• Thriller

Sedm psychopatů (2012)

Občas jsme se usmál, ale na víc to nevydalo. Člověk prostě jen očekával, jakou další ptákovinu vymyslí, ale protože šlo hlavně o to vymyslet nějakou střílečku, tak to bylo takové jednostranné.

Případy 1. oddělení - Informátor (2016) (epizoda)

Viděl jsem jen 2. díl druhé série, ale nevěřil jsem vlastním očím. Chvílemi jsem se musel smát. Policisté tam jsou vylíčení jako málo myslící neschopáci, kteří se hlavně hádají mezi sebou.Pak je taky hodně baví šikanovat a urážet svědky, co přišli podat na policii vysvětlení. Vymydleného bezdomovce jde do maringotky zatknout zásahovka a dostanou ho náhodou na to, že neumí čísla. Tak to snad ne, ten bezďák je tam celou dobu tahal za fusekli a vypadal chytřejší než celý policejní sbor, to spíš bych věřil že jsou analfabeti mezi policisty. Zkusím ještě jeden díl a uvidíme, ale byl to zážitek.

Samuraj (1967)

Styl a atmosféra to nakonec u mne těsně vytáhly na 4 hvězdy.

Na konci města (1954)

Hrůša občas pobavil, hraje tam typického frajírka. Ale jinak film slouží hlavně k účelu porovnání rozdílu mezi prohnilým kapitalismem 30. let a novou socialistickou spravedlivou společností v 50. letech.

Spectre (2015)

Nadupaný akční thriller, u kterého ale víte, jak to dopadne. Úvodní scéna ale parádní.

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Trapárna plná násilí. Pár neúplatných policejních supermanů se rozhodne zbavit město nejzlejšího gangstera a pak se už jen střílí, mlátí, seká... prostě zabíjí, jak na běžícím pásu. Často dost ubohým stylem, střílí dvě řady proti sobě ze samopalu, zlí padají, hodný se trochu umažou. A je třeba se v těch nechutnostech pořádně vyřádit a ukázat je v detailu, či zpomaleně. Občas do toho šoupli nějakou dojemnou, nebo zamilovanou scénu. Nejlepší moment je asi zpěv krásky v podniku, ale nebyl dokončen, rozstříleli to tam.

Stud (1967)

Zajímavý snímek, kterému asi mladší generace nedokáže porozumět. Jeden den v životě vysokého okresního funkcionáře za hlubokého socíku, kdy už začínají na povrch vyplouvat problémy a chyby. Dalo by se říct, že to má velkou historickou hodnotu, náhled do duše socialistického politika. Funkcionář je původně skálopevně přesvědčen, že to všechno dělal dobře, ale začínají se mu zpětně objevovat černá místa. Zajímavý je třeba styl jednání se státním zástupce a dalšími činiteli, kde je vidět, že má z hlediska funkce navrch a jeho chování vyznívá arogantně, i když to asi nebylo takhle zamýšlené. Ke konci se to místy táhne a člověk čeká na nějaký posun, ale samotný závěr se mi docela líbil.

Nespoutaný Django (2012)

Ze začátku dobrý, příběh mne zaujal, některé podrobnosti ze života otroků šokovaly, vymazlené záběry na přírodu, či další detaily špica, ale přehnalo se to s násilím, které je ke konci už samoúčelné, i když trochu se paroduje. Hlavně ten konec, po zastřelení DiCapria to dle mého dost zkazil. Bohužel jsem sledoval v komerční TV a těch reklam tam nasázeli požehnaně. A taky mi tam nějak nesedl Di Caprio, i když to zahrál s přehledem.

Na život a na smrt (2013)

Patetická americká ptákovina o elitní vojenský jednotce, která místo aby se připravila na akci, tak si jde odpočívat a bavit se svých holkách, jak je milujou. Trapná propaganda, tedy spíše nepovedená parodie. Totálně špatně připravená akce, kluci při prvním problému neví, co dělat, vybírají jedno špatný řešení za druhým, maximáně umí výborně nadávat. Každý schytá tak 6 zásahů, 2x spadnou do několik desítek metrů hluboké propasti a zlámou si všechny kosti, ale to jim nezabrání, aby sestřelovali Afghánce na první dobrou a dál pobíhali po skalách jak Jánošíci, zatímco protivník netrefí sedícího Amíka z pár metrů ani na potřetí. Další výborný výkon Marky Marka, největšího zabijáka amerických nepřátel v US kinematografii.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Začátek je naprostá šílenost. Časem si člověk zvykne a začne ho to i bavit. Jde to z akce do akce, až to člověka začne trochu nudit. Taky protože ví, že to dobře dopadne. Je tam spousta efektních vychytávek, to zase jako jo. Ale dost je jich zbytečných, ale nemá cenu nad tím přemýšlet. Uvažuji i o 4* za toho kytaristu, škoda, že nedal nějakej riff od AC/DC.