J R C Pecuchet

amatérský filmový historik

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 30.3.2013  16:27
    105% alibi (1959)

Na svou dobu velmi dobrý film.

• 2.9.2011  16:48
    13. revír (1946)

Na svou dobu velmi povedená detektivka. Film je velmi dobře obsazen a po celou dobu příběhu je v divákovi udržována hladina napětí. Martin Frič byl prostě PAN režisér !!!

• 25.12.2010  12:04

Troufám si říct, že jde o nejlepší film Oldřicha Lipského vůbec ! Naprosto úžasná hudba Luboše Fišera !!! Dávám 5 hvězdiček. "Mám ji zprznit hned nebo až potom pane ? " :-)))

• 14.11.2010  13:47

Povídkový film v hlavní roli s Libuší Švormovou, které sekunduje Jiří Vala. Film nevystupuje z průměru, nicméně za pozornost stojí herecké výkony některých herců jako je Josef Langmiler, Vladimír Menšík, Zdeněk Kryzánek nebo Josef Hlinomaz.

• 23.10.2010  17:40

Průměrná česká detektivka obsazená vynikajícími herci. V paměti mi utkvěl Jaroslav Vojta jako hluchoněmí děda, který umí odezírat z úst a Václav Lohniský jako číšník v kostýmu pozorující okolí triedrem. Výborné hlášky Hőgera a Beka !!!

• 14.10.2011  10:58
    Alois Nebel (2011)

Velmi zajímavým způsobem zpracované téma. Troufám si tvrdit, že kdyby tvůrci zůstali jen u hraného filmu (bez animace rotoskopií), tento film by nevzbudil takový zájem a očekávání. Otázka, proč je film prezentován jako animovaný by mohla být zodpovězena tím, že celý příběh vychází z komixu. Osobně se domnívám, že film může bez jakéhokoliv handicapu soutěžit o OSCARA v kategorii "Nejlepší cizojazyčný snímek ".

• 1.2.2011  09:30

Jiří Lábus je v tomto filmu naprosto geniální ! ŠMIDLIKY, ŠMIDLIKY !!!

• 26.7.2010  18:41
    Arabela (TV seriál) (1980)

Nejlepší seriál mého dětství. Skvěle napsaný scénář, vynikající herecké obsazení a nepostradatelný humor pana Macourka a Vorlíčka. Samozřejmě na tu dobu vynikající triky pana Novotného a pana Hejzlara. A v neposlední řadě absolutně nakažlivá hudba pana Luboše Fišera. Děkuji moc pane Vorlíčku !!!

• 27.7.2010  10:09

Tohle pokračování nemělo vůbec vzniknout. Je to velice slabý odvar původního seriálu. Bohužel to nezachraňuje ani herecké obsazení a navíc Janu Nagyovou vystřídala Miroslava Šafránková, kterou tvůrci dějově " odstavili " na vedlejší kolej. Pokud si dobře pamatuji, tak si Arabela ani Rumburak za celých 26 dílů ani neotočili prstenem.

• 19.1.2012  10:45
    Audience (TV film) (1990)

Tak jak hry Václava Havla zrovna nemusím, tahle se vyloženě povedla. A to nemluvím o hereckém obsazení. Pavel Landovský je prostě vynikající a Josef Abrhám mu bezvadně přihrává, hlavně gesty.

• 25.12.2010  13:48

Veselá hudební komedie pro děti, na které jsem vyrůstal. Vždy mne fascinovaly na tu dobu úžasné triky kameramana Vladimíra Novotného. Co všechno se dá vytvořit pomocí perspektivního triku a "nedokonalosti " kamery se můžete přesvědčit samy. Pro Jaroslava Uhlíře to byl debut jako skladatele filmové hudby.

• 5.9.2011  10:31

Herecký koncert pánů Sováka, Brodského a Suchařípy v režii Jana Hřebejka. Ikdyž má dílko pouze TV formát a krátkou stopáž, nic mu neubírá na kvalitě.

• 10.3.2012  14:37
    Bohouš (TV film) (1968)

Naprosto geniální mikrokomedie !!!

• 3.9.2011  12:33

Na objednávku UV KSČ natočený film. Tvůrci dostali příkaz natočit tuto, podle Vitěslava Jandáka "komunistickou pohádku" aby byl schválen již hotový scénář filmu "Což takhle dát si špenát" z roku 1977. Takže tvůrci neměli mnoho možností, jak se natáčení vyhnout. Ikdyž je film plný ideologie a navíc se v něm ukazuje fakt, že zkorumpovat se dají jen lidé, kteří nejsou v KSČ, paradoxně jej částěčně zachraňuje skvělé herecké obsazení. Jen u Vladimíra Menšíka nejsem zvyklý na to, že představoval nezkorumpovatelné komunistické funkcionáře. Co se týče komediálního talentu Ivy Janžurové v kontrastu s rolí, kterou v tomto filmu ztvárnila, je mi trošku smutno u srdce. Ale doba byla zlá, vždyť vrcholilo období normalizace. Jedinou ryze pozitivní složku tohoto filmu tvoří hudba Karla Svobody.

• 30.6.2011  11:49
    Božská Ema (1979)

Naprosto jedinečné dílo, které se zcela právem řadí do zlaté kolekce Československé kinematografie !!! Když uvážíte v jaké době tento film vznikal, je to malý zázrak, že byl vůbec natočen. Obzvlášť pro jeho vlastenecké postoje hlavních hrdinů.

