Úkryt (2002)

Je to sice David Fincher ale o nic až tak zásadního se nejedná. Jasný, Jodie Foster hraje kvalitně, slušně hrají i Forest Whitaker a Jared Leto...Verdikt: 3* a 70 %.

Mars útočí! (1996)

Na rovinu: "Je to absolutní blbost!" Ale kultovní blbost, to se musí nechat :D Filmy, kde bývá toliko věhlasných celebrit bývají buď opravdu velké propadáky (většinou) nebo jen zcela výjimečně mohou být kvalitní, to se potom ale někomu podaří spíš "husarský kousek"... To je ale velmi vzácný případ, z hlavy bych si na nějaký hned tak nevzpomněl. Verdikt: 2* a 20 %.

Výchozí bod (2014)

Všichni, co milují mystično a hlavně ROMANTIKU si zde přijdou na své hlavně v závěru celého filmu. Film sám o sobě je zajímavý a kouká se na něj dobře, nebo resp. ta samotná myšlenka, která je pointou celého filmu je zajímavá a originální, leč v reálném životě, dosud, co víme nepravděpodobná/nepravdivá. Jinak v podstatě není ale film nijak nebo ničím zvláštní. Zajímavé, že má tak vysoké hodnocení. Verdikt: 3 a 1/2* - 4* a 75 - 80 %.

xXx: Nová dimenze (2005)

Slaboduché. Film, který si hraje na něco čím rozhodně není, aneb tady se někdo snažil "za málo peněz vytřískat hodně muziky". Prostě neskutečně stupidní, už jen ty samotné dialogy...fůůůůů. Co naplat, že při výběru "záporáka" měli šťastnou ruku, když zbytek filmu se vším všudy stojí za h...o. A absolutně nic nezmůžou ani laciné a stupidně napsané akční scény, černošskou-rapperská muzika a sexy "kočičky". Verdikt: 2* a 20 %.

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Film mě zaujal hlavně svým dějem (neznám ale knižní předlohu :-( ), hereckými výkony hlavních představitelů a svým soundtrackem. A nepůsobí na mě nijak příliš násilně/rušivě, že je film rozdělen na dvě části. Těším se na druhou. Verdikt: 4* a 80 - 85 %.

Most (2011) (seriál)

No... dá se říct, že je to příjemně nehollywoodsky zpracovaný seriál (i když). Základem je mít sympatické hlavní představitele. Martin Rohde (Kim Bodnia) je v pohodě a Saga Norén (Sofia Helin) je prostě takříkajíc dexterovsky zvláštní (mnohdy komicky nebo spíš trapně asociální, resp. bez sociální inteligence), ale myslím, že většina lidí si ji oblíbí. Samotný děj je napínavý, ale možná až moc vleklý a ponurý, ale to je asi záměr (ta ponurost, jakože nikdy nesvítí slunce). Martin Rohde je jako vyšetřovatel mnohdy spíš nadbytečný a řeší se zde více jeho osobní život... (Saga oproti tomu téměř žádný osobní život nemá a žije jen prací). Dějově seriál získává a oceňuji tu neamerickost (až na pár kýčovitých výjimek ke konci první série) ale ve srovnání s hereckým koncertem ze seriálu True Detective (Temný případ) tento dost zaostává. Verdikt: první série 3 a 1/2* a 75 - 80 %. PS. Překvapivě nenásilně/nenuceně a kladně na mě působil i kolega Sagy - Hans Petterson (Dag Malmberg), co by jeden z hlavních vyšetřovatelů.

Legenda Korry (2012) (seriál)

