Revival (2013)

Hezkej a v podstatě předvídatelnej mezilidskej příběh, kterej se nežene za senzací. Líbilo se mi to, ikdyž dvojka Heřmánek-Polívka podle mě nezapadla. Nemohla. Dyť si žádnýho z nich nedokážu představi hrát ani na triangl, natož v rockové kapele...Přidávám jednu hvězdu navíc, v českých poměrech nadprůměrný snímek. 70%

Nezkrotná Angelika (1967)

Co nezkrotná, ale šílená Angelika! Z mého pohledu by snímek měl být zařazen mezi mysteriózní, protože to co se té dámě honí hlavou a jak jedná - nejdřív je chytrá jak péro od gauče a pak naivní, je pro mě jednoduše záhadou. Si myslím, že ve skutečnosti by ke konci 1.dílu už byla 3x mrtvá. Avšak pokud odpojím selskej rozum, pak dávám pěkných 55% za tu romantiku a vlastně i za nostalgii k VHS a všem videopůjčovnám - RIP.

Kancl (2014) (seriál)

Jak jsem byl, jako správnej Čech, skeptickej tak jsem velmi mile překvapenej. Václav Kopta je výtečnej, nepřerává, krásně nastavuje rytmus až se divím jak je tohle možné zahrát - nebejt trapnej, když máte bejt trapnej ;-) Jak se na konci 6.diílu sám sebe rozbrečel byla nejhezčí scéna v čs.sitcomu poslední doby. Ostatní herci nevystupují z řady, což je v pořádku. I přes okopírovanej scénář dávám 85%. Dobrá práce! Parádní recenzi napsal Gudaulin.

Mercury (1998)

Velice dobrý námět, k tomu napínavý začátek. Jednoduše slibné. A? Nastal však průměrný průběh postavený čistě na účinkování B.W., zakončení podle abecedy "S klišé na věčné časy". Film snad jen pro Willisovi nekritické fanoušky. 30% a ztráta času.

Ecce ach maco (2009)

Z mého subjektivního pohledu velmi zábavné. Z mého objektivního pohledu :-) pak velmi dobře propracované. Škoda že to na ČT tak nějak zapadlo a snímek je veskrze neznámý. Jedná z pěkných vzpomínek na Martina Trdlu. Bravo, 90% https://www.youtube.com/watch?v=2cUVYQRmZiU

Volejte věštce (2008) (pořad) odpad!

Věštkyně: "Haló haló, kdo volá?", Volající: "Dobrý den, tady Jarmila narozena 29.března 1951 a mám problém se spodkem", Věštkyně zkušeně uchopí tarotové karty a míchá a míchá a míchá... "Jarmilo, jste tam? Už to vidím"....následuje upřený pohled do kamery... "Karty mi tu říkají, že jste narozena ve znamení Berana" ...přichází další mohutné zamíchání až slabší povahy u obrazovek odpadávají... "A je to. Kárový spodek ukazje na zdravotní problémy v nižších partiích"...BINGO!... "Jarmilo, doporučuji Vám, nakrájejte tvaroh s cibulí a přiložte si ho na čelo...uvolní Vám to čakry...". Pobavilo? My se doma potrhali smíchy neb tohle atakovalo nejlepší léta České sody. Než-li procenty či hvězdičkami bych Volejte věštce mile rád ohodnotil odnětím svobody.

Jak se budí princezny (1977)

Co rozhovor, to dialog. Co krok, to děj. Normální stopáž, míň je víc. Ne herci, ale páni herci. Žádné trapné pitvoření, šišlání a podlejzání divákovi - dětem (Troška). Legendární je souboj s medvědem a Krausovo "...když jsem byl malý měl jsem osypky a mohl jsem umřit..." nemůže nezanechat úsměv na líci žádnému dospělákovi. 85%

Město (2010)

Střih, kamera a náboj akčních scén je naprostá paráda. Na pořádnej scénář pak už nezbyly peníze. Zcela bezduchej, nereálnej, předvídatelnej a nikam nevedoucí děj. Hádanka. Jaká je pravděpodobnost, že když v zahradnictví zakopete uloupených 3.5 milionu dolarů, že to druhej den najde jedna konkrétní osoba (vaše milovaná)? Oči v sloup, 30%.

Nástrahy velkoměsta (1984)

Benchmark italských komedií. Nenáročná komedie pro nenáročného diváka, 80%

Neviditelní (2014) (seriál)

No a je to, kromě 3 dílů jsem viděl všechny. Z prvního dílu jsem byl nadšenej, měl nadhled, vtip, zápletku i narážky na naší dobu. Zasloužené 4 hvězdy a já se těšíl na další. S následujícími díly však bylo víc a víc patrné, že autoři vystříleli střelný prach právě na prvním dílu. Zbytek padal rapidně do průměru TV tvorby jakoby autoři nevěděli co s nápadem dál. Poslední díl byl ukázkovým hřebíčkem do rakve. V jednom záběru přijde jedna z "jezyn" k bossovi, zamrká očičkama a v druhém záběru už jsou spolu forever a navíc dostane tu nejvyšší funkci ve vodnické radě. Cože?! Proč?! Neurovnaný maglajz jen aby bylo nějaké-jakékoliv zakončení. Propojení dějů a vysvětlení otazníků prostě dohromady neazafungovalo. Utopených 80%, za mě vylovených sotva 35%,