J R C Pecuchet

okres Brno
amatérský filmový historik

• 28.12.2010  22:33
    Mladé víno (1986)

Nejslabší film z celé trilogie. I přes vynikající hetecké obsazení nedosahuje snímek kvalit filmu " Zralé víno ", který osobně považuji za nejzdařilejší z celé trilogie. Herecké esa jako Vladimír Menšík, Jiří Sovák, František Filipovský, Iva Janžurová a další se pomalu vytrácejí ze scény a hlavní pozornost je upřena jinam. Další důkaz toho, že i vynikající herci nemohou zachránit dosti podprůměrný scénář. Hudba opět Karel Svoboda

• 12.2.2011  20:09

Oddechový a nenáročný film, ve kterém ovšem hrají velké osobnosti jako Vlastimil Brodský, Josef Bláha, Robert Vrchota a taky princezna Arabela v podání Jany Nagyové. Ondřej Havelka zde ztvárnil nesmělého příslušníka SNB, který se jen těžce seznamuje. A musím podotknout, že se na tu roli celkem hodil.

• 31.1.2011  10:54

Hudba : Petr Hapka

• 18.12.2011  17:00

Jedna z absolutních špiček tehdejší Československé kinematografie ! Tento film se opravdu povedl !

• 18.2.2011  15:45
    Duhová kulička (TV film) (1985)

Tento film na mne zapůsobil velmi lidsky. Již tradičně velmi kvalitní scénář, obsazení i režie. Hudba : Luboš Fišer. Spolupráce pana režiséra Karla Kachyni a hudebního skladatele Luboše Fišera nejen na tomhle filmu bylo velmi šťastné rozhodnutí !

• 27.12.2010  18:08

Díky neústupnosti autora námětu Václava Nývlta ne zcela úspěšná komedie. Režisér Václav Vorlíček chtěl původní scénář upravit tzv. na tělo, ale Václav Nývlt nesouhlasil. A tak byl film natočen podle původní předlohy a je to na něm znát. To že se film zcela nepovedl přiznal Václav Vorlíček i v bonusovém materiálu přímo na DVD. Jinak herecké obsazení je na svou dobu nadstandartní včetně představitelů dvou hlavních postav. Trošku mi vadí obsazení Báry Štěpánové a Jitky Asterové v epizodních rolích. Hudbu realizoval Karel Svoboda a skupina Elektrovox.

• 31.8.2011  13:33
    Perinbaba (1985)

Hudba : Petr Hapka

• 23.1.2011  13:43
    Slavné historky zbojnické (TV seriál) (1985)

Konkrétní důkaz o tom, že i za minulého režimu díky dobrému námětu, hereckému obsazení a skvělé režii pana Hynka Bočana vznikaly skvosty České kinematografie. Ve srovnání s dnešními trapnými produkcemi tento šestidílný seriál působí jako diamant mezi skleněnými napodobeninami. A to se psal rok 1985.

• 23.1.2012  10:29

Naprostá špička české kinematografie ! Když vezmete v úvahu fakt, že tento film vzniknul vlastně náhodou, tak je to skoro neuvěřitelné ! Pane Svěráku máte můj velký obdiv !

• 18.2.2011  11:19
    Vlak dětství a naděje (TV seriál) (1985)

Naprostá špička televizní tvorby v polovině osmdesátých let. Helena Růžičková ve své životní roli. Karel Kachyňa tímto seriálem nastavil laťku velmi vysoko ! Nádherná scénická hudba Luboše Fišera.

• 26.7.2010  21:47

Komedie tohoto typu mám velmi rád, zvlášť v dnešním přetechnizovaném světě. Působí jako balzám s trochou nostalgie na období první republiky. Skvělé herecké obsazení, zpěv Laďka Kozderková a vynikající scénická hudba Petra Hapky. Kéž by se v současnosti točilo více takových filmů.

• 6.1.2011  21:51
    My všichni školou povinní (TV seriál) (1984)

Průměrný seriál první poloviny 80. let. Vypíchl bych herecké výkony Jiřího Sováka, Dany Medřické, Vladimíra Menšíka, Gabriely Vránové a Blanky Bohdanové. Ocenil bych také velmi podmanivou hudbu Petra Hapky.

• 6.1.2011  10:15

Neprávem opomíjený film Jiřího Krejčíka, který se bohužel často nevysílá. Přitom ve své době formou vtipné satiry poukazoval na nešvary v socialistické společnosti. V roce svého vzniku velmi odvážný snímek !

• 6.1.2011  21:58

Jedna z nejkrásnějších českých filmových pohádek !

• 11.2.2012  10:29
    Létající Čestmír (TV seriál) (1983)

V pořadí druhý seriál z dílny autorské dvojice Macourek - Vorlíček. Zde je jasně vidět, že pokud autorům nechybí nápady a fantazie, jsou schopni vyprodukovat na svou dobu vynikající seriál pro celou rodinu, který je navíc nadčasový a zaujme i dnes. S veškerou úctou k panu Zdeňkovi Troškovi, co je mu platné, že jeho pohádky mají vynikající výpravu, nádherné kostýmy a špičkovou digitální postprodukci, když příběh samotný nemá spád a nestojí za nic. Pan Macourek byl prostě PAN AUTOR !!! Navíc se autoři Létajícího Čestmíra obklopili tzv. "osvědčenými lidmi" z předešlých projektů, jak ve filmovém štábu, tak hereckých osobností, takže záruka kvality byla nastavena velmi vysoko.Za všechny jmenuji Karla Svobodu jako autora hudby. Vynikající počin !

