Černý jestřáb sestřelen (2001)

Kvalitně zpracovaná propagace americké armády, pro ke kterou nechovám příliš sympatií. Výborný soundtrack Hanse Zimmer(a). Verdikt: 3* a 75 %.

1492: Dobytí ráje (1992)

Film jehož ikonou je Vangelis(ův) soundtrack a v něm pak zvláště kladba "Dobytí ráje" (Conquest of Paradise). Dobře natočený snímek s kvalitní režií Ridley(ho( Scotta kvalitním scénářem. Kryštofa Kolumba dobře ztvárnil Gérard Depardiu. Verdikt: 4* a 80 %.

Království nebeské (2005)

Po Pirátech z Karibiku další film Orlanda Blooma, ve kterém se tentokrát představí v roli kováře (pro změnu), ze kterého se stane křižák, který se vydá bojovat do Svaté země. Kvalitně zpracovaný snímek s historickou tematikou. Scéna ze závěrečného obléhání hradu by se skoro mohla rovnat scéně z obléhání Helmova Žlebu z filmu Pán prstenů: Dvě věže. Verdikt: 4* a 80 %.

Americký gangster (2007)

Výborná kriminálka se skvělým záporákem Denzelem Washingtonem a Russellem Crowem, coby poldou, který po něm jde. Další ze skvělých režisérských počinů Ridley(ho) Scotta. Verdikt: 5* a 85 %.

Propast (1989)

Slavný a výborný snímek Jamese Camerona (snad jako každý jeho snímek), který nás zavede hluboko pod hladinu oceánu. Film má napínavý děj, kvalitní scénář a v hlavní roli výborného Eda Harrise, který ztvárnil jednu ze svých životních rolí. Poutavá je také filmová hudba od Alana Silvestri(ho). Jeden z nejkvalitnějších sci-fi snímků. Verdikt: 5* a 85 %.

Kmotr III (1990)

Třetí snímek Michael(u) Corleonovi, taktéž velmi kvalitní, je uzavírajícím celkem trilogie a je na úrovni druhého dílu, možná slabě pod ní. Do děje se zapojuje další z herců s "mafiánským vzhledem" Andy Garcia. Verdikt: 4* a 85 %.

Kmotr II (1974)

Neuvěřitelně dlouhý (přes 3 hod) filmový maraton s výborným hereckým obsazením ve kterém dominují výkony nelítostného Al Pacina, Roberta Duvalla, Diane Keaton či Roberta De Nira. Kvalitní, přesto první Kmotr se mi líbil víc. Verdikt: 4* a 85%.

Kmotr (1972)

..."Učiním mu takovou nabídku, kterou nebude moci odmítnout." Takhle nějak zní hláška z tohoto slavného filmu s výborným Marlonem Brandem. Film sám se může považovat za ikonu všech mafiánských snímků. Může za to výborná režie a kvalitní scénář, který staví na světovém bestselleru od Maria Puza. Verdikt: 5* a 90 %.

King Kong (2005)

Peter Jackson si opět splnil jeden ze svých "dětských" snů. S moderní počítačovou technikou natočil velmi reálně snímek dobře známý z dřívějších zpracování. Adrien Brody a krásná Naomi Watts dobře odvádí svou práci, stejně tak Jack Black i když obsazení tohoto herce do takového snímku byla podle mě chyba. Scéna s King Kongem a Naomi Watts na ledě mě dojala k pláči. Verdikt: 5* a 85 %.

Podezření (1990)

Výborně natočený, napínavý snímek, který má kvalitní scénář a režii. Výborně hrají Harrison Ford, Raul Julia a Bonnie Bedelia. Známá, dobrá a nezapomenutelná filmová hudba Johna Williamse, která dobře staví a podtrhuje atmosféru filmu. Překvapivý leč ne nesmyslný závěr. Verdikt: 4* a 85 %.