Divoký anděl (1998) (seriál)

Další z nesmyslných telenovel odvysílaných na našich televizích. Možná ale snad ne tou z nejhorších. Nejspíše jen kvůli mladé a pohledné zpěvačce a herečce Natalii Oreiro tento sh*t nepropadl na všech úrovních. Scénář a vše ostatní je ale stupidní. Stupido. Verdikt: 1* a 10 %.

Esmeralda (1997) (seriál)

Je to zelené a pořád to naráží do zdi. Co je to? I takovýmto nejapným vtipem se dá uvést komentář k této soap opeře. Tato telenovela byla pro diváky na inteligenční úrovni dětí předškolního nebo prvního stupně základní školy a... důchodce (popř. ženy v domácnosti) a přesně u nich našla silné zastání a své věrné publikum. Přesně v čas vysílání se stačilo projet vesnicí a již jste mohli z mnohých domovů (špatně slyšících lidí) uslyšet na "plné pecky" znějící úvodní melodii. První z latinskoamerických telenovel, která u nás odstartovala neuvěřitelný telenovelový boom, který naštěstí již pominul (jen proto, aby ho na komerčních televizích mohl vystřídat boom reality show jako Superstar, X Faktor a podobných, úspěšně zaplňující obrazovky komerčních televizí v Česku v první dekádě 21. století). Srdcebolné a přesladké... Jelikož to byla jediná z telenovel, kterou jsem kdy sledoval, ano přiznávám se, nemůže být můj verdikt nejhorší. A proto je můj verdikt: 1* a 10 %.

Dynastie (1981) (seriál)

Úvodní melodie tohoto seriálu je stejně legendární jako úvodní melodie seriálu Dallas. Tento seriál je takové dvojče Dallasu leč ne tak úspěšné. Verdikt: 1* a 10 %.

Dallas (1978) (seriál)

Jen málokdo tenhle seriál nesledoval, nebo alespoň neviděl jeden celý díl. V devadesátých letech byl u nás jedním z vůdčích seriálů. Rodina Evingů a jejich sídlo South Fork. To byly časy sledovat, jaké mají pracháči starosti. Intrikánský J.R. a jeho méně důvtipní bratři Bobby (jeho vztah s Pam byl legendární) a honák Ray; J.R.ova manželka, pijanka Sue Ellen a další. Pořád někdo někoho hledal, podváděl, vyváděl, miloval nebo nenáviděl... Tito Texasané se vryli do našich pamětí, ale sledovat je někdy znovu, nepřipadá v úvahu. Verdikt: 2* a 40 %.

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Po letech výborně natočená Skrytá hrozba má dobře vystavěný příběh, výborné efekty a ikonou filmu jsou pouštní závody ve kterých se Ani pokusí získat svoji svobodu. Výborný Qui-Gon Jinn (Liam Neeson) s Obi-Wan Kenobim (Ewan McGregor). Půvabná princezna Amidala a intrikánský senátor Palpatine. Závěrečný souboj sil dobra a zla (Jediové Quai Gon a Obi-Wan s Darth Maulem, který má vylepšenou verzi jediského meče - tyč, je legendární. Verdikt: 5* a 85 %.

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

Opět výborně natočeno. Padmé Amidala se sbližuje s Anakinem Skywalkerem, který ji spolu s Obi-Wan Kenobim mají ochraňovat. Objev armády klonů, kterou postavili na zakázku úžasně štíhlé a vysoké mimozemské bytosti..., boj s Boba Fettem... a závěrečný střet s hrabětem Dooku (Christopher Lee)... nemají chybu. Výborná scéna v aréně smrti, kde mají Anakin a Amidala zemřít, když v tom jim přijdou na pomoc snad všichni rytíři Jedi. Verdikt: 5* a 85 %.

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Jedna z kapitol života George Lucas(e) se uzavírá. Film Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith je tady! Kdo má celé Hvězdné války v lásce, neměl by kritizovat, protože podle mě je to jeden z nejlepších, ne-li nejlepší díl. Co se týče efektů, odpověď je jasná. Ale co se týče kritizovaného hereckého výkonu Haydena Christensena a jeho přechodu na Temnou stranu SÍLY, toť otázka. Já s ním byl ale spokojen. Herectví Ewan(a) McGregora, Natalie Portman, Samuel(a) L. Jackson(a), Christopher(a) Lee, Frank(a) Oz(e) coby Yody a Ian(a) McDiarmid(a) jako kancléře Palpatina / Darth Sidious(e) nemělo chybu. Rozhodně nejtemnější díl. Finální střet SIL dobra a zla patří k nejlepším duelům ve filmu vůbec a výborně ho podtrhuje skladba Duel of the Fates od Johna Williamse, která je mou nejoblíbenější. Závěrečný střet, který je rozdělen na dva boje (souběžně sledujeme boj Obi-Wan Kenobiho s Anakinem a Lorda Sidiouse s Yodou) je nejlepším z celého filmu a triumfálním zakončením. Boje jsou výborně situovány - jednak lávová pole a jednak budova senátu. Špička. Verdikt: 5* a 90 %.

Z pekla štěstí (1999) odpad!

Tahle pohádka je sice lepší než z Pekla štěstí 2, ale i tak stojí za starou bačkoru. Strašné herecké obsazení: Šimůnek-Kuklová - nezajímaví, mrcha Laurinová a její povedení tatík "major Zeman" Vladimír Brabec oba strašní, Vaculík, Vadra... a všemu tomu dává korunu muzikálový zpěvák Dan Hůlka. Nezajímavý děj a především herecké obsazení. Hnus, hrůza! Verdikt: odpad! a 5 %.

Z pekla štěstí 2 (2001) odpad!

Katastrofaaa!!! Jak do filmu přidali i Karla Gotta, tak tomu opravdu nasadili korunu - nejhorší Lucifer v historii filmu. Děj filmu je o ničem a ostatní herci vesměs taky. Kvarteto Laurinová, "major Zeman" Brabec, Morávková a Hůlka je vůbec nejhorší a bolí nejvíc. Verdikt: odpad! a 0 %.

Slunce, seno, erotika (1991)

Poslední film z Troškovy slavné trilogie, tentokrát s názvem Slunce, seno, erotika je asi nejslabším článkem všech tří filmů. I tak se u něj ale pobavíte a zasmějete. Je to hlavně díky vynikajícím hereckým výkonům v čele s Helenou Růžičkovou a Stanislavem Třískou. Výborní jsou také Luděk Kopřiva, Jiří Lábus, Jaroslava Kretschmerová a další. Všem hercům pak vévodí "Bába Tutovka" Valerie Kaplanová, coby Škopkovic babička. Všechny filmy trilogie jsou nejlegendárnějšími Troškovými filmy. Verdikt: 3* a 75 %.