolužáky, co se na pár hodin cítí a chovají zase jako na střední škole. Vůbec to není špatný film, jen mě tu nic extra nenadchlo. Tak akorát příjmená zábava na 3* hvězdy, nic víc.

Nový kluk (2007)

Kraťas zachycující Josepha, devítiletého rwandského emigranta, první den v nové škole v Irsku. Zajímavý nápad, vtipné zpracování, milý konec.

Občanský průkaz (2010)

Hodně povedený film, ale protože jsem četla knihu nedávno, tak jsem z filmu malinko zklamaná. Uvědomuji si, že natočit film přesně předlohy by bylo komplikované a možná i zbytečné, přesto mě spousta chybějících nebo poupravených míst mrzí. Scénář je dobrý a také Ondřej Trojan se práce zhostil výtečně, ale v knize ty situace a scénky lépe vyzní, je to konzistentnější, tady na mě zobrazovaná doba nepůsobila tak depresivně. Nadšená jsem z hlavních představitelů, mladé (!!!) sympatické neokoukané tváře. Asi si vostře spustim háro, myslim, že je to rozumný. Tak tě péro!