Domov aneb Kam směřuje naše cesta (2009)

Tenhle film můžu jedině doporučit s tím, ať si na něj udělá každý názor sám. Předem lze konstatovat, že vizuální stránka filmu je skvostná, zvláště v 1080p rozlišení. Verdikt: 5* a 90 %.

Don Jon (2013)

Jak to okomentovat? Je to docela takový netypický, nebo nekonvenční snímek, který není úplně špatný a já se u něj vcelku bavil. Až jej převrství spousta dalších nových filmů, tak nebude zřejmě nijak vyčnívat a bude upadat hlouběji a hlouběji v zapomnění... ale jinak se mi líbil. Gordon-Levitt(ova) režijní práce nebyla, si myslím, zas tak špatná a on svou roli hrál zřejmě také tak, jak bych si to představoval. Verdikt: 3* a 70 %.

Muž z oceli (2013)

Ze všech filmů o supermanovi je tento zřejmě tím nejlepším. Hodně se mi líbí výběr Henry(ho) Cavill(a) do hlavní role. Zde měl někdo hodně šťastnou ruku. Jinak, konečně dostal S. nový oblek, což mu taky dost pomohlo, ale hlavně film zaujme originálním a kvalitně napsaným scénářem a je zkušeně zrežírovaný. Zack Snyder je režisér, který má své renomé a svou práci udělal dobře. Kvalitně zmáknuté a nelacinně působící jsou zde vizuální efekty, které se podílejí celkovém úspěchu filmu z nemalé části. Mimozemské technologie Kryptoňanů jsou velmi působivé... Dost se mi líbili i hlavní záporáci - představitel generála Zod(a), herec Michael Shannon a jeho pravá ruka, kterou ztvárnila doposud neokoukaná Němka, herečka Antje Traue. Jediným mínusem filmu jsou kýčovité patriotické scény s americkou armádou, líbací scéna a pár dalších, ty úroveň filmu lehce snižují. Verdikt: 3 a 1/2* - 4* a 75 - 80 %.

Vymítač ďábla (1973)

Film rozhodně není nějakým druhořadým béčkem, nebo snad filmem ještě horšího řádu, ale představuje opravdovou perlu svého žánru. Je to velice dobře napsané a zrežírované. Hlavně se mi líbilo, jak postupně graduje napětí a atmosféra houstne. Chytne vás to hned na začátku, že už se nelze prakticky odrhnout a jen čekáte, co bude dál.... Verdikt: 4* a 80 %.

Drtivý dopad (1998)

Velice slabé to je, navíc plné patosu a kýče. Planeta Země je v ohrožení a úplně nejvíc samozřejmě USA, která vše zprvu samozřejmě tutlá, aby nevypukla panika, která nicméně stejně posléze vypukne... Pár velkoměst je zničeno, několik mega lidí zahyne, ale zbytek US and A přežije, aby mohl vše vybudovat znovu (jo, abych nezapomněl a taky zbytek světa). Pořád všichni všem říkají, jak se milují, loučí se, atd... Někteří pak zahynou, zatímco jiní budou žít... Víc od filmu čekat nezle. Verdikt: 2* a 50 %.

Večerníček (1965) (pořad)

Když máš ten správný věk, ta je to povinnost ho sledovat. Některý byly fakt dost dobrý a jsou dnes klasikou. Jiný byly slabší a některý nestály za nic, ale i tak, kdo z nás to v těch letech řeší, že ;-) Verdikt: 5* a 90 %.

Směr jih (1994) (seriál)

Ale jo, v té době, kdy to vysílali jsem se na to koukal. Sice ne úplně nějak pravidelně, abych musel vidět úplně každý díl, to zas ne, ale sem tam občas... A mělo to i vtip. Verdikt: 3* a 60 - 70 %.

Tutovka (1992) (pořad)

Prvopočátky novodobé televizní zábavy u nás! Samozřejmě, že jsem to taky s rodiči sledoval a jak to bylo tehdy napínavé. Zpětně to působí jako pravěk televizní zábavy a na reprízu bych se dnes už určitě nedíval. Maximálně na jeden díl, abych si připomněl, co jsme v té době sledovali. Verdikt: 2* a 20 %.

Odhalení: Mimozemské spisy (2012) (seriál)

Nechápu jak o jednom a tom samém mohou natočit tolik dílů, to musí být fakt umění. Bohužel je to ale zřejmě důvod, proč je kvalita všech těchto dílů, tak uboze nízká. Tomuhle se říká stoprocentně subjektivní "seroš". Zlatí Vetřelci dávnověku (ti jsou samozřejmě taky stoprocentně subjektivní, ale jsou líp udělaní). Verdikt: 2* a 40 %.

Objektiv ČT24 (1987) (pořad)

Solidní a objektivní pořad české veřejnoprávní televize. Jeden z nejlepších. Verdikt: 4* a 80 %.