Gravitace (2013)

Konečně film, který mě po dlouhé době skutečně nadchnul. Jasně efekty jsou parádnický a na absolutní špičce dnešních možností. O to ale vždy nejde. Mě ohromila jedinečná atmosféra, vyrovnaný děj, ve kterým jsem se zbytečně neztrácel, a normální stopáž. Narážka na několika hodinové slátaniny Altas mraků a Avatar. A světe div, režisér mě neměl potřebu masírovat debilním patosem a americkým koncem štěstí. Jde to! Baťovských 99%, 1 procento dolů, že Sandra nenosila ve skafandru jinak povinné plíny :-)

Chvilka poezie (1968) (pořad)

Ojo joj. Nazval bych to zatměním Slunce - velké úsilí a výsledkem je NIC. Zde se cíl autorů pořadu minul s očekáváním socialistických pohlavárů. Navíc, v dětství jsem Nedělní chvilku poezie bral jako cílenou zdržovačku Alfréda Strejčka před milovaným Večerníčkem. Hodnocení? Nuže. Výraz: 0%, Recitace: 80%, Obsah: Nedokážu posoudit. Celkově: 10% .Umělci prominou.

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

S chutí jsem si dal po několika letech repete a opět jsem si celý film říkal, jestli je něco takového vůbec možné. Je zřejmé, že je scénář idealizován (jak jinak), přesto je základ fascinující, tento fakt pak samotnému filmu přidává několik slušných procent. Výborné obsazení, děj bez prostojů, vážnost i vtip. Parádních 85%

Interstate 60 (2002)

Pod rouškou kouzelného mužíka vtipně vymodelovaná pohádka s prvky schizofrenie, která se nebojí opřít o absurdity současné Ameriky. Navíc, už od první minuty víte, že vše dobře dopadne. Inteligentní oddychovka. 80%

Jak se budí princezny (1977)

Co rozhovor, to dialog. Co krok, to děj. Normální stopáž, míň je víc. Ne herci, ale páni herci. Žádné trapné pitvoření, šišlání a podlejzání divákovi - dětem (Troška). Legendární je souboj s medvědem a Krausovo "...když jsem byl malý měl jsem osypky a mohl jsem umřit..." nemůže nezanechat úsměv na líci žádnému dospělákovi. 85%

Jak se krade milión (1967)

Pro mě nadčasový a vpravdě neznámý snímek. Zkuste se vžít do role, kdy černotou získáte nemístně hodně peněz bez možnosti "legalizace". Jak moc si je vlastně "užijete" a co to s vámi udělá? Dobře, nejedná se o film ze zlatého fondu ČS kinematografie, ale musím upřímně říct, že jsem se bavil. 70% Ruda byl skvělej.

Já, Olga Hepnarová (2016)

Nic pro diváka Kameňáka. Dnes vážněji. Notoricky známej připad, víte proč, co i jak to dopadne. A zřejme i pro tu senzachtivost finální oprátky, co si budeme diváku nalhávat, se spousta lidi podívá. A proto říkám, tohle byla díky okolnostem pro tvůrce zatraceně těžká volba. A jak to v mých očích dopadlo? Naprosto excelentně a vysoko nad standardy současného českého filmu. Volba ČB formátu, neznámých herců a výtečných artových záběrů dokonale navodí pocit 60.let - pusťte film neznalému a vsadím se, že nepozná rok natočení 2010+. Dialogy, které v jiných filmech obvykle divákovi jednoduše popisují názory zůçastněných, tady nedostáváte na stříbrném podnose. Jsou často vedené jen pohledy a výborně tak zapojují představivost diváka, v tomto ohledu je fantastiky vykreslená rodina Olgy. O to víc víc pak v kontrastu šokují vyjádření šílené Olgy. Olga, zahráno dokonale a sugestivně až fuj. Finále? Lepší než jsem čekal, oprátka byla, ale do hry bylo vloženo pár dobrých otazníků, že by se jeden zas zamyslel. 85%. Tleskám. Zcela výstižnej komentář napsal Tosim.

Jojo (1982) (seriál)

Výborné. Jako dítě jsem to měl rád. Krátké úderné příběhy s bezva triky a s kultovním hlasem Aťky Janouškové. Dnes, můj tří letý syn zkoukne několik dílů najednou a reaguje s úsměvem. To je pro mě znamením, že to byla dobře odvedená práce. 70%

Kancelář Blaník (2014) (seriál)

Krásné hlášky, za které by se nemusel stydět ani Horník (není divu že mu byl věnován jeden z dílů). Někdo možná vytkne kameru (jako v The Office) nebo podobné schéma každého dílu, ale to je ve své vedlejší. Důležité je, že každá podstatná kauza a postava toho našeho českého rybníčku dostala unikátní prostor a Tonda Blaník je po zásluze vytesá do internetové historie. Dosud jsme jen jen supěli u zpráv a novin, teď se navíc zasmějeme. Za mě zatím nejlepšímy díly byly Růžička a syn, Jaňule a Peťule, Motorkařská amnestie. Ojedinělý projekt. Za mě zasloužených 90%, https://www.stream.cz/porady/blanik

Kancl (2014) (seriál)

Jak jsem byl, jako správnej Čech, skeptickej tak jsem velmi mile překvapenej. Václav Kopta je výtečnej, nepřerává, krásně nastavuje rytmus až se divím jak je tohle možné zahrát - nebejt trapnej, když máte bejt trapnej ;-) Jak se na konci 6.diílu sám sebe rozbrečel byla nejhezčí scéna v čs.sitcomu poslední doby. Ostatní herci nevystupují z řady, což je v pořádku. I přes okopírovanej scénář dávám 85%. Dobrá práce! Parádní recenzi napsal Gudaulin.