Tři mušketýři (2011)

Vzducholodě! Tupé meče! Zničení Notre Dame! Ninja šlechtična v podvazcích, co se neochotou zemřít vyrovná i švábovi! A Versailles postavené o 40 let dříve. Má to všechno, co by to mít nemohlo a ještě mnohem víc a přitom tomu nesmírně mnoho chybí.

Kuchař, zloděj, jeho žena a její milenec (1989)

Po shlédnutí čtyři, pak se ale tento film stal tématem nekonečných rozhovorů a přemýšlení... Kdybych byla odvážná, podívám se znovu, abych pochopila víc.

Zítra se bude tančit všude (1952)

Těžko hodnotit, protože estetická stránka je převálcována tou ideologickou. Zajímalo by mě, jaké pocity vyvolává ten film v Pavlu Kohoutovi dnes...

Triumf vůle (1935)

Skvela forma ve sluzbach zla...

Rozdvojená duše (1945)

Děkuji panu Hitchockovi, že zvěčnil pana Čechova.

Donggabnaegi kwaoihagi (2003)

Velmi vtipné a velmi sladké. Už jsem skoro doufala, že se dočkám té nikdy v korejských filmech nepřicházející pusy (ano, jen pusy, jsem v podstatě hrozně skromná), ale rvačky mi to v podstatě vynahradily, zejména ta závěrečná. Jen trochu nechápu, proč sex je nepřípustný, ale řezat se můžou (velmi vynalézavě, s humorem - poněkud nepatřičné slovo - a velmi tvrdě).

Daenseoui sunjeong (2005)

Tvůrci to trochu překombinovali a výsledkem jsou nedostatečně motivované přeměny. Téma filmu se měnilo z obrazu na obraz a já jsem občas nevěděla, jestli jde ještě o pár, který uzavřel manželství na oko a postupně se sbližuje, o slečnu, která se učí tančit, nebo o rivalitu mezi tanečníky. Ale světlušky mi nakonec napověděly, že je to vlastně jedno.