Pelíšky (1999)

"To je tím, s kým se taháš. S ňákym anarchistickym bohémem, rudym bolševickym nokem" ....Kodet ve své životní roli předvádí naprostý herecký koncert a já smekám. Je to můj nejoblíbenější český film a kdybych mohla, dám třeba 100*.

Záměna (2010)

I když mám Jennifer Aniston strašně ráda a i když je krásná a milá, i když byl Thomas Robinson nejroztomilejší a i když i Wally byl sympaticky neurotickej, tak prostě nemůžu dát víc než 2*. Ne že bych z toho měla nějak zásadně strašný pocity, já z toho neměla vůbec žádný. Je to taková prázdná a ne moc vtipná komedie o ničem. Škoda.

Bastardi (2010)

Tahle věc mi přijde úplně celá dost přehnaná. To chování všech dětí, učitelů, uklízeček, táty nejnebezpečnějšího spratka ve škole a rádoby detektivů je tak přitažený za vlasy. A nebo možná já jsem naivní a říkám si, že takhle to prostě nechodí a je to až moc neuvěřitelný. Jediná realistická scéna bylo znásilnění Kristýny Leichtové. 2* dávám za Rytmuse a za to, že mi z toho filmu bylo zle, a to nejspíš mělo...

Red (2010)

Nejlepší z letošních akčních týmovek, skvěle spracované klišé s výborným obsazením. Všechno funguje jak má a a to, když od toho nic nečekáte, strašně příjemně překvapí. Malkovich skvěle zabil s bombou s obrovským infantilním budíkem a scéna kdy Bruce jen tak jakoby nic vystoupí z rotujícího auta? Ahhhhh!

Jíst, meditovat, milovat (2010)

Nuda nuda nuda nuda... Proč proboha 140 minut? Začátek slabej, Řím docela ušel a právě po Itálii mělo všechno skončit, kdyby to tak bylo, možná bych uvažovala nad 3*, ale tohle? Během Indie jsem se ukrutně nudila a v Bali jsem už přemýšlela, že to úplně zabalím. Asi jsem od toho zase čekala moc, zklamání veliký!

Čarodějův učeň (2010)

Nojo, tisíckrát natočený téma, typická disneyovka kdy už od začátku nemůžete nevědět jak to všechno asi skončí, už se zase outsider dozví, že je děsně výjimečnej a sbalí krásnou blondýnu a taky nechybí kýčovitej happyend... Jenže mě to kupodivu docela bavilo. Nešlo o příběh jako takovej, ale o hromadu zajímavějších maličkostí (jako třeba pěkně udělaná scéna s mopama a košťatama, nebo vysvětlení toho, proč jde Daveovi fyzika a vůbec zapojení vědy - to tu, myslím, ještě nebylo) a hlavně Nicolas Cage. Nemůžu si pomoct, ale mám pocit, že dost lidí doufalo, že bude strašně špatnej, on strašně špatnej nebyl a to je teď štve. Nicolas naopak celej film táhnul, jasně že nebyl dokonalej, ale byl dobrej, role mu sedla a slušelo mu to. Váhala jsem mezi 3* a 4* a i když vím, že si za měsíc na tuhle věc ani nevzpomenu, dávám nakonec 4*. Podle mě je to vydařenej letní popkorňák, já se nenudila.

Expendables: Postradatelní (2010)

Žádnej příběh, mizerná kamera a díky nevydařenýmu střihu jsem chvílema dost ztrácela přehled kdo, kde, koho... Jedno veliký akční klišé. Asi jsem od toho čekala moc. Byla bych dala jen dvě hvězdičky, ale za výbornou kostelní scénu s Arniem 3*.