Silnější než já (1990)

Stylově natočený krimi-thriller jako za totáče. Policisté ještě pobíhají v zelených uniformách, ale naštěstí již bez soudruhů. A já říkám, že se povedlo. Celý film je odvyprávěn velmi věrohodně. Jeho jediným problémem, že tato filmová témata nejsou širokou veřejností vyhledávána. Nejlépe zahraná šikana v českých filmech, kam se hrabe trýznění Kyslíka. 75% Nahotinek požehnaně.

Sin City - město hříchu (2005)

Po 7mi letech jsem si dal reprízu, tentokrát v rodinněm kruhu. A výsledek? Předtím 4 hvězdy a teď opětovně 4 hvězdy. Avšak má žena mou spokojenost mírnila, cituji "nech si to puštěný, to vydržím, to je ale brutální, nech si to klidně puštěný...'. Závěrem bych tedy chtěl říct, je to výbornej brutální a netradiční snímek, ale nikoliv pro kojiící maminky. 80 procent.

Sousedé - Nový začátek (2017) (epizoda) odpad!

Gratuluju! Autoři společně s herci-neherci vytvořili dokonalou šablonu freak-show. Pod tohle se podepsat chce mít mamutí koule.

Stoupat jak dým (1978)

Tento kousek jsem viděl jen náhodou a v originále. Neznámý titul, neznámí herci, žádné očekávání. Přesto jsem smíchy rozbíjel pomyslné skleněné tabulky. Nejde o nikterak intelektuální zábavu, naopak, ten kdo si nikdy nezahulil, ten se zřejmě na "Up in SMoke" nenaladí. Humor na (ne)úrovni za 80%, který osloví většinu.

Svatby v Benátkách (2014) (seriál)

Dal jsem 2.5 dílu (!) jedním okem. Děti chytré jak rádio, přehrávané, debilně vyhrocené nebo rádoby vtipné scény, již 3x recyklovaní seriáloví herci a jako obvykle každej s každým. Proč ta nekonečná impotence?! Kdo tohle platí? Ale nutno říct, že jsem viděl ještě větší sračky, proto dávám překrásnou 1 hvězdu.

Svatojánský věneček (2015) (TV film)

Ty jo, začátek jsem rozkoukal s despektem, který vůči českým novodobým pohádkám mám a hle! Vedle učitele Trojana měla pohádka velmi dobré obsazení herců mezi nápadníky, kterým byly napsány skutečně vtipné texty. Já se chvíli musel zaposlouchat. Celkově je pohádka průměrná, hlavně kvůli špatnému zvuku a místy nestrozumitelnosti, ale nakonec dávám 3+1 za pozitivní vlaštovku mezi českými pohádkami.

Tahle země není pro starý (2007)

Výústění děje vystupuje z řady. Je jiné a záměrně se vyhýbá klišé stříleček, v nichž se hlavní hrdina ve stejné pozici, kdy před mafiány utíká s kufrem peněz, obvykle drží klasické lajny a po větších či menších peripetiích se na konci filmu ocitá s úmělým knírkem na palubě AirFrance a mizí směr tichomoří.... Pánové a dámy, jde to i jnak! Osobně mě dostal způsob natočení scény, kdy si to tam "ustlal" mezi futry, jakoby byl jen dalším v řadě. Výtečně ponurá atmosféra (až jsem si musel zvýšit jas a kontrast), kterou umocňovalo eso v rukávu - Javier Bardem, nejlepší filmový maniak s mikádem všech dob. Ocenil bych "jeho" postavičku v dalším filmu, nejlépe v hlavní roli. 85% Velmi slušná kadence od Coenů.

Tajemný let (2005)

Opravdu dobrá trindlerová zápletka, která mě bavila do 80.minuty. Pak to šlo jak přes kopírák - zcela nereálné vyvrcholení (ne moje), blbé rozhovory, dlouhé pohledy... 50%

Tenká červená linie (1998)

Kvíz: "Co se stane, když modrooký citlivý Američan, s duší nevojáka, je naverbován do první linie?" A) projde drezurou a s vymydleným mozkem, rambo stylem, zruší celou džungli se všemi zvířátky i Japonci. To vše na jedno nabití... B) romantickou formou konvertuje celou rotu k hinduismu, kromě dvou, kteří již kopou za jehovisty. To celé zakončeno chlapáckým objetím s parťáky a záběry na rodinu a vítajícího retrívra a před titulky mu ještě stihne rodina padlého kamaráda (bydlí ve vyprahé části Států) otevřít dveře a dozví se pravdu... C) převypráví svůj krutý příběh zádumčivou formou. Každou vystřelenou kulku probere se svým svědomím. Zn: Jen pro vnímavé, slzy vítány. ANO, "C" JE SPRÁVNĚ. A podle svého zaměření bude každý hodnotit - a tak tedy, milovníci Johna ("áčkaři") se místy nudí, "béčkaři" jsou šokováni závěrem a mě, jako "Céčkaře", oslovují nejednoznačnosti a kontrasty typu: dokonale useknutá noha vs pohled nevinného netopýra či perfektně reálné bojové scény vs vnitřní myšlenkové pochody jednotlivců (místy až příliš pro náročného diváka, za to si sobě dávám hvězdu dolů). 50:50 a přitom žádná blbost, naopak. Výborně dokreslující hudba. Make Love Not War 80%

Tma přichází (2014) (TV film)

Ano šokující a i dnes stále těžko uvěřitelné stejně jako pro ty co žili v sousedství a netušili, nebo nechtěli tušit. Chyběla mi však základní kostra dokumentu, vše byly jen střípky vyprávění s hrůznými záběry. O třídu emotivnějším a více vypovídajícím dokumentem byla několikahodinová Shoa/Holocaust postavená čistě na vyprávění přeživších. Nechápu jak mohli žít dál.