Tajemství mumie (2010)

Čekal jsem úplně něco jiného, než jsem původně čekal. A to byla asi ta chyba, která mně ovlivnila při hodnocení. Můj dojem z tohoto filmu je rozpačitý. Francouzské filmy Vám buď sednou nebo naopak. A tohle je pro mně bohužel druhý případ. Už od prvních minut jsem se u tohoto filmu nudil. Stále jsem ale čekal na nějaké oživení, bohužel jsem se ničeho takového nedočkal. Film možná má své ambice, možná zaujme některého diváka, nicméně mně příliš neohromil. Podle mně, se tvůrci snažili až příliš a ne vždy se toto úsilí musí vyplatit. Tady to platí dvojnásob. Někdy je prostě lepší méně než více. Snad to vyjde příště. Pro mně v tuto chvíli zklamání a jedno teď vím na 100%. Znovu si tento film nepustím.

Černá labuť (2010)

Dnes jsem měl možnost shlédnout tento snímek. Přítelkyně z toho byla očividně více nadšenější než já. Tudíž by tomuto filmu dala o 1* více. Já to vidím pouze na 4*. Než se dostanu k samotnému hodnocení, chtěl bych zmínit jen to, že ačkoli má tento film velký potenciál, není tento snímek pro každého diváka. A to byl jeden z důvodů, proč dávám toto hodnocení, neboť je dle mého názoru pouze na jedno podívání. (z mužského pohledu). K samotnému filmu: film vypráví příběh baletky Niny, která touží po vysněné dvojroli labutí královny v baletu Labutí jezero. Snímek je spíše pojat jako halucinační psychologický thriller, který si hraje z podvědomím lidské psychiky. Nina jako taková je výborná tanečnice, nicméně režisér hry /vincent cassel/ jí neustále vyčítá, že neumí přesvědčivě ztvárnit roli černé labutě. Nutí ji aby se více uvolnila a objevila v sobě svou temnou stránku. Díky jejím halucinacím, u kterých místy nebudete vědět co je realita a co její představivost, nakonec objeví své temné já, ale za jakou cenu? Díky této vysněné roli, hodlá obětovat i to nejcennější a to svůj život. Chtěl bych vyzdvihnout herecký výkon Natalie Portmann. Zahrála to opravdu fantasticky. Ačkoli se děj točí kolem baletu, ti kteří balet nemají rádi, se nemusí bát. Věřím, že tyto scény přežijí a budou si spíše užívat příběhovou část, místy až s hororovým nádechem.

Duke Nukem (2010) odpad!

Pokud se i tohle to objeví na CSFD a má se to hodnotit, tak nemůžu napsat nic jiného než naprostý odpad. Ačkoli jsem byl fanouškem této hry v době své slávy, tohle mně přijde jako chabý pokus o vzkříšení. Kdyby to bylo delší, možná bych dal větší hodnocení, ale tohle mně přišlo jako naprostá slátanina. Už nikdy více

Wall Street: Peníze nikdy nespí (2010)

Stejně jako první díl i tento má své kouzlo. Je zde vše co si člověk může od tohoto žánru přát. Chamtivost, výhra, falešná hra, zklamání, bohatství, chudoba, loajálnost, prohra i smrt. Stejně jako první díl, i tento zaujme. Dá se říct, že je to volné pokračování. I když je to zcela jiný příběh, jisté návaznosti zde však najdeme. Uvidíme, staré dobré herce, i když jen dějem prolítnou. I tak je to ale příjemná nostalgie a vzpomínka na první díl. Tento díl se točí kolem celosvětové finanční krize, kterou jsme mohli v nedávné minulosti zaznamenat. Jsou zde použity spousty cizích slov, které se používají pouze v bankovnictví, nicméně není to na obtíž. Ačkoli se může stát, že některým pojmům nebudete rozumět, film Vás přesto navede tím správným směrem a vy posléze pochopíte všechny detaily. Protože detaily hrají v tomto filmu výraznou roli. Právě zmiňovaná skládačka z detailů, která se objeví na konci filmu Vás donutí zapřemýšlet nad celým snímkem tak jak to tvůrci zamýšleli. Pro mně výborný film, který stojí za to vidět.

