• Thriller

Valerie a týden divů (1970)

Je to kousek pro náročného diváka. Nazval bych to umělecký film s hororovými a erotickými prvky. Chvílemi mne to bavilo, ale udržet pozornost se dlouho nedalo. Naštěstí stopáž je přiměřená a děvčata pěkná.

Osudový kruh (1970)

Francouzká krimoška staré školy s lupičským motivem, výborně obsazená, ale ke konci už mne to tak nebralo, bylo to zbytečně dlouhé. Zejména samotný závěr byl na nic, honička v absolutní tmě mě donutila ubrat hvězdu, škoda. Taky pár nelogických věcí, či nezvládnutých zpětných projekcí to trochu sráží.

John Wick (2014)

Jak jeden superzabiják na odpočinku vystřílí půlku americkýho velkoměsta, protože mu synek místního ruskýho mafiánskýho bosse zabije pejska. Často to bylo velmi pitomé a patetické, ale občas se objevila nějaká akční vychytávka, takže milovnící žánru jsou nadšeni. Keanu roli ale docela zvládl.

Medená veža (1970)

Nějakou poetiku jsem tam zachytil, slovenské velehory vypadaj skvěle, Vašáryová byla slušná kost, ale už je to možná díky času trochu vyšumělé a chování postav někdy takové šroubované.

V hodine dvanástej (1958)

Překvapivě dobré válečné drama s morálním aspektem a kritickým pohledem na lidské charaktery (překvapivě docela pozitivně tam vystupuje místní kněz). Parádní je Chudík s kvalitní němčinou. Sice je na konci nadšený boj partyzánů, ale scéna je poměrně krátká a je to spíš takový povinný dodatek.

Ostrov (2005)

Začátek se mi dost líbil a tuhle část měli tvůrci více natáhnout, byla nejzajímavější z celého filmu. Bohužel po útěku z komplexu, resp. po zabití Buscemiho se z toho stal obyčejný nudný akčňák s tisíckrát viděnýma honičkama, padačkama z mrakodrapu a kropičkama ze zaspíků, které samosebou hlavní hrdinové s nějakým tím šrámem v pohodě přežijí. Je tam sice občas nějaká sci-fi vychytávka (třeba ta létající motorka), ale chtělo by to minimálně o půlhoďky zkrátit.

Muž, ktorý sa nevrátil (1959)

Překombinované a nepřehledné. Klasický závěr ve stylu Poirota, nahnat podezřelé do jedné místnosti a rozmotat to.

Zvláštní případ (1981)

Zezačátku jsem se trochu nudil, ale pak se to postupně rozjíždělo a nakonec mne to bavilo. Nebylo tam tolik známých herců, také mne zaujala francouzská firemní kultura, či jejich rodinné prostředí...jen ten konec jsem úplně nepochopil.

Zmizení (2013)

Film jsem začal sledovat bez čtení jakéhokoliv popisu či komentáře a vyplatilo se to. Ještě že v češtině je to tak nepřímo nazvané, prisoners by prozradili trochu více. Sledoval jsem to na staré televizi, nějaké detaily mi unikaly, ale možná to taky přispělo k atmosféře filmu, stejně jako 5 reklamních přestávek, co to vzrušení ještě vyšponovaly.

Časové pásmo bylo změněno