• Thriller

Jako nikdy (2013)

Film zpracovává těžké téma, ale dopadlo to dobře. Uvažoval jsem i i 4 *,ale trochu mne ve scénáři štvalo opakování scén, kdy někoho urazili a pak se mu omlouvali. A také tradičně konec, ten je nezvládnutý (zbytečná scéna navíc).

Pro hrst dolarů (1964)

Charismatický Eastwood, podmanivá hudba, poctivá westernová atmosféra...ale na druhou spousta za vlasy přitažených a nelogických scén, přehnaně moc mrtvol i srdceryvné scény mne zase stáhly s hodnocením dolu do lepšího průměru 3*.

Kniha přežití (2010)

Přestože se to snaží být efektní, postupně to vyšumívá do ztracena. Denzel jisté charizma má, i akční scény zvládl dobře, ale pak už je to jen vykrádání, bez originality. Gary se snaží, ale není to ono, vždyť to dělá poněkolikáté pořád dokola. Alespoň trocha toho poselství mne přesvědčila na 3 hvězdy, ale je těsně.

Záhada Blair Witch (1999)

Jednoduché, ale když přistoupíte na jejich hru a nehledáte mouchy, tak i působivé. Líbilo se mi, že nevyskakovali nějaké trapné lekačky, nebo zelení mužíčci v někde v zádu v křoví a drželi to stále v uvěřitelné rovině.

Vlk z Wall Street (2013)

Film je dost dlouhý, ale nenudil jsem se. Je efektní, zábavný, rozjetý, šokující... Na druhou stranu po chvilce přemýšlení dávám nižší hodnocení, přece jen se jedná o jakousi glorifikaci prachsprostého zloděje a lháře, kterému jde jen o peníze.

Odstřelovač (2007)

Novodobý Rambo. Svalnatý borec vycvičený ve speciálních jednotkách, kterého zlí politici zneužijí a tvrdě za to zaplatí + sejme armádu jejich poskoků. Mrtvolama se tam rozhodně nešetří. Bodejť by ne, když mu ty hajzlové zabili psa.

Polední žár (1997) (TV film)

Standardní televizní detektivka. Dobré obsazení (zejména Laurinová se mi líbila), žádné chyby nebo přehmaty tam nejsou, naopak zase nic extra vzrušujícího tam taky nenajdete. Bohužel Hanzlík jako hlavní postava tam vystupuje dost jako ňouma, skoro až nereálně.

Nevinné lži (2013) (seriál)

Viděl jsem polovinu dílů (tedy 4) a dva byly parádní (1,3) a další dva (4,5) ucházející. Zkusím si pustit další na netu a třeba hodnocení změním. Ale rozhodně v rámci tv produkce výrazný nadprůměr, potěšilo to.

Gympl (2007)

Bylo to lepší, než jsem čekal, jako náhled do života současných středoškoláků a školního prostředí celkově to u mne prošlo. Mladým se tam ale dost nadržuje, že je nebaví chodit do školy, protože se tam musím učit nepraktické hovadiny, chudáčci (jako kdyby předchozí generace nemusely). A proto je v pořádku, že se mohou vyřádit sprejováním všeho okolo. Více alarmující byl ale pohled na rodiče a jejich vztah ke škole.