Černá smrt (2010)

Asi jsme čekal daleko více, než se mně dostalo. V celku zajímavý snímek, kterému však k dokonalosti nebo aspoň k průměrnosti chyběla ta pomyslná jiskra. Film to není špatný. Jak už tady bylo párkrát napsáno, je to takové modernější kladivo na čarodějnice. Opět zde máme křesťany a pohany. Dva tábory, které nikdy nemohli býti vedle sebe. Skupina pověřená samotným biskupem má za úkol zlikvidovat jednu vesnici, kde žije údajná čarodějnice, který má styky s podsvětím. Tato skupina se vydá na dalekou cestu, která je plná nástrah a nebezpečí. Takhle mně to znělo báječně. Hodně jsem se na tento film těšil. O to více jsme byl zklamán, samotným pojetím a zpracováním. Nevyužitá šance v podobě nápaditého námětu byla promarněna. To že ve filmu je jediná bitva, by mně ani tak nevadilo. Co se mně osobně týče, měl jsem problémy s příliš dlouhými scénami, kde se aktéři hádali zda je či není bůh. Tyto scény mně doslova ubíjeli a dle mého názoru se to dalo natočit daleko lépe ve svižnějším tempu. Škoda, historických filmů se v dnešní době příliš netočí a pokud ano, tak zase nestojí za uznání. A to je bohužel i tento film, který když shlédnete, za chvíli zapomenete.

Fighter (2010)

Nejdříve se zmíním o mém hodnocení. Ze začátku jsem chtěl dát jen 3*, ale nakonec jsem 1* přidal. A to hned z několika důvodů. Filmy s Markem Walhbergem se mně líbí. Zvláště pokud se jedná o zpracování filmu, založeném na skutečných událostech. Opět oblast sportu a stejně jako Nepřemožitelný i tento má své kouzlo. Filmů o boxu byla natočena celá řada. Ne všechny byly ale povedené, co se týče věrohodnosti soubojů a jejich zpracováním. Zde je to trochu jiné. Na začátku filmu, zde máme skutečné záběry zápasu boxu, které jsou vzpomínkou jeho bratra, který se proslavil slavným boxerským duelem. A tady to vlastně také začíná. Protože převážná většina filmu se točila kolem Christiana Bale, který hraje právě bratra Marka Walhberga. Příběh boxera, který skončil na drogách a naprosto se přestal ovládat. Zde bych opravdu chtěl vyzdvihnout herecký výkon CH. Bale. Je to až neuvěřitelné, co z tohoto nadaného herce se dokáže dostat a jeho závislost jsem mu opravdu věřil. Klobouk dolů. No a pak tu máme neméně atraktivního a nadaného Marka Walhberga. Jeho postava je tak trochu ve stínu právě zmiňovaného CH. Bale, ale i tak zde podal strhující herecké podání. Hraje zde nadaného boxera, který pod vedením matky a nespolehlivého bratra prohrává zápasy a postupně ztrácí sebedůvěru. Po události, kdy je bratr zatčen, se Mark domluví na novém managmentu. Začíná se mu dařit, až to dopracuje k boji o titul mistra světa. Po návratu bratra z vězení začínají opět menší dohady, nakonec ho Mark vezme zpátky a Ch. Bale začne bratra trénovat na životní zápas. Tu jednu hvězdu jsem přidal hlavně kvůli hereckým výkonům obou zmiňovaných. A také na působící příběh jednoho z nejlepších boxerů světa.

Rychlejší (2010)

Filmy s Dwaynem "Rock" Johnsonem jsou buď dobré a mají šťávu, nebo se na to nedá koukat. Tady volím první variantu. Sice je to béčkový snímek, ale já se u toho překvapivě bavil. Někdo může namítat, že Rock neumí hrát, mně nějak nevadí a většina filmů s ním, se mně líbí. Děj v tomto filmu jsme mohli již několikrát vidět. Nejvíce se Vám ale vybaví Kill Bill. Tak o co vlastně jde? Dwayne Johnson spolu se svým bratrem a kamarády přepadnou banku. Dlouho si však peníze neužijí. Někdo je práskl a jiná zlodějská banda je okradla všechny zabili. Dwayne jako jediný zázrakem přežil. Byl odsouzen za vraždu bratra, kterou nespáchal. Po 10 letech pobytu ve vězení, se mu dostane do rukou seznam jmen, kteří jej přepadli. Jméno po jménu ze seznamu Dwayne objíždí a koná spravedlnost. V patách mu jsou detektivové, kteří ještě zásadně zahýbou dějem. Na stopě mu je také nájemný vrah, který má za úkol jediné. Zastavit Rocka dříve, než dojde na konec seznamu. A tady je kámen úrazu. Postava nájemného vraha je podle mého ve filmu zbytečná, nebo špatně napsaná. Do filmu nezapadl a jen kazil už tak nepříliš povedený děj. Ve filmu je pár nejasností, které jsem nepochopil. Přes všechny výtky, které zde zazněli, musím přiznat, že jsem se i tak u filmu nenudil. Přemýšlel jsem nad hodnocením. 3* je tak akorát.

