Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Strašná hudba při nástupu Wonder Woman!!! Samotný koncept boje supermana a batmana je nesmysl, všichni ví, že bez kryptonitu je superman prakticky neporazitelný... Batman v podání Bena Afflecka je jakýsi příliš démonický a jakoby ztratil svou roli, kdy bojoval za dobro... najednou se stává "zlým" a bojuje proti supermanovi!!! To zpracování je velmi bombastické, ale nevím nevím... V podstatě nebýt Wonder Woman, tak vše dopadne úplně jinak... Boj Batmana proti různým superbytostem a "nadlidem" je zkrátka trapný... Jesse Eisenberg zahrál výborně slizkého Lexe Luthora... Verdikt: 2 a 1/2* a 60 - 70 % z úcty k žánru...

Teorie všeho (2014)

Na filmovém zpracování životního osudu Stephena Hawkinga se mi líbil herecký výkon Eddie(ho) Redmayne(a), který tohoto věhlasného fyzika ztvárnil více než přesvědčivě. Dále mě film zaujal hlavně svou filmovou hudbou v podání Jóhann(a) Jóhannsson(a). Jedná se o snímek nadprůměrné kvality i nejen díky těmto přednostem. Verdikt: 3 a 1/2* a 75-80 %.

Zázračná planeta - Série 2 (2016) (série)

Dokonalost sama. Při shlédnutí upoutávky s doprovodnou hudbou v podání Hans(e) Zimmer(a) jsem se rozplakal... Verdikt: 5* a 100 %. Jako vždy absolutní špička ve své kategorii.

Příchozí (2016)

Pozoruhodné psychologické sci-fi jež je světlou výjimkou mezi přehršlí filmů založených jen na vizuálních efektech. Verdikt: 4* a 80 %.

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Další celovečerní snímek věnovaný čistě Kapitánu Amerikovi... Samotný děj není nic převratného, jelikož jsem ho po prvním skouknutí za nějakou dobu úspěšně zapomněl..., ale ty efekty, ta velkolepost a další aspekty této vizuálně úchvatné podívané, která tvoří drobný střípek marverovského univerza vás prostě nutí se na něj kouknout minimálně jedenkrát... Verdikt: 4* a 70 - 75 %. PS. Nejzajímavější postavou celého filmu je "záporák" v podání Roberta Redforda.

Osm hrozných (2015)

Tarantino tak jak ho máme rádi... Velice mě potěšila postava v poslední době ne moc příliš obsazovaného Kurt(a) Russell(a). Dále se mi líbili i klasikové jako Tim Roth, Michael Madsen a Samuel L. Jackson. Příjemným překvapením byla pak Jennifer Jason Leigh. Film který táhne hlavně na výborné dialogy v podání výborných herců... skvělý scénář a režii a v neposlední řadě klasický hudební doprovod v podání legendárního Ennio Morricone(ho). Verdikt: 4* a 80 - 85 %.

Gotham (2014) (seriál)

Je to relativně chytlavý seriál, i když znám i mnohem lepší. Jelikož souvisí s DC Comics a jejich hlavní postavou Batman(em) a týká se jeho zrodu začal jsem jej sledovat. Doufám, že se příliš rychle neokouká a nezačne nudit... Verdikt: 3* a 60 - 70 %.

Lov (2015) (seriál)

Výborné záběry v HD rozlišení a komentář sira Davida Attenborougha a nejschopnější dokumentární týmy na světě pracující pod záštitou televize BBC bohatě stačí k tomu aby seriál hladce navázal na předchozí veleúspěšné série Planet Earth (2006), Life (2009), Frozen Planet (2012) a další... Verdikt: 5* a 95-100 %. Škoda, že nevidíme Davida Attenborougha účinkovat v dokumentu.

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)

Film má v sobě něco velkolepého a jedná se o poměrně výpravné zpracování, ale bohužel má vícero hluchých míst. Hlavním tahákem je zde příběh (a v tomto případě konkrétně jeho završení) a charizmatické hlavní postavy v čele s Katniss (Jennifer Lawrence), prezidentem Snow(em) (Donald Sutherland) a prezidentkou Alma Coin (Julianne More). Zajímavá knižní předloha a ucházející scénář nabízí ve výsledku pozoruhodnou podívanou, která by však mohla být o dost lepší, jak předpokládám... I tak ale stojí za shlédnutí. Verdikt: 3 1/2* a 75 %.

Bohové Egypta (2016)

Na film jsem kouknul, protože mě vizuální upoutávka dost zaujala. A po shlédnutí můžu konstatovat, že je to v podstatě jediný tahák, na který film táhne publikum. Není to ani tak o ději a hereckých výkonech jako o té vizuální stránce. Film není nic extra, ale pořád je lepší než filmy "Clash of the Titans" (Souboj titánů) a "Wrath of the Titans" (Hněv titánů se Sam(em) Warthington(em) v hlavní roli. Gerard Butler se do role Seta výborně hodí. Nikolaj Coster-Waldau také stále ještě táhne na relativní "neokoukanost". Ostatní role jsou více-méně bezvýznamné... Třešničkou je pouze Geoffrey Rush... Verdikt: 3* a 60 - 70 %.