Zapomenuté světlo (1996)

Polivka, Žilková, Pecha i Lábus hrali super, príbeh bol lepší priemer, ale výkony vo vedľajších roliach - strach a hrôza. Taktiež ten kostol bol príliš zjavne čerstvo vymaľovaný na to, že podľa scenára mal byť polorozpadnutý - ale to už je len taký detail. :)

Země (1996)

Veľmi zvláštny a zaujímavý film. Klasická zostava Medemových hercov rozohráva strhujúci príbeh o živote, smrti a láske. Rozhodne sa to oplatí vidieť i opakovane.

Angličan, který vylezl na kopec (a slezl z hory) (1995)

Nespravedlivě podceňovaný snímek. Neklade si vysoké cíle, ale funguje. Pivní atmosféra waleského venkova, ostrovní ostrovtip a osvědčený Hugh Grant ve své klasické roli, která mu sedí dokonale jako úzké kalhoty v Music and Lyrics - tentokrát (a to je dobře) nikoliv role hlavní! Colm Meaney anóbrž Morgan the Goat se musí vidět. A člověk si umí představit, že by se na to podíval i podruhé. Sice okousaných, ale pořád pět - pod podmínkou, že posloucháte originální znění.

Bezmocná (1995)

Parodie! Jinak se to nedá brát. Přistupujte k téhle postmoderní koláži skutečně jako k parodii, odpusťte si intelektuální pohrdání a spravedlivé rozhořčení nás trpících z východu nad záplavou konzumu. Budete se výborně bavit. Nostalgická vzpomínka na šatník z poloviny devadesátek, našlapané dialogy, zapamatovatelné hlášky, výborná hudba. Trenky ven, kalhoty do půl zadku a sláva peroxidu!

Čtyři pokoje (1995)

Vynikajúci film! Tim Roth hral úplne skvelo, v zásade sú všetky 4 poviedky dokonalé ...

Drsná magie (1995) odpad!

Neuveriteľná volovina, blbosť. Je to koncentrovaná nuda.

Francouzský polibek (1995)

Celkom podarena komedia, hlavne v pripade potreby vyberu nejakeho romantickeho filmu pre partnerku ...

Ghost in the Shell (1995)

Ťažko mi je hodnotiť grafickú stránku, lebo som to videl na otrasnej kópii, dejovo som horko-ťažko stíhal cyberpunkovú smršť. Určite významné dielo, neuchvátilo ma to.

Hra se smrtí (1995)

Vyborna atmosfera, surova realita gheta, celkom graficke zabery vrazd, narkomanov atd. Skoda len, ze cely detektivny pribeh je uplny nezmysel a chyba mu pointa.

Johnny Mnemonic (1995)

Pravý fanúšik cyberpunku si toto dielko nemôže nechať ujsť - Reeves je priam boží oproti úbohým výkonom zvyšku herekcého obsadenia: otrasný Ice-T ako "vodca rebelov", desivý Dolph Lundgren ako zadrôtovaný kňaz hlásujúci kremíkové Evanjelium a pôvabný štek Henry Rollinsa --- radšej sa pred tým skúrte. :)