Star Trek: Hluboký vesmír devět (1993) (seriál)

Překvapivě kvalitní sci-fi seriál spoléhající víc na diplomatické a kulturní konflikty vznikající na vesmírné stanici než na akční scény. První série se poměrně pomalu rozjíždí, ale s přibývajícími díly je DS9 lepší a lepší.

Star Trek VIII: První kontakt (1996)

Byť mě universum Star Treku nikdy zcela nepohltilo, První kontakt je bezpochyby kvalitní sci-fi snímek s výbornými maskami a zajímavou zápletkou. A Patrick Stewart do role kapitána hvězdné lodi prostě sedí.

Batman (1966) (seriál)

Batman s nádechem 60. let. Co chtít víc?

Kuky se vrací (2010)

Povedlo se, návrat k precizní české animaci v celé své kráse a v úžasně fantaskním hávu. Lesní svět a bytosti v něm žijící oplývá velice zvláštní, klidnou a zároveň lehce znepokojivou atmosférou, což poměrně přesně odráží moje pocity ze skutečných lesů. Rozplývat se nad krásně navrženými loutkami a vozidly nemá cenu, vše se povedlo na jedničku. Jen je škoda, že z dabingu některých loutek šlo až příliš poznat, že to nemluví loutka, nýbrž herec ve studiu. Jiří Macháček a Pavel Liška si svoje role ovšem užili a je to znát.

Samuraj (2003)

Strašně mě bavil ten obtloustlý uřvaný rádoby válečník.

The Black Gestapo (1975)

Nad tímto filmem trochu zůstává rozum stát, ale má to prostě svoje kouzlo. Banda drsných a kladných černochů se snaží zatočit s gangem zlých a záporných bělochů.Před třiceti lety tvůrci film nejspíš prohlašovali za drama, v roce 2010 je to výborná crazy komedie. Pokud máte blaxploitation rádi, tohle Vás zaručeně nadchne.

Hustle a Flow (2005)

Hustle & Flow je pro mě jeden z nejlepších filmů s hip-hopovou tématikou. Takových filmů je v žánru jako šafránu a měli bychom si vážit každého nového přírůstku. A popravdě se ani nedivím, že titulní song vyhrál Oscara, protože je vážně skvělej a poslouchal jsem ho asi tři dny v kuse pořád dokola.

Hospoda Na mýtince (1997) (divadelní záznam)

Hra samotná není až zas tolik vtipná, ovšem seminář je geniální jako vždy. Taneční zpívané výstupy jsou příjemným osvěžením a Miloň Čepelka je vskutku výborný. Pro mě jeden ze slabších Cimrmanů, ovšem "slabší Cimrman" je stále mnohem lepší než cokoli jiného.

I Love You Phillip Morris (2009)

Carrey a McGregor jsou skvělí, film stojí především na nich a bez problémů jim jejich orientaci uvěříte. Film je zábavný, lehce kontroverzní a je prostě "gay" v tom nejlepším slova smyslu. Jedinou vadou na kráse je jeho žánrová nevyváženost. Film osciluje mezi vztahem dvou homosexuálních věznů a neuvěřitelnou Russelovou kariérou podvodníka a režisér si asi úplně nebyl jist, k čemu se chce přiklonit víc. Obě dvě linie se tedy smrskly na více méně epizodické příhody a situace, ale čert to vem! I Love You Phillip Morris!