Třetí vlna zločinu (2003)

Cítiť v tom EU atmosféru, to neustále striedanie jazykov sa mi vždy páčilo. Prvá polovica filmu bola preto celkom fajn, postupne však vychádzali na povrch trochu plytké postavy príbehu (neuveriteľné ako to všetci civilisti v pohode zvládajú, že?) a ku koncu to už išlo scenáristicky do kytek. Tak trochu bolo na začiatku príliš veľa faktov jasných, hlavne kto je za tým a prečo - preto aj prekvapenie na konci bolo vlastne očakávané. Nakoniec z toho bola reklama na Europol. (SPOILER - vydieranie toho technika v Europole by vyšlo najavo v relatívne krátkom čase, takže by sa dej rozhodne uberal iným smerom)

Vášeň v srdci (2003)

Výborný príbeh o láske ľudí z dvoch odlišných kultúr. Bezchybný výkon Toni Collette, nádherné scenérie austrálskej púšte. Stojí za pozretie, ikeď mnohých možno zarazí pomerne pomalý dej a náladovosť celého filmu.

Blafuj jako Beckham (2002)

Jonathan Rhys Meyers je okouzlující, ale hrál v mnoha lepších věcech, takže trpět ten zbytek jenom kvůli němu se nevyplácí. Indická kulturní vložka je obstojná, příběh tisíckrát viděný. Pokud vám je kolem sedmnácti, určitě si to užijete. Starší ať si otevřou pivo a otupí smysly...

Darkened Room (2002) odpad!

Trapné, o ničom, samoúčelné. Tých 8 minút možno pretrpieť, ale čo z toho?

Hodiny (2002)

Osobne sa mi najviac páčila Nicole Kidman a najmenej Meryl Streep. Akiste mi nie sú príliš sympatické chronicky neriešené problémy newyorskej paničky. Ale nečítal som knihu, tak mi možno ostalo mnoho náznakov skrytých.

Interstate 60 (2002)

Netuším, prečo tie užasnuté reakcie. Zápletka úplne hlúpa, Gary Oldman tam pobieha s nafarbenými vlasmi a moralistickým posolstvom ... niektoré scény ma doslova dvíhali zo stoličky (napr. to mesto, kde legalizovali absolútnu drogu - dosť zjavná pravičiarska paranoidná vízia). Bol som výrazne sklamaný.

Jak je důležité míti Filipa (2002)

Výborná adaptace. Jak Colin Firth, tak Rupert Everett si zaslouží jmenovat se Ernest. Judi Dench (i kdyby začínala v kankánu) je nejušlechtilejší z britských šlechtičen - kdybyste do ní řízli, na sto procent poteče modrá.

Krásná pokojská (2002)

Tu jednu hvězdu je třeba vypálit rozžhaveným železem na zadek J.Lo. Na takové filmy se koukám, když mi můj život připadá úplně na hovno. Pak mám příjemný pocit, že jsou na tom mnozí ještě mnohem hůř než já.

Kruh (2002)

Horor, ktorý môžem. Navyše sa mi táto americká verzia páči viacej.

Krvavá neděle (2002)

Veľmi pekné, minimálne ako začiatok štúdia o tejto udalosti - ale z nejakého dôvodu verím, že fakty neboli skreslené.