Highlander (1986)

Elegantné scifičko s veľmi dobrou atmosférou, svojským humorom a ostrími mečami sa na pár desiatok minút stane našim sprievodcom po storočiach zo škótskej vysočiny až do NY dnešnej doby na posledný súboj. Na jednej strane arény stojí vyzývateľ Kurgan ( stelesnený sen každej matky ) a na druhej strane nesmrteľný škót Connor "Higlander" McLeod a do toho všetkého zneje dnes už nesmreľná hudha skupiny Queen. Who want to live forever ?

Návrat oživlých mrtvol (1985)

Nádherne zábavná komédia o tom ako sa dá urobiť veľká sranda aj s rigor mortis a bankou "vzteklých lasiček". PS: Pošlite ďalších zdravoťákov

Duna (1984)

Osobne považujem tento film za lahôdku - myslím director´s cut verziu. Herbertova Duna je podobne ako Tolkienov LOTR veľmi rozšírna a tiež nebolo možné dať do filmu všetko, čo je v knihe. Vizuálne krásne scifíčko z typickým lynchovským mysticizmom a tajomnosťou. Skvelé herecké obsadenie len miestami trochu jednotvárne charaktery - to je snaď jediná vec , ktorá by sa dala tomuto filmu vyčítať.

Deathstalker I (1983)

Takto by vyzeral Conan, keby bol priteplený, nechodil po posilňovne a o vizáž by sa mu staral Paviel Rochniak. Tá jedna hviezdička je za vizuálnu stránku - toľko holých báb nevidíte ani za 24 hodín v Hustler TV. Pravdepodobne sa jedná v histórií o prvý film natáčaný priamo niekde uprostred štúdiovej divočiny bez scenára štýlom : No dnes v noci som spal zadok dohora, tak tam na pravú stranu scény k tým štyrom nahotinkám pridáme ešte tri. A ty namiesto pozerania do neexistujúceho výstrihu budeš mať reči jak Palacký. Treba pripomenúť, že napriek bohatému oháňaniu sa hlavného hrdinu mečom, čo má pod bedernou rúškou po babičke, si toho moc neužil.

Oheň a led (1983)

Nádherná Conanovská fantázia v kreslenej podobe.

Blade Runner (1982)

" Videl som veci, ktorým vy ľudia neuveríte...." verím mu pozhliadnutí dnes už kultového filmu,vynikajúcou atmosférou a presvedčivými výkonmi hlavných hrdinov. Harrison Ford ako blade runner Deckard a Rutger Hauer ako replikant Roy Batty - dvaja rovnocenný súperi v hre na život Tyrellovej spoločnosti. Depresívna vízia budúctnosti z pera majstra svojho žánru Philipa K.Dicka skombinovaná s vizuálnosťou a akčnosťou Ridleyho Scotta. Treba zistiť len jedno ,či skutočne snívajú androidi o elektrických ovečkách prv, než sa ich sny zmiznú ako slzy v daždi.

E.T. - Mimozemšťan (1982)

Spielbergova úžasná rodinná sci-fi rozprávka pre veľkých i malých. Trochu strašidelný, značne naivný a hodne sentimentálny film s nezabudnuteľnými scénami ako opitý Elliot v škole či už klasický " E.T.volat domov". Film, ktorý ukáže , že na votrelca nefunguje hi-tech ale obyčajné kľúče :o)

Flash Gordon (1980)

Klasika.Klasika.Klasika. Klaďasi kladní, záporáci záporní - niet čo riešiť. On(Flash) zachraňuje ju (Dale) a Zem pre zlým imperátorom (tož ako Ming). Klasická záplatka a dotoho všetkého znie nezabudnuteľná hudba chlapcov z Queenu.

Blízká setkání třetího druhu (1977)

Krásny rodinný film Stevena Spielberga o tom, že všetci mimozemšťania nevyzerajú ako votrelci a nesnažia sa vás zožrať.

Hibernatus (1969)

Čo sa stane , keď skrížite hibernáciu a Funesovým humorom ? Hibernatus. Humorné a nostalgické spomienky na starý dobrý svet predminulého storočia verzus moderná doba.