• 29.7.2012  22:50
    Brouk v hlavě (TV film) (2002)

Výborná televizní inscenace s Viktorem Preissem v hlavní roli. Hereckých kvalit, starší černobílé verze z roku 1970 však nedosahuje, viz komentář Golfista.

• 29.7.2012  22:56
    Brouk v hlavě (divadelní záznam) (1969)

Absolutní špička hereckého umění nejen Vlastimila Brodského, ale i všech účinkujících. Hluboce smekám !

• 24.8.2010  17:39

Film zachraňuje pouze scénická hudba Petra Hapky. Osobně jsem nepochopil postavu Dagmar Vešrknové, celý film je pod vlivem a ve finále shrábne peníze i koks.

• 7.10.2010  15:16
    Byli jednou dva písaři (TV seriál) (1972)

Naprosto úžasná záležitost pánů Horníčka, Sováka, Roháče, Moučky, Hrzána,Dvořáka,Tichánkové, Jernekové a dalších. Scénář sice napsal Jaroslav Dietl, ale nazval ho pouze " psí boudou ", ve které si pánové Horníček a Sovák mohou dělat co chtějí.A přesně tak se i stalo. Herci věděli, o čem to bude, ale kompletní dialogy byla jedna velká improvizace. Ve výsledku můžeme zažít herecký koncert pánů Horníčka a Sováka pod vedením režiséra Jána Roháče dokreslený nádhernou hudbou Jiřího Šusta. Když vezmete v úvahu, v jaké době se seriál natáčel, je malým zázrakem, že se podařilo zachránit alespoň kopie filmového pásu, protože originály BOLŠEVIK nechal zničit !!! Myslím, že by to byla nenahraditelná ztráta, kdyby tento seriál nespatřil světlo světa !!!

• 29.7.2012  16:57
    Bylo nás pět (TV seriál) (1994)

Kouzelný seriál. Netřeba žádných dalších komentářů. Zcela se ztotožňuji s příspěvkem uživatele Blizzarda.

• 18.7.2011  13:21
    Bílá spona (1960)

Průměrná detektivka té doby. Trošku mne autoři překvapili, když ro role jednoho ze zlosinů obsadili Oldřicha Nového. Ale Martin Frič si zřejmě nemohl moc vybírat.

• 10.11.2012  18:13

Naprosto skvělá a hlavně nadčasová komedie v režii Otakara Vávry. Tenhle film bych každý den povinně promítal v poslanecké sněmovně !!!

• 9.1.2011  21:43
    Cesta do Rokycan (TV film) (1981)

Naprosto úžasná TV záležitost ve které exceluje Vladimír Menšík, Iva Janžurová a Vladimír Dlouhý. Scénář Miroslav Plzák.

• 4.9.2012  09:12
    Cesty domů (TV seriál) (2010)

Jak je vůbec možné takovou zhovadilost vysílat ???

• 2.6.2013  16:42
    Chlap jak hora (1960)

Hvězdně obsazená blbina ! Musel jsem se hodně přemáhat, abych tenhle film dokoukal do konce !

• 13.3.2011  21:45
    Chudák muzika (TV film) (1981)

Pěkná pohádka, na které jsem jako kluk vyrůstal.Osobně se mi nejvíc líbily pózy Karla Heřmánka a Jiřího Lábuse, když spolkly kouzelný hrášek !!!

• 29.5.2012  21:41

Jedna hvězda a to jen díky scéně s Markem Vašutem v garážích ! Jinak velmi chabý pokus o komedii.

• 6.1.2011  10:20
    Cirkus Humberto (TV seriál) (1988)

František Filip zde opěk dokázal, jako už několikrát, jaký je mistr vkusné televizní zábavy. Jedná se o maximálně precizní zpracování románu E. Basse v té nejkvalitnější podobě. Od kvalitního scénáře, herecké obsazení, výpravu seriálu, řežii až po vynikající hudbu, kterou obstaral Karel Svoboda. Spolupráce na scénáři : Oldřich Lipský.

• 23.12.2010  20:16
    Cirkus bude! (1954)

Komedie natočená pozdějším mistrem tohoto žánru Oldřichem Lipským. Samozřejmě, že je film poplatný době, vždyť se psal rok 1954 a i ve filmové tvorbě se vyžadovalo socialistické nadšení. Dávám dvě hvězdy za roli, kterou ztvárnil František Filipovský a za dvojici taxikářů Effa - Hlinomaz.

• 8.1.2011  23:33

Až skoro dokumentární pohled na výtečné Sovětské artisty občas přerušený hranými scénami s celkem nezajímavou zápletkou. Jak je známo režisér Oldřich Lipský se často vracel k námětům z cirkusového prostředí, protože cirkus miloval.Dokázal to i ve svých filmech : Cirkus bude - 1954, Šest medvědů s Cibulkou - 1972 a tímto snímkem. Bohužel film jako celek nenabízí mnoho hlubších myšlenek a jednotlivé scény jsou uměle prodlužovány. V druhé polovině je to už velká nuda a "dodíval " jsem to jen z povinnosti, abych mohl napsat komentář na CSFD. Za nejzdařilejší považuji scénu, kdy Jiří Sovák přinutí Ivu Janžurovou, jakožto konzervativní angličanku sníst její klobouk. Zde se naplno projevila "komediálnost" obou herců.

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11