První série "The Legend of Korra" je vcelku zdařilým pokračováním série Avatar: The Last Airbender. Seriál je zcela jinak koncipován - hlavní hrdinka avatar Korra je v podstatě již dospělá dívka ovládající 3 ze 4 živlů a žije mimo tzv. Republic City, kde se rozmáhá korupce. Chybí mi tu humor a nadsázka, které nescházely u první série. Korra je typická dospívající avatarka, lehce namyšlená, která si myslí, že všechno zvládne, všechny porazí... Opak je ale pravdou a hlavní hrdinka se setkává s nepřítelem nad síly všech. Jsem zvědav na druhou sérii... Verdikt: první série 3* a 70 - 75 %. (přesto si fanoušek původní série snadno vytvoří závislost :-)) PS. Druhá série je zcela odlišná od té první a zprvu se nezdá být tak dobrá, ale retrospektivně ji vnímám o dost lépe. Třetí série, kterou lze doposud (4. epizoda) považovat také za velmi zdařilou je opět úplně něco jiného. Závěrečná bitva 3. série se nevyrovná té z Legendy o Aangovi. Velkou nevýhodou seriálu je, že se dá snadno předpovídat průběh. Korra je zobrazena jako velmi slabá, sice ovládá všechny 4 elementy, ale nijak zvlášť jí to proti oponentům nepomáhá. Tvůrci naopak vždy děj upraví tak, že živel, který ovládá avatárův protivník je ten nejlepší a nejhůře porazitelný, což je velká slabina celého konceptu... 4. série je ze všech nejlslabší... So and then they have lived happily ever after... Ve 4 sérii jsou jako nejsilnější prezentováni vládci kovů (metal benders) a obzvláště pak jedna z nich - Kuvira. Spolu s technickými vymoženostmi a využitím duchovní energie ze světa duchů jsou daleko nad síly avatara a dalších vládců živlů... Už tato koncepce je dost ujetá... Kořiny schopnosti jsou krátké na nějaké stupidní kovové monstrum z platiny, se kterou nedovedou vládci kovů hnout. (!?!). Bizarní... I když nejslabší ze všech 4 sériií, přesto jsem si závěrečný boj pěkně vychutnal... Verdikt: první série 3* a 70 - 75 %, druhá série 3 1/2* a 75 %, třetí série 3* a 70 %. čtvrtá série 3* a 65 - 70 %. Bohužel na to, že je Kora vládcem všech 4 živlů a ovládá dokonce kovy, je tvůrci udělána poměrně slabá, takže pokud se zrovna nevypořádává s některým ze svých traumat, tak ji každý nadprůměrně silní vládce živlů celkem snadno porazí, což mě docela štvalo... Na Aanga prostě ztrácí...

Senzační prázdniny (1967)

Spolu s legendární sérií o četnících je i toto komedie, jak se patří a nemá chybu. Louis de Funés v plné síle! František Filipovský - dokonalé ztotožnění dabingu s originálem. Je to vtipné, má to chytlavou ústřední (a vlastně snad i jedinou) melodii a několik herců z četnické série. Bravo! Verdikt: 4 a 1/2* - 5* a 80 - 90 %. PS. Tomuhle aspoň říkám KOMEDIE a ne jako nepřeberné kvantum dnešních filmů, které se za ně také označují.

Ve službách Jejího Veličenstva (1969)

V hodnocení tohoto filmu nemohu s uživatelkou Galadriel souhlasit, neboť George Lazenby je opravdu příšerný. Není vůbec sympatickým hercem ani svůdníkem a už vůbec ne přesvědčivým gay(em). Jeho kostýmy jsou příšerné, hlavně ten zde velmi často zmiňovaný "bryndáček", ale i kabát ve stylu a la Sherlock Holmes... Chápu, že film natočený v '69. roce nemá takové možnosti jako dnešní akční hitovky, ale scénář a výběr hlavního herce může změnit dost. Neskutečné "držkopády" přežije 007 snadno jako nic (superman hadr), tím se vyrovná nebo i předčí Pierce Brosnan(a), ale poslední představitel Jamese Bodna, ledově chladný zabiják Daniel Craig by to Bondovi v Lazenby(ho) podání "natřel" levou zadní, jednou rukou by ho rozmlátil na kusy.... Verdikt: 2 1/2* a 65 - 70 %.

Avatar: Legenda o Aangovi (2005) (seriál)

No dobře, takže můj komentář ještě jednou, bo je třeba jej přehodnotit. První série byla nic moc, typ humoru, zvláště ten Sokkův, mi přišel dost trapný a scénáře jednotlivých dílů dost ubohé, pořád "na jedno brdo". Ale druhá série byla úplně nejlepší a závěrečná bitka byla fakt super. Třetí série byla už pak hlavně velkou přípravou na očekávané finále. Byla stále o dost lepší než první série, ale o málinko slabší než série druhá. Humor byl stejně jako v druhé série ale i přesto kvalitní. Sokka byl prostě nepostradatelný. A velkolepé finále zvýšilo průměr celé třetí série o maximum. Takové efekty se jen tak nevidí. Příběh byl také velmi kvalitní a všechny hlavní ale i mnohé vedlejší postavy jsou nezapomenutelné a mají hodně do sebe. Verdikt: 4 a 1/2* až 5* a 85 - 90 %.