Agora (2009)

Jak jsem již několikrát předtím psal, historické filmy mám velice rád a proto jsem se i na tento těšil. Trochu jsme byl však zklamán co se týče bitev, o to více to bylo nahrazeno poutavým příběhem, který mně nenudil. Jak to tedy jen shrnout? Opět tady máme film s náboženským problémem. Na jedné straně pohani, na té druhé křesťani. Jak je to již v historii zvykem, opět za veškeré problémy může náboženství. Pohani a křesťani se neshodnou a začne mezi nimi válka. Křesťani se snaží dobýt město Alexandrii a zničit vše co jim přijde do cesty. V tomto městě žije i známá astroložka a filozofka Hypatia, která se za každou cenu snaží zachránit vše z knihovny, kde se nalézají veškerá moudra jejich předků. V době nepokojů se stále snaží učit své studenty vědu, aby nevnímali nepokoje, které jsou na každém rohu města. Bohužel křesťani jsou stále více silnější a město ovládnou. Jak to dopadne si budete muset zjistit sami. Co se mně na tomto filmu líbilo byla chytlavost děje. Krásně zpracovaný, bez zbytečných kliček, s dobrým příběhem, který Vás prostě nutí přemýšlet. Kdo však čekal nějaké větší bitvy jako já, toho příliš nepotěším. Je tam sice pár scén, ale ty nestojí ani za zmínku. Rachel Weisz mám rád, filmy s ní mně většinou baví a tady jsem s ní neměl sebemenší problém. Pro mně trochu překvapení ( příjemné) a já tento film doporučuji.

Jíst, meditovat, milovat (2010)

Julie Roberts je jistě skvělá herečka. Však ji také patří místo mezi těmi nejvíce vydělávajícími. To ale neznamená, že filmy s ní budou vždycky perfektní. A to je i tento případ. Když jsem viděl ukázky na tento film, myslel jsem si, že to bude docela zábava. Bohužel jsem zjistil, že scény z ukázek jsou to nejlepší z celého filmu. Film není až tak špatný, zřejmě se bude líbit více ženám, mně to příliš nenadchlo. Ačkoliv jsem se dokázal vžít do její role a některé její sny jsem byl schopen pochopit, snímek dle mého názoru nedokázal využít tento skrytý potenciál a nabídnout divákovi víc, než jen ženu, která hledá sebe sama. Už jen samotný název filmu Vám hodně napoví. Julia Roberts má již 8 let vztah se svým manželem. Jenže pořád není šťastná. To co bylo pro ní samozřejmostí se teď jeví jako banalita a ona si chce prostě více užívat. Rozvede se a začne cestovat. Nejprve se rozhodne odjet do Itálie. To jest první slovo z názvu filmu. Jíst. Kde se vaří nejlépe a kde si člověk vychutná požitek z jídla? No přeci v Itálii. Pak tady máme slovo meditovat. Po Itálii odjíždí do Indie, najít svého Guru. No a nakonec zbývá slovo milovat. Zde to vlastně celé začalo. Na Bali. Zde najde svou lásku. Snímek má své klady i zápory. Mně to na průměrné hodnocení nestačí. Chybí tam malý kousek něčeho, co by mně udrželo napnutého do konce. Malá jiskra něčeho působivějšího, než jen její vzpomínky na minulost. Každopádně za shlédnutí to asi stojí. Ale jak jsme psal výše, ocení to především ženy.

Ozbrojení a nebezpeční (2009)

Nenápadný film, který Vás může mile překvapit, mně ovšem příliš nepřesvědčil. Ačkoli je děj filmu od začátku zcela předvídatelný, jsou zde momenty, které Vás dokážou zvednout ze židle. Na druhou stranu jsou tady také momenty, u kterých budete jen nevěřícně kroutit hlavou, jak tohle mohlo někoho napadnout. Film asi nebude hitem, ale věřím, že si svou základnu fanoušků najde. Pro mně to byl pouze průměrný film, který byl slabý natolik, aby mně něčím uchvátil.