Star Trek VIII: První kontakt (1996)

Najlepší film celej série. Konečne má Khan ( nekorunovaný kráľ ST padouchov) dôstojného nástupcu v podaní Alice Krige a jej kráľovnej borgov. Na otázku či si film pozrieť alebo nie je najlepšie správna borgská obpoveď : " Odpor je márny "

Karin (2005) (seriál)

Je ťažké byť upírom, keď nie ste upír ako sa patrí a sluší a ešte aj puberta s vami mácha. A je to ešte horšie, ak namiesto sania krvi , krv tvoríte. Karin nenápadná školáčka z usporiadanej viacdetnej rodiny upírov , si užíva svoj spokojný daywalkerský život , kým ho nenaruší príchod nového spolužiaka Kenta a volanie krvi. Všetko sa ešte skomplikuje , keď na scéne objaví poctivý lovec upírov Winner , ktorý sa just jak na potvoru musí zamilovať rovno do Karin. Z nenápadného názvu Karin sa vyklubala hitovka posledného bratislavského animeconu (aspoň pre mňa). Sympatická animácia, dobrý dej, krásne hlášky a nádherná rodiná atmosféra ( tajomná Anjou, charizmatický bráška ala Lestat od Anči Ryžovej, nezabudnuteľná babička či vždy dobre vyvchovávajúca mamá....), čo viac upír ako ja môže chcieť.

Horizont události (1997)

Tomuto sa hovorí akčné sci-fi s prvkami hororu. A jedno zo scifičiek, kde triky len umocňujú celkovú tiesnivú priam nostronovskú atmosféru. Veľmi dobré výkony dvoch protihráčov Sama Neila s jeho diabolským vynálezom a Laurenca Fishburna s jeho snahou zachrániť každý život, ktorím kontruje zvyšok kompánie z Louise&Clarke. Takže , keď vás niekto tam z vonku požiada o pomoc, vypočujte si jeho volanie poriadne. Za chyby sa totiž platí životom. V celku veľmi dobré sci-fi , oficiálne za štyri * , ta piata za otvorený koniec - milujem otvorené konce.

Highlander (1986)

Elegantné scifičko s veľmi dobrou atmosférou, svojským humorom a ostrími mečami sa na pár desiatok minút stane našim sprievodcom po storočiach zo škótskej vysočiny až do NY dnešnej doby na posledný súboj. Na jednej strane arény stojí vyzývateľ Kurgan ( stelesnený sen každej matky ) a na druhej strane nesmrteľný škót Connor "Higlander" McLeod a do toho všetkého zneje dnes už nesmreľná hudha skupiny Queen. Who want to live forever ?

Godzilla (1954)

Klasika japonského monster filmu. Proste Godzilla je Godzilla. Len do dnešného dňa neviem pochopiť, prečo na Japonsko zmietané zemetraseniami a tsunami, musia ešte útočiť predimenzované jašterice.

Gattaca (1997)

Jedno z mála scifičiek, ktoré sa bez problémov zaobíde bez bombastických trikov. Niečo , čomu sa hovorí inteligentné sci-fi. Celé je postavené na veľmi dobrom scenári, kamere a hlavne na veľmi dobrých výkonoch hlavných predstaviteľov.

E.T. - Mimozemšťan (1982)

Spielbergova úžasná rodinná sci-fi rozprávka pre veľkých i malých. Trochu strašidelný, značne naivný a hodne sentimentálny film s nezabudnuteľnými scénami ako opitý Elliot v škole či už klasický " E.T.volat domov". Film, ktorý ukáže , že na votrelca nefunguje hi-tech ale obyčajné kľúče :o)

Duna (1984)

Osobne považujem tento film za lahôdku - myslím director´s cut verziu. Herbertova Duna je podobne ako Tolkienov LOTR veľmi rozšírna a tiež nebolo možné dať do filmu všetko, čo je v knihe. Vizuálne krásne scifíčko z typickým lynchovským mysticizmom a tajomnosťou. Skvelé herecké obsadenie len miestami trochu jednotvárne charaktery - to je snaď jediná vec , ktorá by sa dala tomuto filmu vyčítať.

Dr. No (1962)

Prvý a do dnes najlepší film celej série, ktorý začal písať históriu pojmu "bondovka". Nech sa dejej, čo sa deje, ale ani jeden z nasledovníkom Seana Conneryho , memá tú správnu charizmu a ten správny výraz v tvári , keď sa s pohárikom suchého Martini prehlási :" Bond. James Bond."