Marketa Lazarová (1967)

Tento film ma neskonale fascinuje, naprosto a oddane ho milujem... Prajem si vidieť ho v kine! Strhujúci a podmanivý obrazový zážitok. Romantickosť a mýtickosť Stredoveku nahrádza v tomto filme surovosť a krutosť, ktorá pôsobí svojou všednosťou naozaj hrozivo. Fotograficky komponovaný obraz zdôrazňuje do extrémov psychológiu postáv a spôsobuje ešte väčšmi spirituálnu auru tohto diela. Taký dojem autentickosti som nemal ani pri mnohých dokumentoch. Krásne lyrické rozprávanie a ojedinelá predstava o ľudskom bytí. Mnohovrstevný dej a brilantní herci v top forme ... no čo viac dodať ... Genialita

V zajetí démonů (2013)

Ten retro nádych poteší snáď každého fanúšika klasickej duchariny a kultových počinov zo 70. rokov, nehovoriac o tom, že značne podtrhuje atmosféru. Strašidlá sú strašidelné a tvorcovia pochopili, že celková atmosféra a nie primitívne lakačky nám spôsobujú zimomriavky. Sympatické herecké obsadenie a jednoduchý dej, v ktorom sa nik nestratí tomuto filmu a celkovo tomuto žánru svedčia.

Ona (2013)

Ťažko mi je na srdci keď vidím ako tie klišé odrhovačky typu Špinavý trik a 12 rokov otrokom zbierajú ceny... Tento film dokáže tlmočiť svoje posolstvo, vyvolať osobnú túžbu a zapnúť divákovi mozgové závity ale aj prebudiť veľkú dávku empatie. Chápem, niekomu môže prekážať pomalé tempo a komorný charakter ale pozorovať herecký výkon Joaquina Phoenixa, to ako brilantne stelesňuje postavu Theodora je dostatočnou kompenzáciou. Môj úžas však neplynie len zo spomínaného hereckého výkonu ale aj z veľmi trefne zasadenej témy. Svoju víziu budúcnosti podal Spike Jonez veľmi šikovne a to cez emócie... A to výtvarné spracovanie!!! Takýchto filmov, ktoré sa pohrávajú s pestrou škálou emócií diváka, rozprávajú za indivíduá a nie inštitúcie si želám na scéne viac.

Dědictví (2013) (seriál) odpad!

Exemplárny príklad toho ako si slovenské televízie vážia svojich divákov. Kŕmiť ľudí takýmito hovnami znamená zúfalstvo najvyššieho stupňa.... A ešte k tomu na to niekto vynaložil aj energiu, aj financie a to je už úplne na nepochopenie.

Zmizení (2013)

Kvalitne dávkované napätie, ponurá a temná atmosféra. Skvele napísané postavy s adekvátnym obsadením. Páči sa mi dôraz na psychológiu postáv, ktorý vzhľadom na dĺžku udržiaval moju pozornosť. No tie dávky napätia vo mne vyburcovali aj očakávania na zakončenie, z ktorého by som sa vyložene posral. Ku koncu mi to až príliš pripomínalo Zodiac, ale to nevadí... podobných záležitostí by mohlo byť viac.

Zrcadla (2008)

Nie je zrovna klenotom tohoto žánru ale keby prišil Mirrors o trocha skôr myslím, že ohlas by bol pozitívnejší, keď uvážim, že atmosférasa dala zo začiatku krájať sem tam mi to trochu pripomenula silent hill ale oproti Nenávisti som spokojnejší...

Resident Evil: Afterlife (2010)

Absolutne mimo len dobre, že po štvrtýkrát som od toho už nič nečakal. To videoherné spracovanie tam viac škodí ako prospieva. Keby aspoň malý náznak originality... to čo nebolo okopčené z Matrixu a Ostrova tak bolo z hry resident evil 5. CAPCOM sa už musí chytať za hlavu... Ani po vizualnej stranke nic co by sme este nevideli, dobre že na Millu Jovovich sa dá pozerať stále.

Zelená zóna (2010)

Myslím, že Greengrass si to dosť ulahčil tým, že hlavná postava už od začiatku pôsobí veľmi zodpovedne potom skor už len morálne zodpovedne, s jasnou kritikou vlady Busha zmyslom vojny v Iraku a stopercentou dynamikou to na mna posobi tak, že vytvára minimálny priestor pre diváka, ktorý má len sledovať naozaj vydarené akčné scený a veľké odhalenie, ktoré nakoniec nie je až také veľké. Po zhliadnutí filmu moje veľké nadšenie rýchlym tempom upadlo.

Živí mrtví (2010) (seriál)

Walking Dead je pre mňa prekvapením. Hňeď pilotný diel ukázal, že nás nechce ohúriť len dynamikou a rachotom. Na prvé scény som sa pozeral dost nedoverčivo, hlavne na scénu, kedy sa hlavná postava prebudí v nemocnici sám - ihneď som si spomenul na 28 dni potom ale nakoniec ma presvedčil že si dláždi vlastnú cestu týmto žánrom a to až na vrcholné priečky. Nadchlo ma aký silný emočný a psychologický charakter postupne pilotný diel nadobúdal a ku konečnému nadšeniu určite prispeli aj geniálne masky a zatiaľ absencia stupidnych a nelogickych situacii. Druhá epizóda ma potešila aj tou štipkou čierneho humoru. Skvelá komiksova adaptácia s veľkým potenciálom.

Megapiraňa (2010) (TV film)

Tento film sa mi naozaj dostáva čoraz viac pod kožu. Ešte som skutočne nevidel tak otrasný strih, prehnane konštruktívnu kameru a o hereckých výkonoch a celkovom námete autora ani nehovorím. Všetky tie nelogické situácie a nakoniec aj nepochopitelna radost zo zabitia Najvačšej z mega piraní, ked v mori im pri zadkoch plava dalsich tisic tucnych oblud. Som skutočne rád, že také otrasné prevedenie a všetky tie iracionalne situácie a chyby v strihu vychyluju tento film z drahy klasickych pirani, zralokov, krokodylov a podobne. Niektoré zábery som si musel púšťať stále dookola pričom som sa bavil viac a viac. Geniálne zábavne.