Dravci (1999)

Nebála jsem se, ale smála, což se mi u hororu / trilleru často nestává. Zajímavý námět a neotřelé zpracování, spousta humoru, satiry a cynismu, "děsivé" scény podtržené westernovou hudbou. Guy Pearce i Robert Carlyle předvedli skvělý výkon. Navíc Windigo jako koncept politiky USA, z toho trochu mrazí, že?

Šakalí léta (1993)

Spojení Hřebejk + Jarchovský je pro mě vždy zážitkem, ale tenhle film mám ze všech nejraději. Skvělý scénář (vycházející z ještě lepší knížky), skvělí herci (především tedy pan Abrhám) a geniální hudba. A navíc vznikal v době, kdy to pro český film nebylo zrovna jednoduché. Přesto, že jsem ho viděla snad stokrát a znám každou repliku, mě pořád baví, proto 5*.

Četnické humoresky (2001) (seriál)

Jeden z mých nejoblíbenějších českých seriálů, prostředí první republiky je nádherné, vše je tak nějak milejší (kromě té třetí série, pochopitelně). Pana Moskalyka mám neskutečně ráda a tohle se mu opravdu vyvedlo. Spousta krásných dialogů, spousta humoru, nádhera. Tomáš Topfer s Ivanem Trojanem jsou úžasní, navíc se mi moc líbí, že se tu v různých malých roličkách objevují skoro všichni zajímaví čeští herci - jako by si každý chtěl tu atmosféru a krásné kostýmy vyzkoušet.

Obvyklí podezřelí (1995)

Geniální nápad, skvělé herecké výkony, především válel můj oblíbenec Kevin Spacey. Navíc všechno dokonale sedí, žádné pokřivené berličky, žádné mezery (nebo jsem si jich nevšimla), krásné, hladké, jasné...a pak najednou závěr a nevím, kde jsem...Miluju vyšperkované pointy a tady jsem se na konci zalykala blahem. I když už vím, o co se jedná, těším se, až si to pustím znovu.

Kuky se vrací (2010)

Další skvělý počin Honzy Svěráka, kam zapojil kromě tatínka i dalšího člena rodiny - syna Ondřeje. Ten si sice neumí hrát s hlasem tak dokonale, jako jeho dědeček, ale Kuky mě v jeho podání velice bavil. Vtipné, chytré, roztomilé, napínavé, poetické. Takhle nějak si představuji pořádný film o dětské fantazii. Teď nezbývá jen doufat, že jednou při procházce lesem na sídlo Strážce Hergota narazím.

Ropáci (1988) (studentský film)

Oscar rozhodně zasloužený, tahle geniální pseudodokument jsem ještě neviděla. Svěrákova ironie a nadhled mě hrozně baví, je to opravdu Pan režisér. I přes komediální nádech mě v závěru trochu zamrazilo. "Máme jistotu, že se Ropák Bahnomilný v Červené knize ohrožených druhů nikdy neobjeví. Jeho životní podmínky se mohou jenom zlepšovat."

Ajťáci (2006) (seriál)

Tenhle seriálek se mi zaryl pod kůži, především tedy již kultovní hláškou "Have you tried to turn it off and on again?". První serie byla dokonalá, druhá malinko slabší a ve třetí mi chyběl Richmond, moje oblíbená postava (i když kdo z nich vlastně nebyl :)) a poslední, čtvrtá serie, byla sice velice zábavná, ale 5* dávám především díky té první, nepřekonatelné a také nepřekonané. Osobité postavičky, musíte je buď milovat nebo nenávidět. Já doporučuji to první. A v originálním znění :)

(Ne)obyčejný kluk (2017)

Prvoplánová nuda a neuvěřitelná ždímačka. Myslela jsem, že to nikdy neskončí, pořád nové a nové minizápletky.. uff. Jo, je to milý a na nedělní kocovinu nenáročný emo porno, ale kdykoli jindy z týhle cukrové vaty musí rozbolet zuby.

Captain Marvel (2019)

Místy laciný klišé, ale je to tak krásný. Posílám tvůrcům pusinky a srdíčka. A ten patriarchy hate, ach.

Geniální přítelkyně - Série 1 (2018) (série)

Poezie vztahu dvou silných žen. Není to ani zdaleka tak krásné jako knižní předloha, ale povedlo se. Oproti předloze to však celé působí tklivějším a dusivějším dojmem, možná kvůli osekaným vnitřním monologům Eleny, možná na mě jen silněji působí vizualizace všudypřítomného násilí, chudoby a zmaru.. nevím, jen je mi ze seriálu smutněji než z knihy. Také netuším, jestli je kulisovité zobrazení čtvrti záměr, na mě působilo rušivě a některé záběry mě tím pádem zbytečně vytrhávaly z děje. Ale i tak je to krásné.