• 26.7.2010  18:45
    Návštěvníci (TV seriál) (1983)

Asi nejlepší scifi seriál pro celou rodinu, který se kdy v "československých" poměrech natočil. Nepřeberná spousta nápadů z pera pánů Hofmana a Poláka, podpořená hereckými výkony hlavních představitelů a konče na svou dobu zcela unikátními triky. Podle mého názoru jedno z vrcholných děl československé kinematografie zaměřené pro děti a mládež.

• 10.7.2011  15:56
    Ohnivé ženy (TV film) (1983)

To by člověk vyskočil z kůže !!!

• 15.11.2011  17:27
    Samorost (1983)

Další důkaz toho, že Veronika Žilková a Jitka Asterová se staly herečkami omylem ! Když pominu velmi slabý scénář, tak celý film zachraňují Milan Lasica s Jiřím Cízlerem a občas i Jan Faltýnek.

• 20.1.2011  21:57

Naprosto geniálně natočený film Jiřího Menzela podle předlohy Bohumila Hrabala, který se ve filmu i na okamžik oběví. Kdyby nebylo takovýchto filmů a jejich tvůrců, na co by se dnes divák díval ??? Na stupidní nekonečné seriály ? Velmi pochybuji ! Nesmím zapomenout na fantastickou hudbu Jiřího Šusta, která úžasným způsobem podbarvuje celý snímek, až mě místy naskakuje husí kůže! Smekám klobouk velmi nízko !!! " Zahrádkáři KERSKU " - naprosto geniální myšlenka !!!

• 30.7.2011  18:05
    Takový talent (TV film) (1983)

Jedna hvězda za Laďku Kozderkovou, jinak ODPAD !!!

• 25.12.2010  14:24

Naprosto geniálně natočená pohádka podle scénáře Zdeňka Svěráka, na motivy Jana Wericha a režijního vedení Oldřicha Lipského. Skvěle herecky obsazený film, kterému nechybí ani výpravnost, humor i skvělá hudba Jaroslava Uhlíře. Ve filmu se objevuje spousty "hlášek", které zlidověly např. " Cigarety nemáš ? Jaký by jsi chtěl - s velbloudem ! ZABAVUJE SE ! Máš ještě VELBLOUDA ? EŠTĚĚĚ !!!

• 7.10.2012  21:46

Vynikající snímek režiséra Jiřího Svobody atmosférou srovnatelný se snímkem Karly Kachyni "Kočár do Vídně" z roku 1965.

• 15.5.2013  13:23
    Ďábel ví hodně (TV film) (1983)

Skvělý Jiří Sovák jako profesor všech svůdníků.

• 13.2.2011  21:50
    Žakýlska Veronka (TV film) (1983)

Kvalitně obsazená televizní inscenace na motivy Slovenské lidové pověsti. Bohužel scénář pokulhává za hereckým obsazením a také celková stopáž je proti standardu kratší. V inscenaci se objevuje pan Samuel Adamčík známý jako starý knecht z filmu Oldřicha Lipského z roku 1981 Tajemství hradu v Karpatech. (Čóóórtův hráád - tam strašá ).

• 12.7.2011  10:02
    Haló, haló! (TV seriál) (1982)

Naprosto originální pojetí anglického humoru. Příběh odehrávající se za 2. světové války ve Francouzkém Nouvionu s jeho postavičkami. Hlášky typu : " Bodré podoledne " nebo " To jsem já Le Clerc " již zlidověly.

• 12.7.2011  09:45
    Jehla (TV film) (1982)

Velmi kvalitní TV film z roku 1982. Herecký koncert Jany Brejchové !

• 7.10.2011  11:51
    Malý pitaval z velkého města (TV seriál) (1982)

Na svou dobu celkem povedený detektivní seriál, který sice svým způsobem byl poplatný době (který v té době nebyl že ), ale já osobně si cením faktu, že byl natáčen podle zkutečných případů, které se staly a v neposlední řadě kvalitních hereckých výkonů. Hudba : Ladislav Štaidl

• 31.7.2012  16:24
    Potrhlá Andula (TV film) (1982)

V dětských rolích se zde objevují Lukáš Bech (létající Čestmír) a Veronika Týblová (Mařenka z 1. série Arabely).

• 10.3.2012  14:42

Dvě hvězdy pouze za pana Peterku a pana Augustu.

• 14.7.2011  19:01

Vynikající snímek Jiřího Svobody a skvělým hereckým obsazením. Jana Brejchová a Radoslav Brzobohatý v hlavních rolích psychologického dramatu. Dle mého názoru velmi nedoceněný film, který by si zasloužil častější reprýzování nebo DVD nosič.