Bláznovství (2008)

Svěží vítr mezi přihlouplými americkými scénáři. NY je pro většinu z nás bájným místem, kde mladí, staří jistě naplno vychutnávají všechny možnosti života. Jak tomu je ve skutečnost? Bez fetu to jde z těžka...Já jsem se bavil. 80%

Silnější než já (1990)

Stylově natočený krimi-thriller jako za totáče. Policisté ještě pobíhají v zelených uniformách, ale naštěstí již bez soudruhů. A já říkám, že se povedlo. Celý film je odvyprávěn velmi věrohodně. Jeho jediným problémem, že tato filmová témata nejsou širokou veřejností vyhledávána. Nejlépe zahraná šikana v českých filmech, kam se hrabe trýznění Kyslíka. 75% Nahotinek požehnaně.

Mein kroj (2011) (TV film)

Stějně jako Martin jsem českolipským rodákem, což je možná i jeden z důvodů, proč jsem z tohoto NEPOLITICKÉHO dokumentu nadšený. Nadsázka, historie a hlavně konečně další dokument ČT na citlivé téma k zamyšlení. Pokud jste pozorně sledovali, autor nestřílel jen do Sudetoněmeckého landsmanšaftu, ale i do nás Čechů, Českolipanů, a naší kultury či spíše nekultury v porovnání s Němci, kteří i v dalších pokoleních na úrovni oslavují místa svých kořenů. Neskutečná odvaha se školní němčinou vést dialogy s mluvčím SL a jistou trapností pobíhat s blinkry mezi skutečnými kroji. 80%

Mazaný Filip (2003)

Jsem překvapen relativně nízkým hodnocením, protože já se pokaždé náramně bavím. Výtečná parodie postavená na slovních hříčkách a suchých bonmotech, u kterých (asi) více než u jiných záleží na vkusu. Je to jiné, ale je to výborné. A já říkám, že má potenciál nad 75%. Pokud vás napoprvé nechytne u srdce, dejte Marlowovi čas a nebraňte se repete. Mých objektivních (jak jinak) 80%. Pěkná recenze od Blue.Shark.

Aljaška v plamenech (1994)

Jako obvykle se Steven úpěnlivě snaží nevyhnout žádnému z filmových klišé akčních "B" filmů. V tomto ohledu je dokonalý a jistě si najde svého fanouška. Jenže já zvedám oči v sloup, taky jako obvykle. Jedinou hvězdičku dávám Nově, která na zlého velitele speciální likvidační jednotky, obsadila dabéra Otu Jiráka a já se celou dobu těšil kdy se objeví i Císler s Jů. Za tuto vložku dávám 15%. Na můj vkus málo zlomených tág... :-)

Pelíšky (1999)

I po několika letech musím uznat, že na mě Pelíšky opět zapůsobily a to je pro mě znamením. Ano, jedná se jeden z nejleších českých filmů, možná nejlepší. 95% Legendární záležitost.

Bílé Vánoce (1954)

Muzikál s cukrkandlovým příběhem o vysloužilých vojácích-umělcích, kteří vzdávají hold svému generálovi ve výslužbě grandiózním představením - show se všemi hvězdami z Broadwaye... řekněte, to musí Amerika milovat. Doporučuji spíše starší generaci, ti mladší ať raději přepnou na JAG. Zcela mimo můj vkus, ale nehaním, českou klasiku Američan zřejmě také neocení.

Persepolis (2007)

Silný příběh člověka semletého irácko-iránskou válkou, střetem se západním životem, iránskou revolucí, a následně náboženským fanatismem. Brilantně povedená animace, a nemyslím tím styl od Disneye, která v černobílém podání přiblížuje vtipné i kruté vzpomínky tak, že jste rádi, že autorka volila animovanou formu. Číslo 1 v žebříčku francouzských filmů. Ja dávám 90% za jedinečnost. Vše podstatné vytlačil Radek99.

Pařba v Bangkoku (2011)

Oficiální text distributora zní: "Co se stane ve Vegas, sice může zůstat ve Vegas, ale co se stane v Bangkoku, si nedokážete ani představit.". Nevím jak vy, ale ja zas viděl první díl. Ne děkuji. Tohle si nedovolí ani v sitcomu o 200 dílech. 40%

Em a On (2011)

"Em a On" je nevídaná hovadina s nulovým prvkem dokumentu. Ty dva se pořád něčemu smějou, pijou v přímým přenosu, nemaj zábrany a neváží si sami sebe. A ty vulgarity! Otřesné. Snad jen prdění chybělo....ODPAD ; "Em a On" to je bomba úlet dvou sympaťáků! Zapomeňte na hýčkání diváka, tohle je vostrá jízda z litvínovskýho panelovýho "slumu". Prd*l a recese ze všeho a ze všech. Nikdo není ušetřen, ani Em s Onem. Kluci, já chci vidět druhej díl! A veřím, že pod stromečkem najdu DVD kde budou i z cenzurovaný záběry!!! 5STARS ==> Obě hodnocení jsou v podstatě pravdivá, hlavně ty dva pipula neberte příliš vážně ;-) Howgh.