To (1990) (TV film)

Též zmíním ten fakt, že jsem TO poprvé viděla jako dítě v TV (s nejlepší kamarádkou, když jsme u nás doma přespávaly).. a jak už tu bylo párkrát řečeno, věřte, že tohle se vám do paměti zaryje. Tim Curry je tu k nepoznání (i herecky) a na TV film mi TO vždy přišlo nadprůměrné. Scény jako krev řinoucí se z odtoku v koupelně, náhodně se vyskutující balónky bez majitele, zprvu neškodně vyhlížející klaun vykukující (a lákajíc děti) z postranního kanálu chodníku, posléze se měníc v čiré zlo se špičatými zuby a zarudlými oči.. to vše mě děsí po dlouhá léta a zakazuji si to vybavovat. Pravda, knihu jsem sama nečetla, ale starší sestra mi ji (v rámci večerní "srandy" společného dětstkého pokojíčku) předčítala před spaním než jsem viděla film a musím říct, že mě vyděsil ještě víc než samotné čtení. Asi to bude Kingovým zdlouhavým popisováním všeho, což mě osobně vždy začalo dřív nebo později nudit. Tenhle film to vše vyobrazuje tak nějak surově a přitom tajemně. Navíc, hororové příběhy zahrnující dětskou naivitu a (ne)důvěru v sobě vždy nesou takové zvláštně svírající pocity.. Abych to shrnula: klauni, kanály, stoky, chodby vodovodů, červené balónky, veřejné vykachličkované sprchy.. to vše je po tomto filmu na mém seznamu 'nežadoucí'.

Spalující touha (1999)

Film co si pamatuji už z dětství a pamatuji si i přesný pocit, který na mě tehdá zanechal.. nic tak mysteriózního, psychologického a erotického zároveň jsem do té doby neviděla, a ten pocit přetrvává až dodnes (od dob děťství jsem ho viděla ještě cca 3x). Nicole v době točení filmu byla ve své fyzicky nejkřehčí formě a Tomáš mi tu taky vůbec nevadí (ne tak jako dnes). Kvalitní režie je tu samozřejmě do očí bijící a nikdy bych od toho ani nečekala nic míň. Celkově velmi zajímavý surrealistický snímek.. a to erotično mu jen dodalo plusové body.

Deadpool (2016)

Já se fakt pobavila. Tohle na nějaký čas lehce odvrátilo mou (téměř úplnou) skepsi ke komiksovkám za poslední cca dva roky. Popravdě opět mě nepřekvapuje, že ne všichni sdíleli mé nadšení.. prej moc rádoby vtipné atd.. v době, kdy používáme kritické myšlení denně, se lidi zapomenou sem tam od toho odprostit a uvolnit se. Ono to totiž přesně takové mělo být a to dokážu ocenit! Stejně tak dokážu ocenit Reynoldse (kterého jsem nikdy úplně nemusela, ale tímto ztvrárněním mi v masce pohyby lehce připomínal mého oblíbence Jima Carreyho) a jeho snahu o totálního položení se do komické postavy. Umět pobavit je set sakramensky těžká a velmi podceňovaná disciplína, a když už někdo neumí ocenit ani tohle, tak by se na takové filmy prostě asi ani neměl dívat a zbytečně je pak plevelit kritikou.

Já, mé druhé já a Irena (2000)

Nejlepší komedie s Jimem (a Renée)! Fakt se vždy hodně zasměju.. nízké hodnocení mě úplně nepřekvapuje, komedie jsou hodně podceňovaný žánr a ne všichni se dokáží dostatečně uvolnit a odprostit od vážnosti natolik, aby se úpřímně a od srdce zasmáli "hloupým" hláškám a záměrně přehnané mimice. Tady ty hlášky jsou hodně vtipně propracované, stejně tak jako všechny role co se tu mihly.

Romeo a Julie (1996)

Krásný film.. z pohledu dítěte(skoro puberťáka), kdy jsem ho viděla poprvé, mi přišel mnohem zajímavější než ten z 60.let, který prozměnu milovala máma. Mladost a romantika této moderní verze mi byla tak nějak bližší a rýmy jen umocnily celou tu zváštnost a ojedinělost která z tohoto snímku na mě dýchala. Navíc, Leo a Claire to zahráli velmi přesvědčivě jako mladistvý pár a jejich láska působila tak sladce, nevinně a věrohodně.. zasazení do atomového věku působivě kontrastovalo s veršy a silnými emocemi "nemožné" lásky, což divákům dodá pocitu, že i tak romantická atmosféra dob minulých dokáže vzplanout v dobách nynějších :)

Noční zvířata (2016)

Hmmm.. co čekat od filmu módního návrháře? Upřímně mě těší, že hodně! Přiznávám, že jakákoli role Amy Adams mě vždy tak nějak iritovala. O to větším překvapení pro mě bylo, že do tohoto snímku mi padla jako ulitá (asi to dost možná bylo tím, že její role zde byla sama o sobě dost otravná). A Jake.. co si budeme povídat, umí zazářit asi kdekoli. Ale kdo mě opravdu dostal byl Aaron a Michael. Málokdy vedlejší role předčí ty hlavní, a nestydím se říci, že tady to bylo na plné čáře!

Mé soukromé Idaho (1991)

Hmm, takové smíšené pocity z tohoto snímku mám. Jednotlivě zvolené aspekty jako příběh, obsazení a ta poetičnost jsou sami o sobě velmi zajímavé, ale ve výsledku je to celé dohromady trochu chaos. Každopádně to co po zhlédnutí bezesporu napadne asi každého jako první: škoda Rivera Phoenixe, takový talent..

Dej mi své jméno (2017)

Tak já nevím.. takové jalové mi to přišlo. Rozhodně né že by to stálo úplně za nic, ale ten "emoční boom", který mi hlásali ostatní, se u mě nedostavil. Soundtrack každopádně skvělý.

Happy End (2017)

Asi jsem čekala víc a proto mírné zklamání. Obyčejné příběhy ze života zachycené ve filmu mám mnohem raději než kdejaká přehrocená dramata, ale trochu víc zajímavosti tento snímek rozhodně postrádá.. výkony Isabelle se nedokážu nabažit a věřím, že kdyby dostala víc prostoru i tu, hned by to šlo na kvalitě výrazně poznat. Byla jsem výsledkem opravdu překvapena, Hanekeho dosavadní práce na mě zatím vždy silnější dojem udělala, zde ne.

Nejtemnější hodina (2017)

Třetí hvězda patří nepřekonatelnému a dechberoucímu výkonu Garyho, při jehož sledování jsem si musela několikrát sama připomenout, že Winstona hraje právě tento herec. Byl skutečně k nepoznání.. o to více mě při závěrečných titulcích zamrzelo, že potenciál této role a proměny Oldmana samotného nebyl dostatečně využit. Až bych si troufla říci, že byl zneužit na úkor velmi slabého scénáře, jež si nezasluhuje ani o píď více než dvě **