Mission: Impossible III (2006)

Najvystížnejšie popíše film druhé slovo v jeho názve. Tretie pokračovanie série MI je skutočne nemožné. Tom Cruise zrejme zabudol, že mu za chrbtom nevrieska Dakota Fanning a ešte stále blúdi po Vojne svetov. Vrchní padouch Davian v podaní Philipa Seymoura Hoffmana je skvelý ale nedokáže zachrániť film, ktorý trpí hlavne Tomovým sklúčeným pohľadom, neladiacimi akčnými scénami ( napriek tomu, že nie sú zle prevedené ), značným poklesom úrovne high-tech a predvidateľným dejom bez akýchkoľvek zaujímavých zvratov. Celý film je len zlátaninou prebratých akčných scén z podstatne lepších filmov ( pri 18 sme skončili rátať ), ktorý vykráda ešte aj dva predchádzajúce diely. Od agentov IMF som toho čakal viacej. PS: Zlatá malina za herecký výkon v hlavnej úlohe za rok 2006 je jasná. PPS: Pre milovníkov slabých "B" treba prihodiť ešte **

Otec prasátek (2006) (TV film)

Konečne sme sa dožili filmovej podoby Prachettovej Zemeplochy. Otca prasiatok považujem za jednu z najlepších kníh celej série, ktorá trochu odhalí Smrťovo súkromie. Možno sme tentokrát mali šťastie, že sa knižka nedostala do rúk hollywoodskym majstrom a zostala v televíznej produkcií, kde s podstatne nižším rozpočtom bez hviezd typu Tom Criuse uzreli svetlo našeho sveta Veľká A´Tuin a jej štyria sloni nesúci Zemeplochu. Perfektné obsadenie rozprúdilo krv nielen v zbore mágov na Neviditeľnej Univerzite ale aj v domčeku víly Zubničky či vdýchlo život do mravčej farmy samotného Hexa , nádherné scény z Ankh-Morporku striedajú krásne zábery zo Smrťovho sídla. Jedna krásna hláška, strieda druhú. Krásna malá TV produkcia, ktorá stojí za všetky drobné. PS: Najkrajšia scéna - Zuzanka, kutáč a monštrum v pivnici :o)

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

Spolu s Čiernou perlou vplávala do našich kín konečne prvá poriadna oddychovečka tohoto leta. A pritiahla divákov do šera kinosály nielen pre klimatizáciu ale hlavne pre : Jack is back ! Po veľmi slušnom prvom diely nám Gore Verbinki naservíroval ďalšiu plavbu po Karibiku. Nie je síce tak dejovo a akčne vyvážená ako jednička, ale ponúkla všetko, čo správny pirátsky film má mať - more, lode, pirátov, bitky, súboje, tajomné ostrovy,domorodcov, poklad, obludu, kliatbu, strelný prach a litre rumu. Presne ako v jedničke celú pozornosť na seba stiahol Johny Deep ako milovaný a zatracovaný Jack Sparrow. Orlando a Keira si opätovne strihli len krovie. Deepovi veľmi dobre sekunduje vrchní padouch Bill Nighy alias Davy Jones ( ten chobotničkový účes mu sekne ). Film má podľa mňa dve veľké pozitíva - otvorený koniec a návrat veľkého kapitána. Zostáva už len jedna otázka : Kedy bude hotová trojka ?

Re - cycle (2006)

Tož Cihirina Cesta do fantázie v real action.

Růžový panter (2006)

Bolo už zopár pokusov vrátiť Rúžového pantera na plátna kín a spolu s ním oživiť spomienku na Petra Sellersa. Film je prešpikovaný gagmi, ktoré priamo či nepriamo vychádzajú z celej série - žiaľ miestami vyzerajú dosť lacne. Film má na druhej strane dobré obsadenie. Steve Mertin ako inšpektor Clouseau to k Sellersovi zatiaľ dotiahol najbližšie. Ale , čo najviac chýba , je inšpektorov "malý čínsky priateľ " Kató.

Scary Movie 4 (2006) odpad!

Tak tomuto sa doslova hovorí odpad. Kým bola jednotka celkom slušná paródia, ktorej v dvojke došiel dych, pri trojke trochu obživla , tak pri štvorke vydýchla naposledy. Otrepané gagy boli viac trápne než zábavné, situačný humor zostal len pri slovku situačný k humoru sa ani nedostal. Tie skutočné hviezdy paródií Nielsen a Sheen si len štekli. Od Zuckera by toho človek naozaj očakával viac.

Silent Hill (2006) odpad!

Škoda slov, hra je lepšia

Superman se vrací (2006) odpad!

Tomu filmu sa dajú vytknúť len tri veci. Kevin Spacy nikdy nebude Gene Hackman, Brandon Routh postráda charizmu Christophera Reeva a Bryan mal radšej zostať pri X-menoch a nechať Supermana odpočívať v pokoji.

Šifra mistra Leonarda (2006)

To, že sa niečo natočí podľa svetového bestselleru ešte neznamená , že je to perfektný film. Zaujímavá téma, krásne kulisy a perfektná hudba sú "znehodnotené" hluchými pasážami a pomalým strihom. Tom Hanks sa typovo do úlohy Langdona akosi nehodí ( aspoň mne osobne ). Reno, Tatou , McKellen a Molina predviedli štandardne dobré výkony. A Paul Bettany si strihol vraťdiaceho Silasa s anglickou chladnokrvkosťou. Celkovo sa film dá pozerať, ale nie je ničím výnimočný. A Danielle Steel/Rosamunde Pilcher lovers si tam prihodia ešte jednu * . Fanda SFFH sa tam jednoducho nudí .